هدف الگوریتم هلیتاپ گوگل چه بود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از آنجایی که باید وب سایت را برای خرنده های موتور جستجو بهینه کنیم و آنها عامل های اصلی رتبه بندی صفحات هستند سئو تکنیکال از اهمیت بالایی برخوردار است. به عبارت دیگر، کاربران فعال یک وبلاگ نسبت به بازدیدکنندگانی که به لینکها در سایتهای بزرگ خبری توجه دارند، اهمیت بیشتری به نظرات نویسنده یک وبلاگ میدهند. سایت های خبری معمولا از افراد متخصص در زمینه ای که محتوا تولید کرده است، نقل قول می آورند تا با این کار ارزش و اعتبار محتوای خود را افزایش دهند. در مجموع، کلاه سیاه ممکن است برای به دست آوردن نتایج کوتاه مدت مفید باشد، اما قطعاً گزینه ای برای یک استراتژی بلند مدت نیست. 6. محتوای مناسب : یکی از مسائلی که در طراحی وب سایت حرفه ای مورد توجه است داشتن محتوای مناسب است که این مسائله خود در رسیدن به سئو مناسب و بهینه سازی آن موثر است. مایکل الزبرگ (نویسنده) زمانی یک محتوای مهمان برای مجله معتبر فوربس نوشت و در آن به توضیح این موضوع پرداخت که انتشار پست مهمان در یکی از سایتها، برای او چقدر ارزشآفرینی کرده است. ووکامرس یکی از پلاگینهای سادهای بود که در کنار دیگر پلاگینهای وردپرس توسط وبمستران و مدیران وبسایتها استفاده میشد؛ اما با پیشرفت روزافزون آن و افزایش تعداد نصب این پلاگین قدرتمند، شرکت سازنده وردپرس (شرکت اتومتیک) که توسط آقای مت مولنوگ مدیریت میشد، تصمیم گرفت که افزونه ووکامرس را خریداری کند زیرا که این شرکت متوجه محبوبیت و مقبولیت این پلاگین در میان مدیران وبسایتهای وردپرسی شد و این موضوع را یک فرصت رشد برای خود دید.

چرا وبسایتها لینکها را نوفالو میکنند؟ با کمی گشتن میان وبسایتها و مطالعۀ مقالات مختلف، به این نتیجه خواهید رسید که درصد زیادی از مقالات آموزشی سئو که در وب فارسی منتشرشدهاند یا تاریخمصرفشان گذشته است و یا حاوی راهنماییهای اشتباهی است که بعضاً ممکن است موجب آسیب جدی وبسایت درزمینۀ سئو شود و تعداد کمی وبسایت هستند که بهصورت اصولی و استاندارد به ارائۀ مطالب آموزشی درزمینۀ سئو میپردازند. با ایجاد لینک سازی برای محتوایی که تولید کردهاید میتوانید تخصص خودتان را به دیگران نشان دهید و از افراد دیگر که در صنف شما فعالیت میکنند میخواهید که در بازنشر محتوای شما کمک کنند و آن را به دیگران نشان دهند. ساختن لینک خوب و مناسب به موفقیت شما در تلاشهای برندسازی کمک میکند و شما را در حوزه کاریتان به جایگاه خوبی میرساند. گوگل معتقد است خرید لینک در تلاشهای لینک سازی نباید باعث بهبود سئو شود. وقتی ما به صورت انلاین بک لینک میفروشیم ، به خصوص وقتی این بک لینک ها به صورت دستی ساخته میشود ، یکی از کارهایی که توسط رقبا اتفاق میافتد خرید سرویس ها و فروش انها به دیگران است.

• Paid Traffic یا ترافیک پولی معمولا افراد را از طریق google Ads و Bing ads بصورت پرداخت به ازاء کلیک یا ppc وارد سایت شما میشوند. مثلاً سیگنالهای ترافیک/کاربر از مرورگرها، جریانهای کلیک، مقدار/گستردگی/نرخ کلیک کوئریها (عباراتی در موتور جستجو، سرچ میشوند) و … مثلاً استفاده آفلاین از نام برند، ذکر نام برند/دامنه در اخبار، رسانهها، مطبوعات و … مثلاً بررسی کمیت و کیفیت لینکهای ارسال شده در شبکه اجتماعی توییتر، اشتراکگذاریهای فیسبوک و … تا آن موقع، سوالات و مشکلات خود را در زمینه لینک سازی در بخش نظرات ارسال کنید. لینک های داخلی، لینک هایی از یک صفحه است و یا ارسال آن از سایت شما توسط دیگری انجام می شود. 1. در صفحه مدیریت سایت وردپرس، روی منوی افزونهها کلیک کرده و سپس گزینهٔ «افزودن» را انتخاب کنید. بعد از اضافه شدن الگوریتم مرغ مگسخوار به گوگل، تعداد زیادی از سایتهایی که بیش از حد از یک کلمۀ کلیدی خاص استفاده کرده بودند جریمه شدند و جایگاه خوبشان را در گوگل از دست دادند. با همه اینها کمتر کسی را میتوان پیدا کرد که در این نکته تردید داشته باشد که اگر لینکهای باکیفیتی برای صفحات خود داشته باشید، تاثیر خوبی در سئوی صفحات شما خواهد داشت و رتبه بهتری به دست میآورید.

یک نکته مهم در مورد لینک سازی محتوا و ایجاد لینک این است که صفحهای که برای آن لینک سازی میکنید، ارزش لینک کردن توسط سایر سایتها را داشته باشد. البته این نکته را هم توجه داشته باشید که شاید لینکهای نوفالو به اندازه لینکهای فالو، به رتبهبندی جستجوی ارگانیک کمک نکنند ولی قطعاً بیارزش هم نیستند. در مورد تاثیر لینکها بر سئو صحبت کردیم اما نکتهای که تا به اینجا به آن اشاره نکردیم و اهمیت بالایی هم دارد، تاثیر لینک بر جذب ترافیک ارجاعی از سایر سایتها به سایت شما است. البته با بهروزرسانیهای الگوریتم پنگوئن گوگل و اهمیتیافتن شبکههای اجتماعی در الگوریتمهای گوگل، تصور میشود که از تاثیر لینکها کاسته شده و به سیگنالهای اجتماعی مانند توییتها اهمیت بیشتری داده شده است. مورد آخر به شما آسیب می­زند. در مورد لینک نوفالو چه میدانید؟ هر سه مورد آنها ریسک هایی را به همراه دارند و احتمال اینکه در آپدیت الگوریتم های گوگل بر نتایج و رتبه شما تاثیر منفی بگذارند وجود دارند. ممکن است این صفحات، قبل از اینکه شما لینک سازی را شروع کنید در وبسایتتان وجود داشتند و یا حتی ممکن است این موارد را برای اهداف تجاری خود و نیز لینک سازی ایجاد کنید.