• خانه
  • وبلاگ
  • مهمترین ویژگی هایی که هر وب سایت تجاری باید داشته باشد [2022]

مهمترین ویژگی هایی که هر وب سایت تجاری باید داشته باشد [2022]

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مهمترین ویژگی هایی که هر وب سایت تجاری باید داشته باشد [2022]


اگر می خواهید یک کسب و کار موفق داشته باشید، صرف نظر از صنعت شما، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. این روزها یکی از آن چیزها یک وب سایت عالی است.

در حالی که گرایش های طراحی وب می آیند و می روند، در اینجا ده چیزی وجود دارد که هر وب سایت تجاری باید همیشه داشته باشد:

مهمترین ویژگی هایی که هر وب سایت تجاری باید داشته باشد

بهترین سایت های تجاری چه وجه مشترکی دارند؟

چه یک استارتاپ باشید و چه یک کسب و کار معتبر، وب سایت شما باید این ده عنصر را داشته باشد:

1. هدف روشن

دانستن اینکه وب سایت شما برای چیست کافی نیست، هرکسی که با کسب و کار شما آشنایی ندارد نیز باید بداند. هنگامی که شخصی وارد سایت شما می شود، دو چیز باید فوراً مشخص شود: آنچه انجام می دهید و آنچه می خواهید بازدیدکننده انجام دهد.

در مورد این تجارت، هدف آنها (سوخت و پروپان خدمات کامل) و آنچه بازدیدکننده باید انجام دهد (سفارش دادن) اولین چیزهایی است که هنگام ورود به صفحه اصلی آنها مشاهده می کنید. هیچ سردرگمی وجود ندارد. این همان چیزی است که شما با وب سایت خود می خواهید.

اسکرین شات از یک وب سایت با هدف مشخص

2. آدرس وب ساده

وقتی آدرس وب خود را پیدا می کنید، لازم نیست چرخ را دوباره اختراع کنید. شما می خواهید مردم بتوانند شما را به راحتی پیدا کنند. یک آدرس وب ساده ایجاد کنید که شامل نام کسب و کار شما باشد تا افراد بتوانند بدون انجام کار زیاد به سایت شما دسترسی پیدا کنند.

3. برندسازی قوی و حرفه ای

برخی از مشاغل کوچک اهمیت نام تجاری را دست کم می گیرند. از نام دامنه شما گرفته تا رنگ هایی که انتخاب می کنید، همه چیزهایی که نشان دهنده کسب و کار شما هستند باید منسجم باشند. این به افراد کمک می کند تا شما را شناسایی و به خاطر بسپارند. اگر می خواهید یک تجارت موفق داشته باشید این همان چیزی است که می خواهید.

لوگوی شما باید حرفه ای باشد، نه چیزی که بهترین دوست برادرزاده شما در فتوشاپ با هم ساخته شده باشد (مگر اینکه بهترین دوست برادرزاده شما یک طراح گرافیک حرفه ای باشد). رنگ ها، فونت ها و تصاویر سایت شما باید نشان دهنده برند شما باشد.

این یک مثال عالی از یک سایت کاملاً مارک دار است:

نمونه ای از یک وب سایت کاملاً مارک دار

با کلیک بر روی سایت، طرح رنگ آبی و خاکستری و طرح بندی تمیز را مشاهده خواهید کرد. وب سایت آنها مدرن است، با احساسی سبک و مطبوع و همه تصاویر آنها منسجم است.

4. ناوبری آسان

در مورد منوهای وب سایت گزینه های زیادی وجود دارد. می‌توانید یک اسکرول فعال شده، یک همبرگر داشته باشید، این فهرست ادامه دارد. فرقی نمی کند چه نوع را انتخاب می کنید، مهم این است که بازدیدکنندگان به راحتی می توانند آنچه را که در سایت شما نیاز دارند پیدا کنند. ناوبری شما باید از نظر طراحی و نحوه سازماندهی صفحات ساده و شهودی باشد.

ناوبری برای اجلاس اینترنت را دریافت کنید:

اسکرین شات از یک وب سایت با ناوبری ساده

مهمترین صفحات موارد نوار ناوبری و منوهای کشویی خودشان هستند که حاوی مهمترین اطلاعات پشتیبانی هستند. پیدا کردن چیزی که به دنبالش هستید آسان است، حتی با یک نگاه. به یاد داشته باشید که مردم دوست دارند اطلاعات را به راحتی و سریع پیدا کنند. هر چه بیشتر بتوانید این کار را انجام دهید، موفق تر خواهید بود.

5. آسان برای پیدا کردن اطلاعات تماس

چگونه انتظار دارید که مردم اگر اطلاعات شما را پیدا نکردند با شما تماس بگیرند؟ شما نمی خواهید یک مشتری بالقوه را از دست بدهید فقط به این دلیل که نمی تواند بفهمد چگونه به شما دسترسی پیدا کند. علاوه بر اینکه اطلاعات تماس خود را به راحتی پیدا می کنید، همچنین می خواهید راه های مختلفی برای تماس با شما در اختیار آنها قرار دهید. تلفن، ایمیل و فرم وب سایت گزینه های خوبی هستند.

6. فراخوان های قوی برای اقدام

این به اولین نکته ما در مورد واضح ساختن مرحله بعدی بازدیدکننده شما برمی گردد. دعوت به اقدام باید به خواننده شما بگوید که چه کاری انجام دهد و در صورت امکان، چه چیزی از آن به دست خواهد آورد.

