موضوع فقط محدود به این نیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اما مشکل این است که از سئو اصلا غفلت نمی شود ، زیرا تعداد رقبا روز به روز در حال افزایش است. در ادامه هر لینکی که از وبسایت شما به صفحات 404 سایت خودتان (یا دیگران) داده شود؛ یک لینک شکسته است. این امر در مدت زمان مشخصی طبق الگوریتم های مشخص شده از سوی گوگل دارای امتیاز بالاتر شده و رتبه وب سایت را در نتایج صفحه اول گوگل افزایش می دهد. تنبیه شدن از سوی موتورهای جستجو چند تراژدی بزرگ برای شما به بار میآورد. سایتی در نبرد سئو موفق است که یک وب سایت جذاب برای کاربران و موتورهای جست و جو باشد. اگر داستان افراد موفق را بخوانید خواهید دید که هیچ یک از آن ها به دلیل خوش شانس بودن به آنچه در حال حاضر هستند تبدیل نشدند. اگر به صفحه تبلیغات هر کدام از این سایتها هم مراجعه کنید حتما خواهید دید که بعد از یک مقدمه چینی و ارائه یک آمار تقریبی از تعداد بازدیدی که دارند، به رتبه الکسا سایت خود اشاره خواهند کرد. انجام دهید و دکمه فراخوانی برای اقدام(CTA) موجود در تبلیغات را به وبسایت خود لینک دهید، میتوانید ترافیک زیادی از این طریق به دست آورید که بر رتبه الکسای وبسایت شما تاثیر مثبت دارد.

برای به دست آوردن اعتماد مخاطب ها از داده ها و شواهد موجود در این زمینه استفاده نمایید. اما پیشنهاد میکنم برای آشنایی بیشتر سراغ مقاله آن در وبلاگ نوین بروید و اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. بنابراین پیشنهاد میکنم حتماً برای افزایش امنیت سایت خودتان اقدام کنید. گسترش اقدام و دسترسی در محیط پیرامونی شامل کلیه فعالیت­ های ارتباطی می­باشد که دامنه تاثیرگذاری و کارکردهای دانشی موسسه را افزایش می­دهد. با پیشرفت الگوریتم های موتور جستجو ، درک اینکه چگونه سایت شما به رتبه بالایی رسیده است ، دشوار نیست. با توجه به همین مثال، وب سایت شما باید به طور استاندارد دارای لینکهای داخلی باشد. در اصل اگر وبسایت شما هک شود و گوگل آن را بفهمد، باید در مدت زمان کوتاهی منتظر کاهش رتبههای آن باشید. یعنی اگر من اینجا به صفحه آموزش سئو در آکادمی نوین لینک بدهم، علاوه بر اینکه آن صفحه را به شمای کاربر معرفی کردهام، راهی هم ساختهام تا رباتها به آن صفحه دسترسی پیدا کرده و ایندکسش کنند. امروزه گوگل با رونمایی از بروزرسانی RankBrain نشان داده است که به شدت بر روی محتوا و سورس کاربرپسند تمرکز دارد و همانطور که همواره گفته است باز هم فریاد میزند که سایت خود را برای کاربران بهینه کنید تا گوگل سایت شما را دوست داشته باشد و دقیقا اینجاست که مشخص میشود آموزش سئو چقدر برای شما مفید است.

بنابراین با ساخت سایت مپ روند خزش رباتها روی سایتتان را راحتتر میکنید. پیدا کردن صفحات در سایت خود برای پیوند به یک صفحه جدید؛ هنگامی که محتوای جدیدی را ایجاد می کنید، می توانید سایت خود را برای اشاره کردن به کلمات کلیدی مشابه جستجو کنید تا به آن صفحات لینک دهید. در هر صورت کلمه های کلیدی در بسیاری از صفحات اهمیت ویژه دارند. اما در مورد خود فایل robot.txt به صورت پیشفرض وردپرس این فایل را برای وبسایت شما میسازد. در ادامه یک سری کدهای برنامهنویسی که به آنها استراکچر دیتا میگویند؛ میتوانند در شناخت خود محتوای صفحه هم به گوگل کمک کنند. فایل متنی robot.txt که در هاست وبسایت شما بارگذاری میشود، حاوی یک سری دستور برنامه نویسی است که با رباتهای موتور جستجو ارتباط برقرار میکند. به طور عادی، گوگل به کمک یکسری الگوریتم و فاکتورهای از پیش تعیینشده تشخیص میدهد که محتوای وبسایت شما چقدر باکیفیت است.

در اصل صفحات 404 صفحاتی هستند که محتوای آن به طور کامل حذف شده است. با کمک این تگ شما میتوانید به گوگل بفهمانید که از میان صفحات تکراری در سایتتان، کدام یکی نسخه اصلی است و کدام را در نتایج ایندکس نکند. اگر بخواهم به صورت خلاصه بگویم، باید برای همه صفحات وبسایتتان لینک داخلی وجود داشته باشد؛ در غیر اینصورت ممکن است خزندهها به صورت ناقص سایت را خزش کنند. دقیقاً مشکل اینجا بود که در حالت پیش فرض سایتهای وردپرسی یک خط کد در داخل فایل روبوت میگذارند تا رباتها نتوانند سایت ناقص را بررسی کنند و این وظیفه طراح سایت است که بعد از کامل شدن پروژه، این کد را از آن حذف کند. تا جایی که من میدانم رباتها موجودات زبان نفهمی هستند و به راحتی نمیشود حالیشان کرد که ربات عزیز این صفحه را ایندکس نکن! سایتتان را ایندکس نکنند. اگر قصد فعالسازی آن را دارید؛ باید به پشتیبانی هاستینگ خودتان پیام بدهید تا شما را راهنمایی کنند؛ همینطور میتوانید از مقالات رایگان آموزشی سطح وب کمک بگیرید. این ابزار تعداد بازدید های وب سایت شما ، زمان حضور کاربر و بسیاری از اطلاعات مفید دیگر را به شما می دهد تا بتوانید مشخص کنید کدام استراتژی مفید بوده و کدام یک تنها وقت تلف کردن است.