نحوه پیاده سازی داده های ساخت یافته در وردپرس (راهی فوق العاده آسان)

نحوه پیاده سازی داده های ساخت یافته در وردپرس (راهی فوق العاده آسان)


آیا می خواهید بدانید چگونه داده های ساخت یافته را در وردپرس پیاده سازی کنید؟

داده های ساختاریافته، همچنین به عنوان نشانه گذاری طرحواره شناخته می شود، یک عنصر ضروری برای افزایش دید و نرخ کلیک (CTR) شما در SERP ها است. این به این دلیل است که منجر به قطعه‌های غنی می‌شود، به یافتن قطعه برجسته کمک می‌کند و فهرست جستجوی شما را برجسته‌تر می‌کند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه داده های ساخت یافته را به راحتی در وردپرس پیاده سازی کنید.

داده های ساخت یافته چیست؟

داده های ساختاریافته یک زبان معنایی در قالب کدهایی است که به موتورهای جستجو کمک می کند محتوای یک صفحه وب را بهتر درک کنند. این یک زبان نشانه گذاری است که محتوا را به روشی سازمان یافته منتقل می کند که به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما و زمینه آن را درک کنند.

انواع مختلفی از داده های ساخت یافته وجود دارد که می توانید در وردپرس پیاده سازی کنید. برای مثال، می‌توانید طرح سؤالات متداول، طرح دستور غذا، طرح کتاب، طرح محصول و موارد دیگر را اضافه کنید. نوع داده های ساخت یافته ای که استفاده می کنید به موتورهای جستجو کمک می کند محتوای شما را با دقت بیشتری ایندکس کنند و در نتیجه رتبه بهتری کسب کنند.

چرا داده های ساخت یافته برای سئو مهم هستند؟

داده های ساخت یافته به دلایل مختلفی برای سئوی شما مهم هستند. معروف ترین آنها عبارتند از:

  • نتایج در نتایج غنی است
  • به دریافت قطعه برجسته کمک می کند
  • CTR را افزایش می دهد
  • نتیجه پانل های دانش دقیق تر است

در اینجا نمونه‌ای از ظاهر فهرست جستجوی داده‌های ساختاریافته آمده است:

اگرچه داده های ساختاریافته یک سیگنال رتبه بندی نیستند، اما منجر به رتبه بندی بهتر می شوند. همچنین منجر به ترافیک بیشتر به سایت شما می شود که متعاقباً منجر به رشد تجارت می شود.

نحوه پیاده سازی داده های ساخت یافته در وردپرس

آیا برای پیاده سازی داده های ساخت یافته در سایت وردپرس خود آماده هستید؟

در اینجا یک دستورالعمل ساده وجود دارد که چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

مرحله 1: All In One SEO را نصب و فعال کنید

اولین قدم برای پیاده سازی داده های ساخت یافته در وردپرس، نصب و فعال سازی افزونه All In One SEO (AIOSEO) است.

AIOSEO یکی از بهترین افزونه های سئو وردپرس این افزونه است. این افزونه مورد اعتماد بیش از 3 میلیون بازاریاب با تجربه است تا به آنها کمک کند تا سایت های خود را رتبه بندی کنند و ترافیک هدفمند را هدایت کنند. همه اینها به لطف بسیاری از ویژگی‌های قدرتمند SEO است که شامل سؤالات متداول و بلوک‌های محتوا، تولیدکننده نقشه سایت، ماژول SEO تصویر و موارد دیگر می‌شود.

AIOSEO همچنین دارای یک Schema Generator قدرتمند است که اضافه کردن داده های ساختاریافته به صفحات یا پست ها را برای کاربران آسان می کند، حتی بدون دانش فنی یا کدنویسی.

برای دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه نصب AIOSEO، راهنمای نصب ما را ببینید.

مرحله 2: مولد طرحواره را باز کنید و نوع نشانه گذاری طرحواره خود را انتخاب کنید

برای افزودن داده های ساخت یافته در وردپرس، پست یا صفحه ای را که می خواهید آن را پیاده سازی کنید باز کنید. سپس به پایین صفحه اسکرول کنید تا تنظیمات AIOSEO » طرح.

با کلیک بر روی طرح Scheme Generator را باز می کند. یک مودال را مشاهده خواهید کرد که طرحواره ای را که در حال حاضر برای این صفحه استفاده می شود نشان می دهد.

برای تغییر نوع طرحواره خود، کلیک کنید تولید طرحواره دکمه.

این باز خواهد شد کاتالوگ طرح ها، که در آن می توانید نوع نشانه گذاری طرحواره ای را که می خواهید در این صفحه اعمال کنید، انتخاب کنید.

با کلیک کردن، نوع نشانه گذاری طرحواره خود را انتخاب کنید + دکمه.

مرحله 3: اطلاعات مربوطه را پر کنید

پس از افزودن نشانه‌گذاری طرحواره انتخابی، مدال دیگری باز می‌شود تا بتوانید اطلاعات لازم در مورد محتوای خود و نوع طرحی را که می‌خواهید نمایش دهید، پر کنید.

تولید کننده طرحواره AIOSEO این اطلاعات را به داده های ساختار یافته ای که در این صفحه نمایش داده می شود ترجمه می کند.

پس از اتمام کار، کلیک کنید یک طرحواره اضافه کنید دکمه.

یا می توانید روی آن کلیک کنید نمودار را به عنوان یک الگو ذخیره کنید دکمه. این به شما این امکان را می دهد که این نوع طرحواره و اطلاعات را به عنوان یک الگو ذخیره کنید که می توانید به راحتی به محتوای مشابه در سایت خود اضافه کنید.

و بس!

شما داده های ساخت یافته را در وردپرس پیاده سازی کرده اید.

و اگرچه ممکن است آن را به صورت بصری نبینید، اما در کد صفحه اضافه شده است. می‌توانید با بررسی کد منبع یا استفاده از Google Validator تأیید کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در درک نحوه پیاده سازی داده های ساخت یافته در وردپرس کمک کرده باشد. پس از اتمام کار، ممکن است بخواهید دیگر آموزش های ما را بررسی کنید. مثال‌های فوق‌العاده شامل راهنمای ما در مورد نحوه افزودن بخش پرسش‌های متداول وردپرس یا نحوه تغییر مسیر پست‌ها یا صفحات وردپرس است.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا در کانال یوتیوب ما مشترک شوید. در آنجا آموزش های مفید بیشتری خواهید یافت. شما نیز می توانید ما را دنبال کنید توییترلینکدین یا فیسبوک برای به روز ماندن.