• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه از نشانه گذاری طرحواره برای بهبود سئو خود استفاده کنیم

چگونه از نشانه گذاری طرحواره برای بهبود سئو خود استفاده کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه از نشانه گذاری طرحواره برای بهبود سئو خود استفاده کنیم


آیا می خواهید بدانید که چگونه از نشانه گذاری طرحواره برای بهبود سئو خود استفاده کنید؟

نشانه گذاری طرحواره نقش بسیار زیادی در سئو بازی می کند زیرا منجر به تکه های غنی و افزایش CTR می شود. همچنین می تواند به شما در دریافت قطعه برجسته کمک کند. با این حال، باید بدانید که چگونه آن را به درستی به سایت خود اضافه کنید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه از نشانه گذاری طرحواره برای بهبود سئوی خود استفاده کنید.

نشانه گذاری طرحواره چیست؟

نشانه گذاری طرحواره، همچنین به عنوان داده های ساخت یافته شناخته می شود، یک زبان معنایی است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما را بهتر درک کنند. این شامل استفاده از برچسب هایی است که به موتورهای جستجو زمینه بیشتری در مورد صفحات یا پست های شما می دهد.

نحوه اضافه کردن نشانه گذاری طرحواره در وردپرس

اگر می خواهید با موفقیت از آن برای بهبود سئوی خود استفاده کنید، دانستن نحوه افزودن نشانه گذاری طرحواره به وردپرس بسیار مهم است. در اینجا یک فرآیند 2 مرحله ای ساده برای نحوه انجام این کار وجود دارد:

مرحله 1: AIOSEO را نصب کنید

افزودن نشانه گذاری طرحواره در وردپرس بسیار آسان است. این به خصوص اگر شما یک پلاگین سئو قدرتمند مانند All In One SEO (AIOSEO) دارید.

دانستن نحوه استفاده از Schema Markup برای تقویت سئو با افزونه قدرتمندی مانند AIOSEO شروع می شود.

AIOSEO یک افزونه قدرتمند وردپرس است که دارای 100 میلیون دانلود است و میلیون ها بازاریاب با تجربه به آن اعتماد دارند تا به آنها در رتبه بندی وب سایت ها و افزایش ترافیک کمک کند. این افزونه دارای بسیاری از ویژگی ها و ماژول های سئو است که به شما کمک می کند تا وب سایت خود را برای سئو بهینه کنید، حتی اگر هیچ مهارت کدنویسی ندارید.

یکی از این ویژگی ها مولد شماتیک است. این ابزار قدرتمندی است که به شما امکان می دهد هر نوع نشانه گذاری طرحواره را به محتوای خود اضافه کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک نوع طرح را از کاتالوگ طرح ما انتخاب کنید. البته، اگر نوع طرحواره انتخابی شما در کاتالوگ نشان داده نشده باشد، می توانید نشانه گذاری طرح سفارشی را نیز اضافه کنید.

تقویت سئوی شما با نشانه گذاری طرحواره با افزونه مناسب بسیار آسان است. به همین دلیل است که نصب AIOSEO باید اولین قدم شما برای تسلط بر SERP ها با استفاده از نشانه گذاری طرحواره باشد.

برای دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه نصب AIOSEO، راهنمای نصب دقیق ما را بررسی کنید.

مرحله 2: نشانه گذاری طرحواره را به پست/صفحه خود اضافه کنید

پس از نصب AIOSEO، اضافه کردن نشانه گذاری طرحواره به وردپرس آسان است. ابتدا پست یا صفحه‌ای را که می‌خواهید طرح‌بندی روی آن اعمال کنید، باز کنید. سپس به پایین صفحه بروید و به آن بروید AIOSEO General Settings » Schema » Generate Schema.

مولد طرحواره AIOSEO اضافه کردن نشانه گذاری طرحواره به محتوا را بسیار آسان می کند.

از اینجا می توانید هر نوع نشانه گذاری طرحواره را به صفحه خود اضافه کنید.

چگونه از نشانه گذاری طرحواره برای بهبود سئو خود استفاده کنیم

برای دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه افزودن نشانه گذاری طرحواره در وردپرس، نگاهی بیندازید راهنمای گام به گام ما در مورد اینکه چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

اکنون که می‌دانید چگونه نشانه‌گذاری طرحواره را اضافه کنید، بیایید نگاهی گذرا به این بیندازیم که چگونه نشانه‌گذاری طرحواره می‌تواند به بهبود سئوی شما کمک کند.

نحوه استفاده از نشانه گذاری طرحواره برای بهبود سئو: 5 راه آسان

نشانه گذاری طرحواره دارای مزایای سئوی بسیاری است که می تواند به شما در بهبود سئو و هدایت ترافیک به سایت شما کمک کند. در اینجا چند راه وجود دارد که می تواند به شما در انجام این کار کمک کند:

1. نمایه سازی بهتر

نشانه گذاری طرحواره به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما و زمینه آن را بهتر درک کنند. به همین دلیل، آنها می توانند محتوای شما را خیلی بهتر ایندکس کنند.

نمایه سازی به فرآیندی اشاره دارد که موتورهای جستجو برای درک محتوای شما و ذخیره آن در پایگاه داده خود استفاده می کنند. این مهم است زیرا نمایه سازی مناسب به این معنی است که محتوای شما برای جستجوهای مرتبط ارائه می شود.

