• خانه
  • وبلاگ
  • 30 نکته برای شروع محتوا نویسی – ناهید عبدی

30 نکته برای شروع محتوا نویسی – ناهید عبدی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در این گزارش سایت شما از از لحاظ سئو داخلی، سئو خارجی و تمامی مباحث مرتبط به سئو تکنیکال آنالیز میشود. فکر می کنید چقدر شانس برای ماندن افراد در وب سایت شما بیشتر از یک دقیقه است، ویا چند درصد ممکن است که این افراد تبدیل به مشتریان وب سایت شما بشوند. از آن جا که تکنیک های SEO به طور واضح بر خلاف شرایط خدمات موتور جستجو است ، موتورهای جستجو ممکن است در صورت درگیر شدن در این تاکتیک ها ، سایت ها را در صفحات نتایج جستجوی خود ممنوع کنند. حتی اگر ایمیلی را با مضمون منتشر شدن پاسخ شما در مقاله دریافت نکردید، باز هم گوشه چشمی به انتشار مطلب داشته باشید چون ممکن است در لحظه آخر نامی از شما برده شده باشد. در واقع اگر سایتی دارید که هاستش دائما قطع شده و کاربران نمیتوانند واردش شوند، احتمال دارد دلیل کاهش رتبه تان همان باشد. مخابرات ما-به گزارش آژانس خبری تبریزمن، نادر نیک سیرت، با اشاره به کاهش سرعت اینترنت در روزهای اخیر اظهار داشت: در این روزها کاهش سرعت اینترنت از ۲ مورد نشأت میگیرد.

همچنین این گزارش نمای کلی از وضعیت لینک های داخلی سایت را نشان می دهد و اینکه هر صفحه چه تعدادی لینک از سایر صفحات سایت دریافت کرده است. حالا اینکه هدف از تولید محتوا چه بوده و قصد ما از دیده شدن، رسیدن به چه چیزی است، در مرحلۀ دوم اهمیت قرار دارد. دانش صنعت فن آوری و درک عمیق تجارت همان چیزی است که ما را در ارائه بهترین راه حل های دیجیتال به مشتریان خود راهنمایی می کنیم. زمانی که شما در وبسایت خود بخشی با عنوان بلاگ دارید تعامل کاربران بیشتر میشود، بخش مقالهها یا بلاگ، جدا از آنکه برای فروشگاهها بسیار خوب است برای ارائه دهندگان خدمات و SaaS هم میتواند بسیار مفید باشد. آنها به دنبال حفره ها و نقاط ضعف امنیتی می گردند و برای پر کردن این حفره ها راه حل هایی را ارائه می دهند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ابزار قدرتمند گوگل سرچ کنسول آشنا کنیم و ضمن آموزش نصب و استفاده از سرچ کنسول، به روزرسانی اخیر این کنسول را با نسخه قدیمیتر مقایسه کنیم.

سرچ کنسول گوگل مهمترین ابزار در مدیریت سئو سایت و کلمات کلیدی است. در واقع این بخش خلاصهای از مهمترین اطلاعات سرچ کنسول است. گسترش دنیای وب و افزایش تعداد سایتهای اینترنتی باعث شدهاست که روز به روز رقابت در این حوزه افزایش یابد. به همین دلیل سایتهای اینترنتی در تلاش هستند که روز به روز وضعیت خود را بهبود ببخشند. نوار ابزار Enhancements وضعیت اسکیمای سایت یا همان دادههای ساختار یافته را به شما نمایش می دهد. اما برخلاف آن، SEO کلاه سیاه کلمه کلیدی مورد نظر را در عناوین، برچسبهای متا (تگ متا) و یا انکر تکستها (متنی که دارای لینک است) به طور زیاد و غیر طبیعی در سراسر یک صفحه استفاده میکند. خوشبختانه گوگل برای کمک به صاحبان سایتها و وبمسترها، ابزارهای رایگان خود را رونمایی کرده است تا همه بتوانند به طور عادلانه دادهها و اطلاعاتی که برای بهبود عملکرد سایتها مورد نیاز است، را در اختیار داشته باشند. در این نقشه راه اصول اولیه توسعهی وب را مورد بررسی قرارمیدهیم و مراحل مورد نیاز را باهم طی خواهیمکرد. با این کار گوگل یک کد html را در اختیار شما قرار میدهد. گوگل از طریق سرچ کنسول با صاحبان سایتها و وبمسترها در ارتباط است و چنانچه سایت شما دارای مشکل فنی و ساختاری باشد، گوگل اخطارها و اعلانهای مهم را از طریق سرچ کنسول برای شما ارسال میکند.

پس از اینکه سایت شما در سرچ کنسول ثبت شود، بلافاصله به پیشخوان سرچ کنسول دسترسی پیدا میکنید و میتوانید از امکانات بی نظیر آن بهرهمند شوید. هرچند این امکانات رایگان نیست و هر کدام برای بررسی عملکرد خاصی از سایت شما مفید خواهد بود. این تعداد بصورت میانگینی از کلیکهای روزانه شما خواهد بود. اگر شما می توانستید که کار سئوی وب سایت خود را به یک شرکت معتبر و با تجربه می سپردید، مسئله برای شما تا حد زیادی راحت و سر راست بود. اگر بتوانید به مدت تنها دو هفته خیلی خوب خودتان را با وردپرس درگیر کنید، به راحتی می توانید یک کار در منزل پولسازی را برای خودتان راه اندازی کنید! ایده خیلی خوبی هست که محتواهای قدیمی خودتون رو دوباره به اشتراک بذارید. نوار ابزار Legacy Tools and Reports شامل بخش هایی از نسخه قدیمی گوگل سرچ کنسول است که هنوز در نسخه جدید جایگزین نشده اند.