• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه یک محتوای آموزشی الکترونیکی جذاب تولید کنیم؟

چگونه یک محتوای آموزشی الکترونیکی جذاب تولید کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

همانطور که می دانید، سئو شامل تکنیک هایی است که باعث افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ می گردد. کمک میکند تا کاربران به راحتی و بدون نیاز به فشار دادن دکمه برگشت در مرورگرهای خود، به راحتی در وبسایت فعالیت کنند و این یک اشاره دیگر به موتورهای جستجو درباره ساختار یک وب سایت میدهد. 3. فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی از معیارهای موتورهای جستجو برای قراردادن کلمات کلیدی در جایگاه های بالا می باشد. در بعضی مواقع میتوانید کلمات کلیدی که قصد دارید در آن رتبه بهتری کسب کنید را در فوتر یا بخش پایین وبسایت خود آن را قرار دهید. انواع کلمات کلیدی عبارتند از :کلمات کلیدی دم کوتاه تک سیلابی یا دو سیلابی، کلمات کلیدی دم بلند چند سیلابی (لانگ تیل)، کلمات کلیدی محلی که این کلمات می بایست یکی از ویژگی های عمومی ،تجاری و یا معاملاتی را دارا باشند تا محتوای شما توسط موتورهای جستجو برای کاربران در صدر نتایج جستجو ظاهر شوند. Robots.txt یک پرونده متنی است که در فایل روت اصلی سرور وبسایت شما قرار دارد و به موتورهای جستجو دستور میدهد که در کدام صفحه از وبسایت شما میتوانند خزش کنند و کدام صفحات را ایندکس کنند.

پس از انجام تنظیم دامنه مورد نظر خود، مرحله بعدی بررسی و بهینه سازی فایل robots.txt شما خواهد بود. به طور کلی، هنگامی که ساختار URL ثابت خود را تعریف میکنید، تنها کاری که شما باید انجام دهید، بهینه سازی URL های خود هنگام انتشار مطالب جدید است. در مورد مقاله ها هم همینطور است هنگامی که تعریف داده های ساختاری صحیح را به CMS خود اضافه میکنید، به طور خودکار برای محتوای جدید نیز اعمال میشود. الگوریتم های جدید گوگل این نوع از ترفرند را نیز شناسایی و خنثی می کنند. Breadcrumbs به عنوان فاکتور سئو در راهنمایهای مختلف جستجوگرها ذکر میشود زیرا توسط گوگل بسیار توصیه میشود. ساختار وبسایت بنابه دلایل زیادی عامل بسیار مهمی در سئو است. مقایسه سادهای میان کتابهای آموزش زبانهای اروپایی به ویژه در سطوح پایین و عمومی که مخاطبان برخی از آنها به چند صد میلیون در داخل و خارج این کشور بالغ میشود، با اغلب کتابهای تولید شده برای آموزش زبان در ایران، به ویژه زبان عربی که موضوع این بررسی است، تفاوت آشکار این عامل روانی در برقراری ارتباط میان فراگیر و محتوای آموزشی را آشکار میسازد. چنانچه افراد هنگام آموختن نقش فعالی داشته باشند، یادگیری شکل مؤثری پیدا می کند؛ بدین منظور در تدریس مطالب و ارائه محتوای آموزشی نباید از سخنرانی ها طولانی و حفظ مطالب استفاده کرد، چرا که آموختن باید همراه با درک مطلب باشد.

همچنین فناوری آموزشی که عبارت است از بهکارگیری ابزارهای نوین در انتقال مفاهیم آموزشی، نقش برجستهای در کارآمدسازی آموزش و افزایش بازده آن دارد. پیش نیاز آموزش اندروید Android ، و ساخت اپ ها و برنامه های اندرویدی در آموزشگاه کامپیوتر پایا آشنایی با زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس یا زبان برنامه نویسی جاوا میباشد. دلف عچرش، هادی (1389)، تأثیر آموزش به کمک کامپیوتر بر پیشرفت تحصیلی در درس علوم. درواقع امنیت وردپرس علاوه بر کاربران دغدغهای برای مدیران و صاحبان خود وردپرس نیز میباشد. همان طور که در تصویر زیر میبینید، یک ساختار مناسب به مدیران وب کمک میکند تا محتوای مهم یک وبسایت را به گوگل یادآوری کنند، اتفاقی که در بالا بردن رتبههای صفحات مهم واقعا به شما کمک میکند. گوگل برای سایتی که تعداد لینک ورودی به آن از سایتهای دیگر بیشتر باشد امتیاز بالاتری قائل شده و آن را در رتبههای بالاتر جستجو قرار میدهد.

بنابراین گوگل نیز به سایت شما بهای بیشتری می دهد و در نتیجه سئو سایت شما بهبود پیدا می کند. برای پیدا کردن آن راهکارهای مختلفی وجود دارد که هر کدام از این روشها میتواند شما را در سئو محتوا کمک کنند. داده های ساختار یافته در چند سال اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده است زیرا در نتایج جستجو به شدت توسط گوگل استفاده میشود. این موضوع میتواند به شما در ارائه نتایج های خود در SERPS گوگل از طریق بخش های برجسته، نوشته های نمودار دانش، و غیره کمک کند و CTR خود را افزایش دهد. در صورت تغییر میتوانید از ریدایرکت 301 استفاده کنید تا دامنه جابجا شود، اما این موضوع توصیه نمیشود زیرا همیشه خطر تغییر دامنه میتواند باعث افت رتبه شود اما بعد از مدتی دوباره به حالت قبل برمیگردد. روش ساخت بک لینک رایگان با ایمیل بدین صورت است که بخشی از اطلاعات را به کاربران ارائه میکنید و برای ادامه مطلب، لینک سایت خود را در ایمیل درج میکنید. در صورت خرید پکیج آموزش، قالب flatsome را به صورت رایگان از ما دریافت کنید. این دوره به 6 بخش کلی تقسیم میشود که هریک از این بخش ها از زیر مجموعه های On-page ، Off-page و Content است.