• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه در سال 2023 یک وبلاگ کسب و کار کوچک راه اندازی کنیم

چگونه در سال 2023 یک وبلاگ کسب و کار کوچک راه اندازی کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه در سال 2023 یک وبلاگ کسب و کار کوچک راه اندازی کنیم


آیا می خواهید بدانید چگونه یک وبلاگ کسب و کار کوچک راه اندازی کنید؟

وبلاگ نویسی یک کانال بازاریابی قدرتمند است که می تواند ترافیک ارگانیک را به سایت شما هدایت کند. در نتیجه، می‌توانید بدون صرف هزینه‌های گزاف در هزینه‌های جذب مشتری، تعداد زیادی سرنخ ورودی تولید کنید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک وبلاگ کسب و کار کوچک راه اندازی کنید.

وبلاگ چیست؟

وبلاگ نوعی وب سایت (یا بخشی از یک وب سایت) است که برای به اشتراک گذاشتن محتوای اطلاعاتی با بازدیدکنندگان وب سایت استفاده می شود. این محتوا به سبک مکالمه ای نوشته شده است تا کاربران را درگیر کند و با آنها ارتباط برقرار کند.

بنابراین، وبلاگ نویسی تجاری یک استراتژی بازاریابی است که از وبلاگ نویسی برای پیشبرد اهداف تجاری شما استفاده می کند. وبلاگ شما یک کانال بازاریابی مشابه بازاریابی ایمیلی، بازاریابی رسانه های اجتماعی، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) و غیره خواهد بود.

به همین دلیل، هر کسب و کار کوچکی باید یک وبلاگ به وب سایت خود اضافه کند تا به تلاش های بازاریابی خود کمک کند.

چرا وبلاگ های تجاری مهم هستند؟

دلایل مختلفی وجود دارد، به غیر از ایجاد ترافیک، که چرا باید زمان و منابع را برای راه اندازی یک وبلاگ تجاری کوچک سرمایه گذاری کنید. در زیر بهترین ها هستند:

این به شما کمک می کند تخصص خود را نشان دهید

یکی از مهمترین مزایای راه اندازی یک وبلاگ کسب و کار کوچک این است که به نشان دادن تخصص شما کمک می کند. این مهم است زیرا باعث می شود مشتریان نسبت به محصول شما اطمینان داشته باشند که منجر به فروش بیشتر می شود.

آگاهی از برند خود را افزایش دهید

با استراتژی سئو مناسب، وبلاگ شما می تواند در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) دیده شود. در نتیجه، از افزایش آگاهی از برند، عنصر مهم رشد کسب و کار، لذت خواهید برد.

به آموزش محصول کمک می کند

آموزش محصول شامل کمک به کاربران است که با آموزش نحوه استفاده از محصول شما، بیشترین بهره را از محصول شما ببرند. این استراتژی بازاریابی مهم به شما امکان می دهد مشتریان با ارزش بالا را از پایین قیف (BoFu) تبدیل کنید. این همچنین یک راه عالی برای افزایش نرخ حفظ مشتری شما است.

قدرت را افزایش می دهد و رتبه را افزایش می دهد

وبلاگ نویسی یک راه عالی برای ایجاد بک لینک به وب سایت شما است که منجر به افزایش اعتبار دامنه شما (DA) می شود. این نیز منجر به افزایش رتبه می شود. هر دو منجر به ترافیک بیشتر به سایت شما و رشد سریعتر کسب و کار می شوند.

چگونه در 5 مرحله آسان یک وبلاگ کسب و کار کوچک راه اندازی کنیم

برای راه اندازی وبلاگ کسب و کار کوچک خود آماده اید؟

بیایید به آن برسیم.

1. پایه و اساس درست بگذارید

اگر هنوز وب سایت ندارید، یکی از اولین گام ها برای راه اندازی وبلاگ خود انتخاب بهترین پلت فرم وبلاگ نویسی است. و وردپرس قدرتمندترین و ساده ترین برای استفاده است.

به غیر از یک پلت فرم وبلاگ نویسی، شما همچنین باید سرویس میزبانی وب مناسب را انتخاب کنید. در حالی که تعداد زیادی در بازار وجود دارد، توصیه های برتر ما برای یک وبلاگ کسب و کار کوچک عبارتند از:

شما می توانید لیست کامل پلت فرم های میزبانی وردپرس قابل اعتماد ما را در اینجا بررسی کنید.

علاوه بر پلتفرم های وبلاگ نویسی و میزبانی، شما همچنین به یک تم وردپرس بهینه شده برای سئو و یک صفحه ساز قدرتمند نیاز دارید.

آنها به شما کمک می کنند تا مطمئن شوید که وبلاگ کسب و کار کوچک شما از بهترین شیوه های فنی SEO پیروی می کند.

