• خانه
 • وبلاگ
 • چگونه می توان قطعه های برجسته را در گوگل دریافت کرد [A Beginners Guide]

چگونه می توان قطعه های برجسته را در گوگل دریافت کرد [A Beginners Guide]

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه می توان قطعه های برجسته را در گوگل دریافت کرد [A Beginners Guide]


آیا می خواهید بدانید که چگونه می توان قطعه های برجسته را در Google دریافت کرد؟

Featured Snippet یک ویژگی بسیار مطلوب SERP است که می تواند به شما کمک کند نرخ کلیک ارگانیک (CTR) خود را افزایش دهید و ترافیک را به سایت خود هدایت کنید. بنابراین، قطعه های ویژه دارایی های ارزشمندی هستند که می توانند به رشد کسب و کار کمک کنند.

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید قطعه های برجسته را در گوگل دریافت کنید، حتی اگر متخصص وردپرس نباشید.

یک قطعه برجسته که موقعیت صفر نیز نامیده می‌شود، فهرست جستجویی است که بعد از تبلیغات و پست‌های حمایت‌شده (بسته به ویژگی‌های فعلی SERP)، اما بالاتر از اولین نتیجه ارگانیک ظاهر می‌شود. آنها به گونه ای طراحی شده اند که با ارائه اطلاعات بیشتر نسبت به قطعات جستجوی سنتی، به کاربران پاسخی سریع به درخواست جستجوی خود بدهند.

دانستن نحوه دریافت قطعه های برجسته، شما را در صدر SERP ها قرار می دهد.

توجه به این نکته مهم است که موتورهای جستجو اطلاعات را از وب سایت ها استخراج می کنند تا قطعه های برجسته تولید کنند. به همین دلیل است که باید بهترین شیوه های سئو را بدانید که شانس بیشتری برای دریافت اسنیپت های برجسته در گوگل به شما می دهد.

و این دقیقاً همان چیزی است که ما در یک لحظه به شما نشان خواهیم داد.

دریافت اسنیپت های برجسته به چند دلیل برای سئوی شما بسیار مهم است که مهمترین آنها عبارتند از:

دید بیشتر برای محتوای شما

بر اساس موقعیت و اندازه آنها، قطعه های ویژه ویژگی های SERP بسیار برجسته ای هستند که نمی توان آنها را از دست داد. آنها املاک اصلی در SERP ها هستند که می توانند به افزایش آگاهی از برند شما کمک کنند.

CTR های ارگانیک خود را بهبود بخشید و ترافیک خود را افزایش دهید

یکی دیگر از مزایای دریافت قطعه برجسته برای کلمه کلیدی شما این است که منجر به بهبود CTR های ارگانیک می شود. تحقیقات نشان می دهد که قطعه های برجسته حدود 35.1٪ از کلیک ها را در صفحه اول دریافت می کنند.

به لطف این بهبود CTR، ترافیک سایت خود را نیز افزایش می دهید.

همانطور که می بینید، دریافت قطعه برجسته برای رشد کسب و کار بسیار مهم است.

آماده بهینه سازی محتوای خود برای قطعه های ویژه هستید؟

بیایید درست شیرجه بزنیم

1. All In One SEO (AIOSEO) را نصب کنید

اولین قدم برای بهینه سازی محتوای خود برای قطعه های برجسته نصب یک افزونه سئو قدرتمند مانند All In One SEO (AIOSEO) است.

aioseo homepae

AIOSEO بهترین افزونه سئو وردپرس در بازار است و بیش از 3 میلیون صاحب وب سایت و بازاریاب با تجربه به آن اعتماد دارند تا به آنها کمک کند تا بر SERP ها تسلط داشته باشند و ترافیک مرتبط را به سایت های خود هدایت کنند. این به این دلیل است که این افزونه دارای بسیاری از ویژگی ها و ماژول های سئو قدرتمند است که به شما کمک می کند وب سایت خود را برای موتورهای جستجو و کاربران بهینه کنید.

