معرفی ابزار سرعت گوگل سرچ کنسول

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یکی از مهمترین عواملی که در این مواقع باید آن را تحلیل و بررسی کنید، سئو تکنیکال است. توجه به ساخت نقشه یکی از مهم ترین مفاهیمی است که در دوره جامع آموزش سئو باید به آن پرداخته شود. قبل از این که با الگوریتمهای سئو آشنا شوید، به یک توصیه مهم توجه کنید. مقاله های علمی به این دلیل خسته کننده اند که فضای سفید کمی دارند و همه ی صفحه متن است. این الگوریتم ساختار کلیهی سایت هایی که در زمینهی تجارت الکترونیک فعالیت دارند را مورد بررسی قرار می دهد و آنهایی که کیفیت پایینی داشته و سایت بی ارزشی محسوب می شوند را از نتایج گوگل حذف می کند. از این رو باید به نکاتی پس از گذراندن دوره جامع آموزش سئو توجه کنید که هیچگاه به دام این الگوریتم بی رحم نیوفتید. البته هر سئوکار باید اطلاعات لازم را در مورد هر بخش داشته باشد تا بتواند در ارتباط با تیم برنامه نویس سایت باشد و با مسئله به مشکل نخورد. این بخش بیشتر در ارتباط با دولوپر ها و کدنویسان سایت می باشد که باید آن ها را رعایت کنند. در سالهای نه چندان دور همهی ما برای تماشای سایتها به سراغ لپ تاپ و کامپیوترهای خود میرفتیم و احتمال آن که سایتی را با گوشی باز کنیم بسیار کم بود؛ اما رفته رفته با افزایش تکنولوژی و روی کار آمدن گوشیهایی که امکاناتش حتی از یک لپ تاپ هم بیشتر بود، استفاده از گوشی همراه روز به روز افزایش یافت.

این معمولاً به این دلیل است که میزان بازدید شما از سرور شما بیشتر است. این الگوریتم زمانی که کاربر کلمه ای را سرچ می کند در سایت شما به دنبال کلمات کلیدی مرتبط با آن موضوع می گردد و در صورت وجود چنین کلمه ای آن را به گوگل اطلاع می دهد. توجه به این الگوریتم یکی دیگر از مواردی است که باید در آموزش سئو 0 تا صد با آن آشنا شوید. نقطه ضعف دیگر این است که موتور های جستجو همانند گوگل امکان خواندن محتوای فلش را ندارد، همین مورد باعث می شود این وب سایت ها برای کسب صفحه های بالاتر گوگل نتوانند رقابت نمایند. چند مزیت دیگر از متریک تصدیق شده سایت وجود دارد، اما رتبه الکسا دقیق تر از آنها است . اما در این هنگام سایت ها با مشکلی روبهرو شدند و آن هم نمایش بد آن ها در گوشی های همراه بود.

این کار را می توان برای کاهش حجم صفحات سایت ها با استفاده از Gzip نیز انجام داد. برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت یکی از مهم ترین کارهایی که باید در سئو انجام دهیم، فشرده سازی فایل های css و js است. به طور کلی رسپانسیو بودن سایت ها یکی از مهم ترین عواملی است که باید تمام سئوکار ها با آن آشنا باشند و با طراحان سایت برای طراحی رسپانسیو ارتباط برقرار کنند. مهمترین بخش هرچند قسمت Queries است چون در مقابل هر کلمه کلیدی میتوانید تعداد بازدید هر کلمه، تعداد دفعات دیده شدن آن کلمه و CTR آن را به همراه جایگاه آن کلمه کلیدی در صفحات گوگل را ببینید. حال سایت هایی که از تعداد کلمات کلیدی زیادی استفاده می کنند، از طرف گوگل جریمه می شوند و رتبه آن ها کاهش می یابد. این موضوع کیفیت مقالات منتشر شده روی سایت ها را تا حد بسیار زیادی کاهش می داد و کاربر به سختی می توانست مقاله باکیفیتی را پیدا کند و همچنین سایت هایی که به کیفیت محتواهای خود اهمیت می دادند هیچ گاه نتایج خوبی را در گوگل به دست نمی آوردند.

با انجام اینکار توانستیم موقعیت خوبی را در شبکه های اجتماعی به دست آوریم. بسیاری از سایتها با آن که تمام نکات لازم برای تولید محتوا و لینک سازی را رعایت کردهاند، اما باز هم مورد لطف و عنایت گوگل قرار نگرفته و رتبه خوبی در بین رقبا ندارند. در این مقاله تولید محتوا به زبان ساده را توضیح دادیم. علاوه بر این نحوه تولید محتوا نیز بر روی هزینه تولید محتوای متنی اثر میگذارد. به نوعی با استفاده از structured data می توان محتوا سایت با فرمتی طراحی کرد که طبق استانداردهای گوگل است. برخی وب سایت ها فقط دارای اطلاعات هستند و محصول یا خدمات را به فروش نمی رسانند. از این رو برای آن که بتوان اطلاعات مهم تر را در اختیار آن ها قرار داد بهتر است که خود به خزنده ها اعلام کنیم که کدام مطالب سایت ما را ببیند. از این رو بهتر است که به طراحی رابط کاربری برای گوشی همراه بیش از پیش اهمیت داد، تا کاربر زمان بیشتری را در سایت بماند و از این طریق بتوان رتبهی سایت را در گوگل افزایش داد.