• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه ردیابی رتبه کلمات کلیدی سئو در وردپرس

نحوه ردیابی رتبه کلمات کلیدی سئو در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه ردیابی رتبه کلمات کلیدی سئو در وردپرس


آیا می خواهید بدانید چگونه رتبه کلمات کلیدی سئو وردپرس را ردیابی کنید؟

اگرچه می‌توانید با چک کردن گوگل کلمات کلیدی خود را به صورت دستی ردیابی کنید، اما این کار سخت و زمان‌بر است. با این حال، ردیابی کلمات کلیدی شما بسیار مهم است، زیرا به شما کمک می‌کند بدانید در رتبه‌بندی جستجو چگونه عمل می‌کنید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی رتبه کلمات کلیدی خود را در وردپرس ردیابی کنید.

ردیابی رتبه کلمات کلیدی سئو چیست؟

ردیابی رتبه کلمات کلیدی بر نحوه عملکرد محتوای شما برای کلمات کلیدی هدف خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) نظارت می کند. این به شما نشان می دهد که تلاش های بهینه سازی شما چقدر موثر بوده است. همچنین به شما ایده ای از مراحلی که در صورت کاهش رتبه شما باید بردارید، می دهد.

در صورت تعجب، ردیابی رتبه بندی کلمات کلیدی ضروری است زیرا مستقیماً بر ترافیک و درآمد شما تأثیر می گذارد. تحقیقات نشان می دهد که یک موقعیت بالاتر در SERP باعث افزایش 2.8٪ در نرخ کلیک (CTR) می شود. بنابراین، از دست دادن رتبه نیز به معنای ترافیک کمتر به سایت شما است.

دلیل دیگری که چرا ردیابی کلمات کلیدی شما مهم است این است که به شما کمک می کند تا ببینید رقبای شما چقدر برای آن کلمه کلیدی رتبه بندی می کنند. این یک جنبه اساسی از تجزیه و تحلیل رقابتی است و به شما کمک می کند تا استراتژی هایی برای سرقت کلمات کلیدی رقبا ایجاد کنید.

زمانی که کلمات کلیدی شما رتبه خوبی داشته باشند و ترافیک ارائه کنند، تبدیل و درآمد شما نیز افزایش می یابد.

نحوه ردیابی رتبه کلمات کلیدی سئو در وردپرس

آیا برای پیگیری رتبه بندی کلمات کلیدی SEO خود آماده هستید؟

در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه انجام آن وجود دارد.

مرحله 1: AIOSEO را نصب کنید

اولین قدم برای ردیابی رتبه بندی کلمات کلیدی وردپرس، نصب و فعال سازی All In One SEO (AIOSEO) است.

AIOSEO یکی از بهترین افزونه های سئو در بازار است.

AIOSEO بهترین افزونه سئو وردپرس در بازار است و بیش از 100 میلیون بار دانلود شده است. میلیون‌ها صاحب وب‌سایت و بازاریاب با تجربه به این افزونه اعتماد دارند تا به آنها کمک کند بر SERP تسلط داشته باشند و ترافیک سایت مرتبط را هدایت کنند. این به این دلیل است که این افزونه دارای بسیاری از ویژگی ها و ماژول های سئو قدرتمند است که به شما کمک می کند وب سایت خود را برای موتورهای جستجو و کاربران بهینه کنید.

یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌های AIOSEO، ماژول آمار جستجوی کاملاً جدید است، یکپارچه‌سازی کنسول جستجوی Google ما.

این ماژول انقلابی ردیابی کلمات کلیدی و سایر داده های SEO را از داشبورد وردپرس شما آسان می کند.

آمار جستجوی AIOSEO به شما این امکان را می دهد که بینشی در مورد داده های حیاتی SEO بدست آورید.

اگرچه ابزارهای زیادی برای رتبه بندی کلمات کلیدی در بازار وجود دارد، اما اکثر آنها در وردپرس کار نمی کنند. با این حال، AIOSEO این کار را انجام می دهد، بنابراین لازم نیست برای بررسی کلمات کلیدی خود از سایت خود به پلتفرم دیگری بروید.

برای دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه نصب AIOSEO، راهنمای نصب ما را ببینید.

مرحله 2: یک نمای کلی از کلمات کلیدی برتر خود دریافت کنید

هنگامی که AIOSEO را نصب و فعال کردید، ردیابی کلمات کلیدی سئو وردپرس بسیار آسان است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که به سمت آن بروید جستجوی آمار در منوی AIOSEO

با کلیک بر روی این صفحه صفحه ای با داده های سئوی کلی باز می شود، از جمله یک نمای کلی از شما موقعیت های کلیدواژه.

گزارش رتبه بندی کلمات کلیدی عملکرد کلمات کلیدی شما را در SERP ها نشان می دهد.

