نقشه جامع علمی کشور، 14/10/89، ص 21ـ22)

برای فهم بیشتر موتور جست و جو نسبت به محتوای خود، باید عوامل سئو داخلی را نیز در نظر بگیرید. درسته دامین اتوریتیش الان پایین هست ولی پتانسیلشو داره که افزایش پیدا کنه و به نظرم میتونیم داخلش مقالات مختلفی رو منتشر کنیم و به لینک سازی بپردازیم. سرویسهای اشتراک ویدیوی داخلی و خارجی زیادی وجود دارند که به کاربر امکان انتشار محتوای ویدیویی را میدهند. اما ویدیوهای معمولی، به طور معمول هزینهی کمتری میخواهد. اما محتوای ویدیویی تفاوتهایی دارد. به هر پلتفرم موفقی که نگاه کنید، رد پایی از محتوای ویدیویی را میبینید. شاید مواردی که در این قسمت گفته میشود به عنوان ابزار شناخته نشود، اما از نظر من، کسی که محتوای متنی تولید میکند، به هر حال به چیزهایی نیاز دارد تا بتواند این کار را انجام دهد. در همین راستا، امروزه انتظار میرود هرگونه برنامه آموزشی جدیدی که در ایران تدوین میشود و به تصویب میرسد، با اهداف و سیاستهای مشخص شده در نقشۀ جامع علمی کشور تناسب داشته باشد.

مثلاً اگر شما با استفاده از برنامه اینشات در موبایلتان، ویدیویی را ساختید و در صفحهی اینستاگرامتان منتشر کردید، در این حالت شما با استفاده از یک ابزار (برنامه InShot) محتوایی را خلق کردید. همچنین به شما میآموزیم که چگونه با بازاریابی اینترنتی و حضور موثر در شبکههای اجتماعی در مدت زمان کوتاهی فروشتان را چند برابر کنید! تعداد زیاد این افراد و با در نظر گرفتن این مساله که بازدیدکنندگان سایت معمولا فقط به چند نتیجه اول موتور جستجو اهمیت می دهند، باعث می شود تا بهینه سازی رتبه سایت یا سئو اهمیت بسیار پیدا کند. گسترش جمعیت شهرها در چند دهه­ی اخیر باعث فشار بیشتر بر اراضی آنها به لحاظ افزایش تراکم جمعیت و تراکم ساختمانی شده، در نهایت این شهرها توسعه­ی فیزیکی خود را آغاز کرده­اند. البته، تعدادی پژوهش نیز به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، داشتن صفت مهارگذاری بیرونی را به عنوان یکی از دلایل اهمال­کاری مطرح نمودهاند (الکساندر و آن­وگبوزی، 2007؛ هاول و واتسون، 2007؛ سنکال و همکاران، 2003؛ فیستر، 2002( در این رابطه، اساساً فرض بر این است که افرادی با جایگاه مهارگذاری درونی، خود را مسلط بر اوضاع دانسته، پیامدهای رفتارهای خود را می­پذیرند و میدانند نتایج اهمال­کاری به خودشان بازخواهد گشت و بنابراین، انتظار می­رود که کمتر دچار اهمال­کاری در امور خود شوند.

هر چقدر که بخواهیم در مورد اهمیت تولید محتوا صحبت کنیم باز هم کم است. همچنین پیش از ارسال درخواست در صورت هر گونه ابهام میتوانید از مشاوره رایگان ما بهرهمند شوید. تصاویر یکی از اجزای مهم هر وب سایت است زیرا باعث جذابیت بصری صفحات و همچنین آموزنده بودن آنها می شود. گروه توسعه وب ترنج ، سئو,seo,بهینه سازی سایت, سئو سایت افزایش … سپس سایت مود نظر خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه قرمز رنگ Disavow Links کلیک کنید تا به صفحه بعد هدایت شوید. آیا بک لینک های این وب سایت به صورت دستی ساخته شده اند یا اتوماتیک؟ 9. آیا ساختار URL بر روی سئو تاثیر گذار است؟ در حالی که فردی نمی تواند وقت زیادی روی سایت خود بگذارد ، آیا نگارش یک مقاله در ماه به بهبود جایگاه وی کمک می کند ؟ معمولا وب سایت هایی که کمتر از سه ماه از راه اندازی انها می گذرد یا نوپا هستند ، هیچ رتبه ای در الکسا ندارند. آشنایی با سئو و نقش آن در رشد کسب وکارها سئو(SEO) به بهینه سازی صفحات وب سایت برای کسب جایگاهی بهتر در موتور جست و جو گوگل گفته میشود.

مثلاً فتوشاپ یک ابزار آفلاین برای تولید محتوای تصویری محسوب میشود که با نصب بر روی ویندوز، میتوان از آن استفاده کرد. اما در این آموزش از آکادمی الفبان، قصد دارم ۱۵ ابزار تولید محتوا را معرفی کنم که بسیار کاربردی هستند تا شما بتوانید با استفاده از این ابزارها، محتوای جذابتری را بسازید. پس با من تا انتهای این مقالهی جذاب همراه باشید. چطور با استفاده از گوشی موبایل محتوای جذاب بسازیم؟ مثلاً اگر شما به لپتاپتان دسترسی نداشتید تا بتوانید از فتوشاپ استفاده کنید، میتوانید با استفاده از ابزار آنلاین Photopea، از امکانات فتوشاپ به صورت آنلاین نیز استفاده کنید. همچنین علاقه زیاد کاربران به تماشای محتواهای بصری را نمیتوان انکار کرد. همچنین باعث میشود تا صفحه شما بعنوان صفحه ای با نمایش دادههای بی ربط شناخته شود. آنها همچنین حضور شما را در دیگر فهرست های محلی مثل Yale، Apple Maps، Facebook و غیره بررسی خواهند کرد. وزیر ارتباطات در ادامه گفت: «شبکه ملی اطلاعات چند خاصیت دیگر هم دارد. یکی دیگر از دوره های فوق تخصصی آکادمی seoedu، آموزش لینک سازی خارجی می باشد.