برخی از محبوب‌ترین ویژگی‌های این افزونه برای کمک به شما در رتبه‌بندی محتوای خود و دریافت قطعه برجسته طراحی شده‌اند. اینها ویژگی هایی مانند:

 • نسل بعدی مولد طرحواره
 • سوالات متداول و بلوک های محتوا
 • ماژول تحلیل سئو
 • ابزار تجزیه و تحلیل TrueSEO در صفحه
 • و بیشتر

برای دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه نصب AIOSEO، راهنمای نصب ما را ببینید.

2. نشانه گذاری طرحواره را پیاده سازی کنید

نشانه گذاری طرحواره، که داده های ساختاریافته نیز نامیده می شود، به موتورهای جستجو کمک می کند محتوای شما و زمینه آن را بهتر درک کنند. در نتیجه، آنها می توانند قطعات جستجوی بهتری تولید کنند.

مهمتر از آن، نشانه گذاری طرحواره به شما کمک می کند قطعه برجسته را دریافت کنید. این امر به ویژه اگر از انواع طرحواره های زیر استفاده می کنید بسیار مهم است:

 • طرح سوالات متداول
 • شماتیک با دستورالعمل
 • طرح دستور غذا
 • نمودار محصول

افزودن این نوع شماتیک ها با ژنراتور شماتیک نسل بعدی AIOSEO بسیار آسان است، حتی اگر دانش فنی یا کدنویسی نداشته باشید.

برای شروع، صفحه فرود یا پست خود را در حالت ویرایشگر باز کنید و به پایین بروید تنظیمات AIOSEO بخش. سپس کلیک کنید طرحواره » ایجاد طرحواره.

ایجاد نشانه گذاری طرحواره با AIOSEO آسان است

با کلیک بر روی تولید طرحواره دکمه ما را باز می کند کاتالوگ طرح ها، که از آن می توانید طرح مورد نظر خود را برای اعمال انتخاب کنید.

کاتالوگ طرحواره AIOSEO به شما کمک می کند تا هر نوع نشانه گذاری طرحواره را در وردپرس اضافه کنید.

برای دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه افزودن نشانه گذاری طرحواره در وردپرس، این راهنمای دقیق را بررسی کنید.

یک راه دیگر برای افزایش شانس خود برای دریافت قطعه برجسته، بهینه سازی محتوای خود برای قطعه برجسته است. این شامل موارد ساده ای مانند استفاده از برچسب های عنوان مبتنی بر سؤال است که بلافاصله پس از آن یک پاسخ حاوی کلمه کلیدی در سؤال است.

برچسب‌های عنوان یک راه عالی برای بهینه‌سازی محتوای شما برای قطعه‌های برجسته هستند.

ساختار محتوای خود را به این صورت به موتورهای جستجو می دهد معابر فوق العاده برای کشیدن به جعبه قطعه برجسته.

راه های دیگر برای بهینه سازی محتوای خود برای قطعات جستجو عبارتند از:

 • استفاده از پاراگراف های کوتاه برای ارائه پاسخ مستقیم به سوالات جستجوگران
 • تقسیم درس ها به مراحل و برچسب زدن به آنها
 • فشرده سازی حجم زیادی از داده ها در جداول

اکثر قطعه های برجسته حاوی پاسخ های کوتاه، مختصر و مختصر به سوالات هستند. بنابراین، بهینه سازی ساختار محتوای شما باعث می شود که موتورهای جستجو هنگام تولید یک قطعه برجسته، اطلاعات را از سایت شما استخراج کنند.

4. از فهرست مطالب استفاده کنید

یکی دیگر از راه‌های بهینه‌سازی محتوای خود برای قطعه‌های برجسته، افزودن محتوا به پست‌هایتان است. این به این دلیل است که این محتوا به موتورهای جستجو نقاط گلوله ارائه می کند که آنها به راحتی می توانند از آنها بیرون بکشند تا در یک قطعه فهرست برجسته ارائه شوند.

افزودن محتوا به شما کمک می کند تا یک قطعه به سبک لیست برجسته ایجاد کنید.