این بخش تعداد کلمات کلیدی رتبه بندی شده برای موقعیت های خاص را نشان می دهد. این یک نمای کلی عالی از عملکرد شما برای کلمات کلیدی هدف شما است.

داشبورد اصلی نیز دارای یک رتبه بندی بر اساس کلمات کلیدی بخشی که نمای کلی از شما را نشان می دهد کلمات کلیدی برتر و برنده/بازنده برتر کلید واژه ها.

با بررسی کلمات کلیدی برتر و شکم برنده/بازنده، به راحتی ببینید کدام کلمات کلیدی موثر و خوب هستند و کدامیک نه.

دانستن اینکه کدام کلمات کلیدی رتبه‌بندی را از دست می‌دهند به شما کمک می‌کند آن صفحات را عیب‌یابی کنید و استراتژی ایجاد کنید تا به شما در بازیابی موقعیت‌های از دست رفته کمک کند. در نتیجه، ترافیک و درآمد بیشتری نیز خواهید داشت. از سوی دیگر، سودآورترین کلمات کلیدی می توانند به شما بینشی در مورد تاکتیک های SEO که نتیجه می دهند را ارائه دهند تا بتوانید آنها را تکرار کنید.

مرحله 3: در گزارش رتبه بندی کلمات کلیدی غوطه ور شوید

هنگامی که یک ایده کلی از عملکرد کلمه کلیدی خود دارید، گام بعدی باز کردن است رتبه بندی بر اساس کلمات کلیدی گزارش.

گزارش رتبه بندی کلمات کلیدی به شما بینش عمیق تری از عملکرد کلمات کلیدی خود می دهد.

اینجا جایی است که شما گزارش دقیقی از تمام کلمات کلیدی خود و عملکرد آنها در SERP دریافت می کنید. به پایین بروید عملکرد کلمه کلیدی بینش عمیق تری نسبت به عملکرد کلمات کلیدی جداگانه به شما می دهد.

بخش عملکرد کلمات کلیدی به شما نگاه عمیق تری به رتبه بندی کلمات کلیدی SEO شما می دهد.

این داده های اولیه سئو مانند تعداد کلیک ها، میانگین CTR، برداشت ها و رتبه بندی پست های شما را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین می توانید تفاوت در رتبه بندی SERP را مشاهده کنید.

مرحله 4: کلمات کلیدی پردرآمد خود را بررسی کنید

هنگامی که یک مرور کلی از رتبه بندی کلمات کلیدی خود داشتید، می توانید یک قدم جلوتر بروید و رتبه خود را بررسی کنید سودآورترین کلید واژه ها. برای این کار کافیست بر روی آن کلیک کنید سودآورترین بخش.

بخش Top Earning به شما کلمات کلیدی را نشان می دهد که در رتبه بندی در حال افزایش هستند.

این به شما کلمات کلیدی را نشان می دهد که در رتبه بندی در حال بهبود هستند. آنها نشان می دهند که شما به خوبی برای کلمات کلیدی هدف خود بهینه شده اید و استراتژی سئو شما کار می کند.

مرحله 5: کلمات کلیدی پربازنده خود را بررسی کنید

علاوه بر بررسی کلمات کلیدی پردرآمد خود، می توانید کلمات کلیدی پربازنده خود را نیز ردیابی کنید. را کلیک کنید بیشترین باخت بخش ج عملکرد کلمه کلیدی برای انجام این کار گزارش دهید.

بخش Top Losers کلمات کلیدی را نشان می دهد که در رتبه بندی در حال سقوط هستند.

این بخش کلمات کلیدی را نشان می دهد که در حال سقوط در رتبه بندی هستند. این اطلاعات حیاتی است زیرا کلمات کلیدی و محتوایی را که باید بهینه شوند را به شما نشان می دهد. دانستن کلمات کلیدی که روی هم قرار می‌گیرند به شما کمک می‌کند محتوای خود را عیب‌یابی کنید تا بدانید چه چیزی برای تقویت مورد نظر شما در SERP ها نیاز دارد.

این راهنما را برای دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه معکوس کردن افت رتبه بندی کلمات کلیدی بررسی کنید.

و بس!

شما رتبه بندی کلمات کلیدی سئوی وردپرس خود را ردیابی کرده اید.

امیدواریم این پست به شما در یادگیری نحوه ردیابی کلمات کلیدی SEO در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقالات دیگری را در وبلاگ ما بررسی کنید، مانند نحوه استفاده از داده های SEO برای افزایش رتبه خود و آموزش ما در مورد دریافت قطعه های برجسته در Google.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا در کانال یوتیوب ما مشترک شوید. در آنجا آموزش های مفید بیشتری خواهید یافت. شما هم می توانید ما را دنبال کنید توییترلینکدین یا فیسبوک برای به روز ماندن.