یکی دیگر از ویژگی های AIOSEO که به نمایه سازی سریع کمک می کند، IndexNow است. شما می توانید آن را در اینجا بررسی کنید.

2. Extended Fragments

یکی از بزرگترین مزایای افزودن نشانه گذاری طرحواره به محتوای شما این است که منجر به قطعه های غنی می شود. اینها قطعات غنی از اطلاعات هستند که در SERP ها نمایش داده می شوند، مانند مثال زیر.

مهم است که بدانید چگونه از Schema Markup برای افزایش سئوی خود استفاده کنید زیرا منجر به قطعه های غنی می شود.

بزرگترین مزیت سئوی ریچ اسنیپت ها این است که دید شما را در SERP ها افزایش می دهند. در نتیجه، تبلیغات جستجوی شما بیشتر دیده می شود و در نتیجه کلیک ها و ترافیک بیشتر می شود.

در مثال بالا، با وجود اینکه در موقعیت 3 قرار دارد، لیست ریچ اسنیپت به دلیل برجستگی و اطلاعات اضافی که در اختیار کاربران قرار می دهد، به احتمال زیاد کلیک های بیشتری را به همراه خواهد داشت. و CTR بالا احتمالاً فهرست را بالاتر از 2 مورد دیگر ارتقا می دهد.

یکی دیگر از دلایلی که نشانه گذاری طرحواره جزء مهمی از سئو است این است که می تواند به شما در دریافت قطعه برجسته کمک کند. اینها تکه‌های کوتاهی از متن هستند که در بالای نتایج جستجوی Google ظاهر می‌شوند تا به سرعت به درخواست جستجوگر پاسخ دهند. به همین دلیل، قطعات نمایش داده شده گاهی اوقات موقعیت صفر نامیده می شوند.

به دلیل موقعیت و برجستگی خود، اسنیپت های برجسته باعث کلیک و ترافیک زیادی می شوند. به همین دلیل است که بسیاری از SEO ها تلاش می کنند تا محتوای خود را برای این ویژگی قدرتمند SERP بهینه کنند. و یکی از راه‌های انجام این کار، پیاده‌سازی نشانه‌گذاری طرحواره است.

راه دیگر برای بهینه سازی برای قطعه برجسته، افزودن یک بلوک پرسش و پاسخ به محتوای خود است.

4. اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد

اگر افراد مطمئن شوند که فهرست جستجو یک منبع قابل اعتماد است، احتمالاً روی آن کلیک می‌کنند.

این مزیت دیگری است که نشانه گذاری طرحواره فراهم می کند. به عنوان مثال، طرح بررسی می تواند به شما در نمایش نظرات مشتریان کمک کند.

برندسازی طرحواره راهی عالی برای افزایش اعتماد است.

نمایش این نظرات راهی عالی برای نشان دادن اعتماد سایر کاربران به برند شماست. همچنین به شما کمک می کند خود را به عنوان راه حل بهتری نسبت به رقبای خود قرار دهید.

شما می توانید همین کار را با انواع دیگر نشانه گذاری طرحواره مانند طرحواره محصول انجام دهید. اطلاعات اضافی تولید شده در اسنیپت ها به کاربران کمک می کند بیشتر به برند و محصول شما اعتماد کنند.

در نتیجه، کلیک‌های بیشتری را جذب می‌کنید و سرنخ‌ها و فروش بیشتری برای کسب‌وکار خود ایجاد می‌کنید.

کاربران در پلتفرم‌های مختلف با محتوای شما تعامل دارند و مهم است که محتوای شما را برای یافتن در پلتفرم‌ها و دستگاه‌های مختلف بهینه کنید.

یکی از راه‌های بهینه‌سازی محتوای خود برای پلتفرم‌ها و دستگاه‌های مختلف بدون ایجاد تجربیات سفارشی، استفاده از نشانه‌گذاری طرحواره است. این به شما کمک می کند جستجوی صوتی و جستجوی متنی را در دستگاه ها بهینه کنید.

سئوی خود را افزایش دهید و کسب و کار خود را با قدرت Schema Markup رشد دهید

بر کسی پوشیده نیست که حضور قوی آنلاین برای رشد کسب و کار بسیار مهم است. با این حال، این رشد تنها در صورتی می تواند حاصل شود که افراد مناسب محتوای شما را پیدا کنند و روی آن در SERP کلیک کنند.

به همین دلیل است که باید نشانه گذاری طرحواره را در سایت خود پیاده سازی کنید.

با Schema Markup، می توانید دید SERP خود را بهبود بخشید. همچنین می توانید CTR های خود را افزایش دهید. نتیجه رتبه بندی بهتر، افزایش ترافیک و رشد کسب و کار است.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بدانید چگونه از نشانه گذاری طرحواره برای بهبود سئوی خود استفاده کنید. پس از افزودن نشانه‌گذاری طرحواره به محتوای خود، ممکن است بخواهید راهنمای ما برای بهبود CTR ارگانیک خود را نیز بررسی کنید. همچنین ممکن است به مقاله بهترین شیوه های سئوی تصویر ما علاقه مند شوید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا در کانال یوتیوب ما مشترک شوید. در آنجا آموزش های مفید بیشتری خواهید یافت. شما نیز می توانید ما را دنبال کنید توییترلینکدین یا فیسبوک برای به روز ماندن.