به عنوان مثال، یک حسابدار ممکن است درخواستی مانند “امروز با تعیین وقت ماليات خود را ساده کنید.” مردم می دانند که شما از آنها چه می خواهید و چه نتیجه ای از آن خواهند گرفت.

قرار دادن استراتژیک CTA در محتوای خود راه دیگری برای افزایش تبدیل است. این دکمه ساده بدون اینکه زیاد مزاحم باشد توجه را جلب می کند:

مثالی از CTA در متن

شما نمی خواهید مردم را بمباران کنید و خیلی زورگو باشید زیرا ممکن است خاموش شوند و از سایت شما کلیک کنند. شما باید تعادل مناسب را برای جذب مشتری بدون افراط و تفریط پیدا کنید.

7. تجربه تلفن همراه عالی

ترافیک موبایل تقریباً نیمی از کل ترافیک وب را تشکیل می دهد، بنابراین یک تجربه خوب تلفن همراه بسیار مهم است. اگر سایت شما به سرعت بارگذاری نشود و تجربه کاربری خوبی ارائه نکند، بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد. این بازدیدکنندگان احتمالاً باز نخواهند گشت زیرا سایت دیگری را پیدا خواهند کرد که تجربه بهتری به آنها می دهد.

شما می خواهید مطمئن شوید که آژانس طراحی وب شما وب سایت های واکنش گرا ایجاد می کند. طراحی وب ریسپانسیو به این معنی است که سایت شما بر روی هر دستگاهی، چه رایانه، تبلت یا تلفن، به خوبی ظاهر و کار می کند.

8. محتوای جذاب

اگر مردم قصد بازدید از وب سایت شما را دارند، چیز مفیدی به آنها بدهید. هیچ‌کس نمی‌خواهد وقت خود را صرف مرور چند صفحه تلف کند. آنها می خواهند محتوای ارزشمندی را ببینند که بعد از ترک سایت شما بتوانند با خود ببرند. محتوا نحوه جذب ترافیک وب سایت شما، چه از طریق موتورهای جستجو یا سایت های رسانه های اجتماعی است.

اما شما نمی توانید فقط چیزی را پست کنید و آن را انکار کنید. مهم است که محتوای شما با مشتری شما مرتبط باشد، آموزنده باشد و برای موتورهای جستجو بهینه شود. به این فکر کنید که مشتری ایده آل شما دوست دارد در مورد محصول/خدمت شما چه چیزی بداند و صفحات و پست های وبلاگ را در مورد آن موضوعات ایجاد کنید. همانطور که ممکن است حدس بزنید، ایجاد محتوای سئو خوب آسان نیست. باید قابل یافتن باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد آژانس های بازاریابی دیجیتال را برای ایجاد محتوای خود استخدام می کنند!

9. نظرات تند و تیز

بیایید با آن روبرو شویم، مردم نظرات را می خوانند و بسیاری از تصمیمات خود را بر اساس آنها می گیرند. بنابراین اگر نظرات تحسین برانگیزی دارید، می‌خواهید افراد هنگام بازدید از سایت شما، آن‌ها را ببینند. این به آنها آرامش خاطر در مورد شهرت کسب و کار شما می دهد. همچنین ممکن است آنها را تحت تأثیر قرار دهد که پس از کار با شما و داشتن یک تجربه عالی، یک بررسی مشابه را ارائه دهند.

10. گوگل آنالیتیکس

در حالی که از نظر فنی می‌توانید بدون Google Analytics یک وب‌سایت تجاری داشته باشید، ما آن را توصیه نمی‌کنیم. گوگل آنالیتیکس اطلاعات فوق العاده ای در مورد ترافیک وب سایت و کاربران در اختیار شما قرار می دهد. از منبع ترافیک گرفته تا سیستم عاملی که اغلب توسط بازدیدکنندگان شما استفاده می شود و بسیاری موارد دیگر، در مورد کاربران خود یاد خواهید گرفت و تلاش های بازاریابی خود را بهتر به آنها اختصاص می دهید. حتی می‌توانید اهدافی مانند واداشتن یک بازدیدکننده به تماس تلفنی یا پر کردن فرم تماس و پیگیری اینکه آیا هر ماه (یا هفته) به آن اهداف می‌رسید، تعیین کنید.

بهتر از همه؟ گوگل آنالیتیکس کاملا رایگان است.

راه اندازی Google Analytics نسبتاً آسان است، اما مواردی مانند ردیابی هدف کمی دشوارتر است. رمزگشایی تمام داده‌ها نیز می‌تواند طاقت‌فرسا باشد، اما هنگامی که به تحلیل Analytics دست پیدا کردید (یا آژانسی را برای مدیریت آن برای شما استخدام کنید)، متعجب خواهید شد که بدون آن چه کردید!

مهمترین ویژگی هایی که هر وب سایت تجاری باید داشته باشد [2022]

وب سایت کسب و کار شما چند مورد از اینها را دارد؟

اگر سایت شما یک یا چند مورد از این لیست را ندارد، ما می توانیم کمک کنیم. TheeDigital بیش از 15 سال است که وب سایت هایی را برای مشاغلی مانند شما ایجاد و بازاریابی می کند. برای شروع، ممیزی سایت رایگان خود را درخواست کنید یا با ما با شماره 919-341-8901 تماس بگیرید!