موتورهای جستجو چگونه کار میکنند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سایت های خبری ماهانه بالای ۳۰ میلیون فقط هزینه محتوا میدن و این خودش به تنهایی میتونه سئو کنه. مثلا فرض کنید که در ایران فردی به تعداد زیادی از یک محصول را وارد کشور کرده بود که دارای تاریخ مصرف بود و قصد داشت با روش های غیر استاندارد سایت خود را سئو کند و بلافاصله به فروش محصولات خود بپردازد، برای او آینده وب سایت اهمیت چندانی نداشت و هدف او کوتاه مدت بوده است، پس پنالتی شدن سایت او در آینده آسیبی نمیرساند. ولی قطعا این سایتها هم بصورت حرفه ای کار میکنن و پیشرفتشون صرفا بخاطر هزینه کردن نیست(هزینه رو به همراه تخصص مصرف میکنن). ولی اگر موارد سئو رعایت کنن قطعا نتیجه بهتری میگیرن. خیلی چیزها در سئو مهم هست که خیلی از سایتهای بزرگ رعایت نمیکنن، و این امر طبیعی هست. بله به تعداد زیاد جالب نیست و درسته ولی این تعداد زیاد به حجم محتوا بستگی داره و اصلا نمیشه گفت اگر بیشتر از ۱ یا ۲ تا لینک استفاده کنی رتبه مقاله کم میشه از طرفی نحوه لینک سازی و اینکه چه سایتی لینک میکنی مهم هست. به همین دلیل است که فرمول رسیدن به موفقیت برای کسبوکارها در دنیای امروز تا حد زیادی تغییر کرده است.

از قضا ، تاکتیک های “کم ارزش” اغلب برای افرادی که سعی می کنند تا حد امکان با کمترین هزینه رشد کنند، یک ارزش تلقی می شود. و مثل خیلی از مردم که در تنگنا گیر می کنند، او هم به جستجو در گوگل پرداخت. پس باید مجدد خودتون دست به کار بشید و به شکلی که تابلو نباشه برای مطالب خودتون کامنت بذارید. رعایت موارد اصول سئو برای هر نوع محتوا و در هر دایرهی زبانی ضروری است؛ هرچند که در عمل کار با این مهارتها در زبانهای مختلف متفاوت است و نکات خاص خود را دارد. بررسی این موارد و دادن پاسخ صحیح برای هر سایتی و برای هر کسب و کاری متفاوت هست و نمیشه یک نسخه کلی برای همه پیچید. علاوه بر مطالعات بالا پژوهشگرانی نیز اقدام به بررسی کتابهای درسی مؤسسات خصوصی در ایران کردهاند، از جمله میتوان از ایرجی (Iraji, 2007) و زارع مویدی (Zare-Moayedi, 2007) نام برد که آنها در تلاش برای ارزیابی کتاب New Interchange Series ، یکی از پرکاربردترین کتاب مؤسسات آموزش زبان انگلیسی در ایران، از این مجموعه کتب انتقاد میکنند؛ زیرا از اصول رویکردهای ارتباطی و تکلیف محور آنچنانکه مؤلفان ادعا کردهاند پیروی نمیکنند. بطور مثال چند مقاله از سایت خبرگزاری فارس رو بررسی کردم ولی برای هر مقاله حدودا 1-2 لینک داخلی داشتند!

شما نباید سایت خبرگزاری فارس رو با سایت های دیگه که در این سطح بودجه و امکانات ندارن مقایسه کنید. در این شیوه، ساختار و شکل دستوری بر اساس بسامد کاربرد در موقعیت ارتباطی، در ده جلسة اول آموزش، آموزش داده میشود و آموزش از طریق صدا و تصویر و عکس از این موقعیتها ارائه میشود و گفتگوهای واقعی با همان لحن و ریتم انتخاب میگردد. اما با استفاده از نشانه گذاری شما، برخی از آن محتوا ایندکس میشود و به روش دیگری بازگردانده میشود. حتی اگر محتوای یک صفحه دارای اطلاعات نابی باشد، اما وجود اشتباهات نگارشی موجب افت رتبه آن توسط گوگل خواهد شد. اما یک سنجه بیرونی است که خیلی ها در ایران زمانی که میخواهند اطلاعاتی راجع به یک سایت را در کوتاهترین مدت ممکنه به دست بیاورند سراغ این سایت میروند. ممکنه اصلا تداخل داشته باشه. عبارات “باید” و یا “حتما” در کار نیست ولی پیشنهاد میشه مرتبط باشه. حذف، ادغام، نوفالو و ریدایرکت و کلی کار دیگه همه بستگی به سایت داره. به نظرتون تگ ها رو از ایندکس گوگل و نقشه سایت غیر فعال کنم؟

زمانی که شما بخواهید سفارش طراحی سایت بدهید ابتدا در گوگل به جست و جو نزدیک ترین شرکت طراحی سایت در کرج میگردید. به نظرتون سایت آسیب نمیبینه؟ با یک متخصص سئو که میتونه دسترسی به سایت شما داشته باشه مشورت بگیرید. بسیاری از افراد و صاحبان سایتها به دنبال ارتقا رتبه خود در الکسا هستند. این یعنی محتوا یک محصول تولیدی است که پروسه “گردآوری و تولید محتوا” برای بسیاری از سازمان ها و کسب و کارها چالش است. سلام دوست عزیز. موضوعی که شما درباره لینک سازی اشاره میکنید کمی پیچیده و البته بستگی به نوع کسب و کارها هست که گاهی نمیشه به راحتی در قالب متن، محتوایی تولید کرد. ظاهرا سئو کارها در مقالات خود به این موضوع کمتر می پردازند . همینطور استفاده نکردن از لینکهای داخلی به تعداد زیاد. ولی به نظرم استفاده نکردن از لینکهای خارجی مزیتهای بیشتری داره که این سایتها از لینک استفاده نمیکنن. بنده نگفتم پیشرفت فقط به خاطر فقط هزینه هست. سلام عزیز. اگر منظورتون نوفالو کردن برچسب ها هست هست که من در کل پیشنهاد نمیکنم مگر براساس آنالیز دقیق.