افزودن دستی محتوا به وردپرس می تواند پر زحمت و وقت گیر باشد. اما با AIOSEO فقط باید بلوک محتوای خود را در جایی که می‌خواهید محتوای خود را قرار دهید اضافه کنید.

برای انجام این کار کافی است طبق معمول یک بلوک اضافه کنید و انتخاب کنید محتویات AIOSEO گزینه مسدود کردن:

افزودن محتوا با AIOSEO بسیار آسان است.

هنگامی که بلوک محتوا را اضافه کردید، AIOSEO به طور خودکار محتوای شما را از برچسب های عنوان شما ایجاد می کند. علاوه بر این، محتوا به صورت هایپرلینک خواهد بود تا کاربران بتوانند مستقیماً از محتوا به بخش مورد نظر خود بروند.

مهمتر از همه، از نظر سئو، محتوا همچنین به شما کمک می کند شانس بیشتری برای دریافت قطعه برجسته برای کلمه کلیدی خود داشته باشید.

5. بهترین محتوا را در مورد موضوع ایجاد کنید

موتورهای جستجو می خواهند بهترین نتایج ممکن را برای یک عبارت جستجوی معین به کاربران نشان دهند. به همین دلیل است که شما صرفاً زمان و منابعی را صرف می کنید تا مطمئن شوید که بهترین محتوای ممکن را در مورد موضوع خود ایجاد می کنید. این محتوایی است که به هر سؤالی که جستجوگران ممکن است داشته باشند پاسخ می دهد. این همچنین به معنای ایجاد مقاله ای است که از بهترین شیوه های SEO پیروی می کند تا رتبه بهتری کسب کند. مثالها عبارتند از:

برای نکات بیشتر، راهنمای ما در مورد بهترین شیوه های سئو را بررسی کنید.

6. رقبای خود را بررسی کنید

انجام یک تجزیه و تحلیل رقیب راه عالی دیگری برای کمک به شما در تعیین نحوه دریافت قطعه برجسته است. یک راه آسان برای انجام این کار استفاده از ابزاری مانند Ahrefs است. فقط برو به کاوشگر سایت (وارد دامنه رقبا) » کلمات کلیدی ارگانیک » ویژگی های SERP » قطعه های ویژه.

Ahrefs می تواند به شما کمک کند کلمات کلیدی ارگانیکی را که رقبای شما برای آنها قطعه مشخص شده دارند بررسی کنید.

این به شما تمام کلمات کلیدی را نشان می دهد که رقیب شما قطعه برجسته برای آنها را دارد.

سپس از ابزار تجزیه و تحلیل SEO AIOSEO برای تجزیه و تحلیل سئوی رقبای خود استفاده کنید تا ببینید چه کاری انجام می دهند تا شانس خود را برای دریافت اسنیپت های برجسته افزایش دهند.

ویژگی تجزیه و تحلیل رقبای AIOSEO به شما کمک می کند تا SEO رقبای خود را بهتر تجزیه و تحلیل کنید.

برای دستورالعمل های گام به گام در مورد انجام تجزیه و تحلیل رقبا در وردپرس، این راهنمای دقیق را بررسی کنید.

تجزیه و تحلیل رقبا به شما بینشی در مورد آنچه برای رقبای شما کار می کند به شما می دهد و به شما کمک می کند تا استراتژی های برنده SEO آنها را تکرار کنید.

امیدواریم این پست به شما کمک کرده باشد تا یاد بگیرید چگونه قطعه‌های برجسته در Google را دریافت کنید. همچنین ممکن است بخواهید مقالات دیگری را در وبلاگ ما بررسی کنید، مانند نحوه تنظیم سئو برای زبان های مختلف و آموزش ما در مورد چگونگی پیدا کردن و رفع آسان صفحات یتیم در وردپرس.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا در کانال یوتیوب ما مشترک شوید. در آنجا آموزش های مفید بیشتری خواهید یافت. شما نیز می توانید ما را دنبال کنید توییترلینکدین یا فیسبوک برای به روز ماندن.