2. بهترین افزونه سئو وردپرس را نصب کنید

یکی از دلایل اصلی برای راه اندازی یک وبلاگ کسب و کار کوچک، افزایش دید آنلاین شماست. برای این کار باید بهترین افزونه سئو وردپرس را روی سایت خود نصب کنید. افزونه های سئو به شما کمک می کنند تا وب سایت و محتوای خود را برای موتورهای جستجو و افراد بهینه کنید.

وقتی صحبت از افزونه های سئو وردپرس می شود، بهتر از افزونه سئو اصلی وردپرس – All In One SEO (AIOSEO) نمی شود.

AIOSEO بهترین افزونه و مجموعه ابزار سئو وردپرس

AIOSEO بهترین افزونه سئو وردپرس در بازار است و بیش از 3 میلیون صاحب وب سایت و بازاریاب با تجربه به آن اعتماد دارند تا به آنها کمک کند تا بر SERP ها تسلط داشته باشند و ترافیک مرتبط را به سایت های خود هدایت کنند. این به این دلیل است که این افزونه دارای بسیاری از ویژگی ها و ماژول های سئو قدرتمند است که به شما کمک می کند وب سایت خود را برای موتورهای جستجو و کاربران بهینه کنید. نمونه هایی از ویژگی های ذکر شده عبارتند از:

  • نسل بعدی مولد طرحواره: این اضافه کردن هر نوع نشانه گذاری طرحواره را بسیار آسان می کند.
  • مدیر حمل و نقل: به شما کمک می کند تا ریدایرکت ها را مدیریت کنید و خطاهای 404 را حذف کنید و خزیدن و فهرست بندی سایت شما را برای موتورهای جستجو آسان تر می کند.
  • دستیار اتصال: یک ابزار قدرتمند پیوند داخلی که لینک سازی بین صفحات سایت شما را خودکار می کند. همچنین به شما یک ممیزی لینک خروجی می دهد.
  • تجسم سئو: SEO Visualizer یک نمای کلی از جستجو و قطعات اجتماعی و سئوی کلی به شما می دهد تا بتوانید بهینه سازی خود را بهبود بخشید.
  • IndexNow: برای نمایه سازی فوری در موتورهای جستجو که از پروتکل IndexNow پشتیبانی می کنند (مانند Bing و Yandex).
  • ویرایشگر Robots.txt: به شما کنترل کامل بر دستورالعمل‌هایی که به خزنده‌های وب می‌دهید در مورد پوشه‌ها و فایل‌هایی که در سایت وردپرس خود خزیدن می‌دهند، می‌دهد.

برای دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه نصب AIOSEO، راهنمای نصب ما را ببینید.

3. یک تقویم با محتوای تاثیرگذار طراحی کنید

هنگامی که جنبه های فنی وبلاگ کسب و کار کوچک خود را تنظیم کردید، گام بعدی طراحی یک تقویم محتوا است. تقویم محتوایی یک تقویم سرمقاله است که حاوی کلمات کلیدی و ایده های موضوعی برای محتوایی است که در وبلاگ خود منتشر خواهید کرد.

اساس یک تقویم محتوای موفق، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است و ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای انجام این کار از آنها استفاده کنید. برخی از موارد مورد علاقه ما Semrush و Ahrefs هستند. در مورد خود تقویم نیز می‌توانید از ابزارهایی مانند Google Sheets، Asana، Trello و Airtable استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی و موضوعات شما با هدف جستجوی مخاطبان هدف شما مطابقت دارد. این به شما کمک می کند رتبه بندی کنید و از سطوح بالایی از تعامل اطمینان حاصل کنید.

4. بهترین محتوا را ایجاد کنید

اکنون که یک تقویم محتوایی دارید، وقت آن است که شروع به ایجاد و انتشار محتوا در وبلاگ خود کنید. و از آنجایی که رقابت بسیار قوی است، باید محتوای بهتری در مورد موضوعات خود نسبت به آنچه در حال حاضر در وب موجود است ایجاد کنید. چند نکته برای این امر عبارتند از:

فقط آنچه را که دیگران می نویسند تکرار نکنید. در عوض، محتوای منحصر به فرد و مفیدی ایجاد کنید که به خوانندگان شما ارزش می بخشد.

هنگامی که تقویم محتوای خود را برای هدایت تولید محتوای خود دارید، وقت آن است که وبلاگ نویسی را شروع کنید. اما رتبه بندی محتوای شما خودکار نیست. شما باید پست های وبلاگ خود را برای مشاهده و تعامل SERP بهینه کنید. چند راه برای انجام این کار عبارتند از:

پیاده سازی نشانه گذاری طرحواره

نشانه گذاری طرحواره، که به آن داده های ساختاریافته نیز می گویند، قطعه کدی است که می توانید آن را به پست ها یا صفحات خود تزریق کنید تا به موتورهای جستجو کمک کند محتوای شما را بهتر درک کنند.

