پرسش و پاسخ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اما موضوع اصلی این است که این کدها چه تأثیری روی سئو سایت خواهد داشت؟ در این مرحله تعیین میشود که جامعهی هدف شما، برای پیدا کردن خدماتتان چه عبارات و جملاتی را در کادر جستوجوی گوگل وارد میکند. با استفاده از این ابزار می توانید ببینید که چه کسی به دامنه ها لینک داده است و در حال استفاده از چه متنی هستند. تحقیق کلمات کلیدی یعنی اینکه بررسی کنیم و ببینیم مخاطبان هدف ما در اینترنت به دنبال چه چیزهایی هستند و برای رسیدن به آنها چه کلماتی را جستجو میکنند. اگر همین الان دارید عباراتی مانند سئو سایت یعنی چی، سئو برای سایت چیست را جستوجو میکنید تا بهترین نتیجههای گوگل برای این عبارات را ببینید، بیایید به پشت صحنه زحمتهایی که این سایتها برای رسیدن به صفحه اول نتایج گوگل کشیدند، نگاهی داشته باشیم. توضیحات متا یا همان متا دیسکریپشن، تکهای متن است که در توضیحات نتایج گوگل نمایش داده میشود.

با توجه به تصویر بالا متوجه خواهید شد که گوگل به سایتهای ایرانی هم توجه دارد. در سال 2015 بود که گوگل طبق اعلام رسمی بیان کرد سایتهایی که ریسپانسیو نیستد کاهش رتبه میابد و اینگونه هم شد. اگر فایل صوتی دارید که حاوی مصاحبه با یک استاد است، ممکن است مکالمه شما با موضوعی خارج از موضوع اصلی پایان یابد. بهعنوانمثال میتواند از نتایج بخش Searches related to که در پایان صفحات نتایج گوگل نمایش داده میشود استفاده کنید . جذاب نوشتن عنوان سئو وردپرس در نمایش نتایج گوگل تاثیر فراونی خواهد داشت، در نوشتن عنوان سئو جذاب دقت نماید . زمانی که شما قصد نوشتن یک محتوا را دارید کافی است یک کلمهی اصلی که محتوای مقاله شما را شامل میشود سرچ نمایید، آن زمان است که خواهید ی موتور جستجو به کلمهی کلیدی به شما پیشنهادات دیگری نیز اضافه میکند. اهمیت یک کلیدواژه کم ترافیک با یک کلیدواژه پرترافیک خیلی بیشتر از آن چیزی است که بتوانید تصورش را بکنید .

اولاً با این کار به گوگل نشان خواهد داد که محتوای صفحۀ شما مرتبط با آن صفحۀ ای است که لینک کردهاید و شاید حتی این پیغام را به گوگل برسانید که مطلبی کاملتر از نوشتۀ رقیبتان تولید کردهاید. بهعنوانمثال با یک کد اسکیما میتوانید مشخص کنید که این بخش از سایت برای نظرسنجی از کاربران است یا محتوای این بخش دربارۀ یک فیلم سینمایی است . منظور از سئوی داخلی یا همان بهینه سازی صفحات داخلی سایت برای موتور جستجو گوگل برای بهبود جایگاه در سایت است.با اجرای سئوی داخلی موتور جستجو سایت شما را پیدا خواهند کرد و میخوانند، و اگر سایت را به عنوان یک سایت که استانداردهای لازم را داشته باشن به عنوان یک سایت مفید برای کاربران می شناسد . به مرور زمان سایتهایی که ریسپانسیو نبودن جایگاه خود را از دست دادند و به رتبههای پایینتری رسیدند. ریسپانسیو یا همان واکنش گرا قابلیت نمایش در تمامی دستگاه های هوشمند یعنی نمایش صفحه سایت چه در صفحه نمایش کاکپیوتر چه در تبلت و موبایل به صورت منظم و بدون تغییر ساختار امکان پذیر باشد. اما بیان نکرد تا چه مقداری ، درواقع تعداد کارکترهای متا دیسکریپشن (توضیحات متا) به محتوا صفحه و توضیحات نوشته بستگی دارد.

درواقع سعی کنید در 100 کلمه ابتدایی محتوایتان از کلمه کلیدی استفاده نماید و در ادامه مقاله هم کلمه کلیدی را به مقدار مساوی تقسیم نمایید. نکته : مقدار استاندارد پیشنهادی ما همان 120 کاراکتر است . اما مجددا در سال 2018 گوگل اعلام نمود که این مقدار کاهش یافته است. کاربران وقت خود را برای روی سایت های کند نمیگذارند و با بستن سریع صفحه به گوگل میفهمانند که این وب سایت خوب نیست. برای بسیاری از کمپانی ها، خدمات سنتی سئو تمام احتیاجات آن ها برای موفقیت را برآورده خواهد کرد. 3. در انکرتکست ها استراتژی داشته باشید. استفاده از کلمه کلیدی در توضیحات متا بسیار مهم می باشد ، اما توجه داشته باشید که در استفاده دقت کنید تعداد زیاد نباشد و متن را بهصورت خیلی ساده و راحت بنویسید, همچنین سعی کنید از کلمات و غاتی استفاده کنید که برای کاربر درک آن سخت نباشد و راحت متن را متوجه شود. 1. استفاده از کلمه کلیدی در انکرتکست ها بسیار مهم است. پس با رعایت اصول و نکات مهم سئو میتوانید در بین این اطلاعات طبقهبندیشده جای داشته باشید. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد میکنیم پس از آنکه آشنایی اولیه با مفاهیم سئو کسب کردید به سراغ منابع جامع یا کتاب های آموزش سئو باشید.