60 سوال از سوالات مصاحبه سئو در سال 2021

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

حتی اگر در این مرحله از یک لینک no-follow برای تبلیغ استفاده شود این فعالیت به عنوان سئو کلاه سفید لحاظ می شود. با استفاده از Yoast SEO Premium میتوانید خودتان بدون نیاز به کمک یک برنامه نویس یا طراح سایت، این تغییرات را پیاده سازی کنید. گفته میشود دامنه تغییرات الکسا گسترده بوده و شرکت آمازون در زمان طراحی نسخههای جدید مرورگرها (نظیر کروم، فایرفاکس و…) به ناشران آنها برنامهای داده تا در همه مرورگرهای خود استفاده کنند. درگذشته وبسایت هار تکیک CSS sprites برای بالا بردن سرعت بارگذاری سایت های استفاده می کردند، این تکنیک به این صورت بود که کل تصاویر سایت را به عنوان یک تصویر کلی بر روی یک هاست دیگر ذخیره می شدو به این صورت دیگر برای بارگذاری یک صفحه نیازی به درخواست مکرر از سرور برای ارسال جداگانه هر تصویر نیست چون تفریبا هر درخواست HTTP به ۴۰۰ میلی ثانیه زمان احتیاج دارد و به این صورت با یک درخواست تمامی تصاویر مورد نیاز با یک در خواست وارد سایت می شدند. این فایل یک ابزار قدرتمند است که باید با دقت از آن استفاده کرد. این اقدام به پیشگیری از بروز مشکل محتوای تکراری که ممکن است از آن خبر نداشته باشید کمک میکند.

برای پیشگیری از ایجاد لینکهای مرده همیشه باید پس از حذف یا جابجایی یک صفحه، لینکهای آن که در سایت درج شدهاند را اصلاح کنید. آیا می توانید محتوای خود را با درج گرافیک یا عکس های صفحه اسکن کنید؟ اگر یک مطلب را در چند صفحه از سایتتان درج کرده باشید – یا حتی در سایتهای دیگر – ممکن است موتورهای جستجو گیج شوند. سئو تکنیکال یا به قول بعضی ها تکنیکال سئو به معنای بهینه سازی وب سایت از لحاظ فنی است. خوشبختانه در آموزش سئو فنی یک راهکار تکنیکی برای حل این مشکل وجود دارد. متاسفانه بیشتر سایتها لینک مرده دارند چون هر وبسایتی همواره در حال تغییر است اما خوشبختانه ابزارهایی وجود دارند که به بازیابی لینکهای مرده در سایت کمک میکنند. با این متا تگ میتوانید رباتها را ملزم به خزش یک صفحه خاص کنید به نحوی که لینکهای درون صفحه را دنبال نکنند. برای مثال میتوانید محتوایی که تمایلی به خزش آن ندارید را مسدود کنید یا میتوانید کاری کنید که یک صفحه خزش شود اما در نتایج جستجو نمایش داده نشود یا اینکه خزشگرها لینکهای داخل یک صفحه را دنبال نکنند. بعلاوه میزان پیدا کردن لینکهای مرده توسط موتورهای جستجو بیشتر از مخاطبان سایت است چون آنها هر لینکی که با آن روبرو شوند را دنبال میکنند حتی اگر این لینکها مخفی شده باشند.

این رباتها لینکها را دنبال میکنند تا محتوای موجود در سایت شما را پیدا کنند. به محتوای تولید شده توسط مهمانها توجه کنید. در هر دورة تصمیمگیری، عامل یا حسگر متحرک، بردار حالت فعلی را در نظر میگیرد و اقدام یا کنشی برای ورود به حالت شبکة جدید انجام میدهد. برای دستیابی به این هدف میتوان کارهای مختلفی انجام داد و یکی از مهم ترین آنها پیاده سازی HTTPS است. علاوه بر این شما میتوانید با خرید حساب کاربری از این سایت، کد وریفای آن را در سایت خود قرار دهید. اگر این فایلها مسدود شده باشند موتورهای جستجو نمیتوانند تشخیص دهند که آیا سایت شما درست کار میکند یا خیر. در بیشتر مرورگرها میتوانید به راحتی بررسی کنید که آیا سایت شما HTTPS هست یا خیر. متاتگ robots قطعه کدی است که تمایلی به مشاهده آن توسط بازدیدکنندگان سایت ندارید. پیش از این توضیح دادیم که کندی سایت برای مخاطبان به هیچ وجه خوشایند نیست.

اما مهم تر از آن این است که شما هم به کاربران سایت خود توجه کافی را داشته باشید. شاید در تعریف سئو و اینکه سئو چیست ، به نظر نرسد که امنیت جایگاهی داشته باشد اما امروزه محافظت از حریم خصوصی کاربران در وبسایتها اهمیت ویژهای دارد. آیا امروزه نیز تعداد لینکهای دریافتی در رتبه سایت تاثیر دارند؟ نحوه عملکرد افزونه وردپرس لینکهای شکسته در آموزش تضمینی سئو سایت آرکاد معرفی شده است. در مجموع توصیه میشود که فایل robots.txt را به صورت کامل بررسی کرده و با طرز کار آن آشنایی پیدا کنید که این موضوع در دوره سئو سایت آرکاد مطرح شده است یا از یک طراح سایت درخواست کنید که این کار را برای شما انجام دهد. جنگو، رایگان و منبعباز بوده و با بهرهگیری از کتابخانههای مختلف پایتون، کار طراحی سایت با پایتون را لذتبخش کرده است. هر چند که اولین گزینه برای بررسی عملکرد یک وبسایت و همچنین بررسی عملکرد سایت های رقیب، الکسا بوده و الکسا می ماند! به طور حتم مطالب شما باید نسبت به مطالب موجود در سایت های رقبای شما متفاوت باشد.