AIOSEO به لطف تولید کننده طرحواره نسل بعدی خود، به شما این امکان را می دهد که هر نوع طرحواره ای را بدون نیاز به مهارت های فنی یا کدنویسی به وب سایت خود اضافه کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که صفحه فرود خود را باز کنید، به صفحه خود بروید تنظیمات AIOSEOو سپس کلیک کنید طرح.

افزودن نشانه گذاری طرحواره به وبلاگ کسب و کار کوچک شما به آن کمک می کند تا در SERP ها برجسته شود.

نوع طرح پیش‌فرض روی مقاله تنظیم شده است، اما می‌توانید با کلیک کردن آن را حذف کنید سطل زباله آیکون. همچنین، می‌توانید با کلیک کردن، یک نوع طرحواره دیگر اضافه کنید تولید طرحواره دکمه. این باز خواهد شد کاتالوگ طرح ها، که از آن می توانید طرحی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید.

با انتخاب نوع طرحواره خود از کاتالوگ طرحواره می توانید به راحتی نشانه گذاری طرحواره را اضافه کنید.

برای دستورالعمل های گام به گام در مورد افزودن طرح کلی به پست های خود، راهنمای دقیق ما را در اینجا بررسی کنید.

همانطور که محتوای بیشتری منتشر می کنید، باید لینک های داخلی ایجاد کنید. این مهم است زیرا به شما کمک می کند تا مرجعیت موضوع را ایجاد کنید و محتوای خود را در SERP رتبه بندی کنید.

خوشبختانه، AIOSEO وظیفه وقت گیر جستجوی دستی مقالات در وبلاگ شما برای پیوند به و از آن را بر عهده می گیرد. این به لطف Link Assistant، قابلیتی است که لینک سازی داخلی را خودکار می کند.

برای کمک به بهبود استراتژی پیوند داخلی خود، از Link Assistant استفاده کنید

Link Assistant همچنین به شما کمک می کند تا صفحات یتیم را پیدا کرده و تعمیر کنید. اینها صفحاتی در وبلاگ شما هستند که به صفحات دیگر سایت شما یا از آنها پیوند ندارند. متأسفانه، آنها همچنین می توانند بر سئوی شما تأثیر منفی بگذارند.

یک نقشه سایت ایجاد کنید

نقشه سایت XML فهرستی از محتوای شما در قالب قابل خواندن توسط ماشین است. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای وبلاگ شما را به راحتی هدایت کنند.

افزودن نقشه سایت به وبلاگ کسب و کار کوچک به موتورهای جستجو کمک می کند تا سایت شما را بخزند.

نقشه سایت همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند تا بدانند آخرین بار چه زمانی یک پست به روز شده است. این به آنها کمک می کند تا بدانند آیا محتوای شما به کاربران فعلی مرتبط است یا خیر.

در حالی که نقشه سایت مستقیماً رتبه شما را افزایش نمی دهد، به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا وب سایت شما را بهتر بخزند. این بدان معنی است که آنها می توانند محتوای بیشتری پیدا کنند و شروع به نمایش آن در نتایج جستجو کنند که منجر به رتبه بندی بالاتر و ترافیک بیشتر به سایت شما می شود.

شما می توانید دستورالعمل های دقیق برای ایجاد نقشه سایت XML را در اینجا دریافت کنید.

بهینه سازی برای جستجوهای محلی

اگر کسب و کار کوچکی هستید که به ترافیک پیاده متکی است، باید وبلاگ خود را برای جستجوهای محلی بهینه کنید. برای انجام این کار، باید بهترین شیوه های سئو محلی را دنبال کنید.

برای کمک به تسلط بهتر بر جستجوی محلی، می توانید از ماژول SEO کسب و کار محلی AIOSEO نیز استفاده کنید. این به شما اجازه می دهد تا به راحتی طرح کسب و کار محلی خود را تنها با چند کلیک راه اندازی کنید، بدون نیاز به کد.

ماژول SEO کسب و کار محلی اضافه کردن اطلاعات کسب و کار را به طرح کلی کسب و کار محلی شما آسان می کند.

ماژول SEO کسب و کار محلی همچنین دید شما را در Google Maps افزایش می دهد و شانس جستجوگرها را در هنگام انجام جستجوی محلی بر اساس کلمه کلیدی مورد نظر شما افزایش می دهد.

امروز وبلاگ کسب و کار کوچک خود را راه اندازی کنید و حضور آنلاین خود را افزایش دهید

امیدواریم این پست به شما کمک کرده باشد که چگونه یک وبلاگ کسب و کار کوچک راه اندازی کنید. همچنین ممکن است بخواهید مقالات دیگری را در وبلاگ ما بررسی کنید، مانند نحوه تنظیم SEO برای زبان های مختلف و نحوه استفاده از بلوک سؤالات متداول وردپرس برای بهبود سئو.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا در کانال یوتیوب ما مشترک شوید. در آنجا آموزش های مفید بیشتری خواهید یافت. شما هم می توانید ما را دنبال کنید توییترلینکدین یا فیسبوک برای به روز ماندن.