• خانه
  • وبلاگ
  • مدیریت آموش های آزاد دانشگاه صنعتی شریف – رویداد کمپ تولید محتوا

مدیریت آموش های آزاد دانشگاه صنعتی شریف – رویداد کمپ تولید محتوا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

چرا لینک سازی برای سئو مهم است؟ لینک سازی به صورت طبیعی کمی دشوار است و همچنین یک فرآیند زمانبر است. در ادامه این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه میتوان لینکهای با کیفیتی ساخت که از طریق آن ترافیک رتبه شما در گوگل به صورت طبیعی افزایش پیدا کند و بدین ترتیب بازدیدکنندگان بیشتری را نیز به دست آورید. ولی باید بتونین از طریق محتوا خریدارو متقاعد کنید روی دکمه خرید کلیک کنه. در لینک سازی نیز این دو روش وجود دارند و شما نیز اگر دید بلند مدت به کسبوکار خود دارید بهتر است از روشهای کلاه سفید استفاده کنید به صورت طبیعی بکلینک ایجاد کنید و البته کمتر به فکر خرید لینک و یا روشهای دیگر کلاه سیاه باشید. گرفتن تعداد زیادی لینک احتمالا زمان زیادی طول خواهد کشید اما صبور باشید و به خاطر داشته باشید که روی آوردن به روشهای کلاه سیاه و یا خرید لینکهای مشکوک میتواند جریمه شدن از سوی گوگل را در پی داشته باشد. روشهای کلاه سیاه خلاف قوانین گوگل است و استفاده از آنها ممکن است باعث جریمه شدن سایت شما شود به نحوی که دیگر در نتایج گوگل نشان داده نشوید.

سئو را میتوان به صورت کلی به دو روش سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه سفید تقسیم کرد. در ادامه می توان به استفاده از عبارت کلیدی در ابتدای مقاله (به منظور قرارگیری در متادیسکریپشن ) ، استفاده از لینکی داخلی ، حصول اطمینان از یکسان بودن عنوان مقاله و کلمه کلیدی ، وجود آن در Alt تصاویر و در صورت نیاز درست بودن دسته و محل قرارگیری مطلب به عنوان دیگر پیشنیاز های آپلود محتوای نوشتاری مطلوب اشاره کرد . بنابراین سعی کنید یک محتوای جذاب و منحصر به فرد و همچنین از لحاظ محتوایی و بصری با کیفیت را تولید کنید تا افراد دیگر به صورت طبیعی تمایل داشته باشند آن را به دیگران معرفی کنند و به آن لینک دهند. کیفیت صفحهای که در آن لینک ایجاد میکنید: سعی کنید از صفحات با کیفیت و با اعتبار بالا به صفحات ضغیفتر لینک بدهید تا آنها نیز اعتبار کسب کنند. افراد بسیاری از آن به فیس بوک کوچ کردند و دیگر به آن توجه نداشتند. این کار باعث میشود که کاربران سایت شما را به دیگران معرفی کرده و لینکهای ورودی بیشتری دریافت کنید و بازدید سایت شما نیز افزایش پیدا کند.

خوبی استفاده از این روش و لینک دادن با انکر تکست این است که گوگل متوجه میشود که متنی که به آن لینک داده شده است در چه موردی است و همچنین رتبه آن مقاله در آن کلمه کلیدی افزایش پیدا خواهد کرد. لینک مرده (broken or dead link) لینکی است که صفحه آن حذف شده و با خطای 404 روبرو می شود. وصل کردن مطالب جدید به مطالب قدیمی با استفاده از لینکهای داخلی، تکنیکی است که شاید خیلی جدی گرفته نشود اما لینکسازی داخلی باعث میشود با ساختن یک کانال هزارتو از متنهای قدیمی و جدید، بتوانید مخاطب را مدت زمان بیشتری در سایتتان نگه دارید، در نتیجه bounce rate یا نرخ پرش سایت هم به مرور کاهش پیدا میکند. ، این تعداد لینکهای با کیفیت هستند که رتبه بهتری را برای یکی از سایتها به ارمغان میآورند. موتورهای جستجو از جمله گوگل هنوز هم بکلینکها را به عنوان یک عامل مهم برای رتبهبندی سایتها در نظر میگیرند.

لینک دادن از یک صفحه به صفحه دیگری که از نظر محتوا نیز مشابه با یکدیگر هستند، از ارزش بالاتری نسبت به لینک دادن از یک صفحه کاملا نا مرتبط می باشد. البته در ادامه خواهیم گفت که هر ارزش این لینکها اصلا با یکدیگر یکسان نیست. البته سعی کنید از سایتهایی لینک بگیرید که در حوزه کاری شما فعالیت دارند. یک روش ساده و البته رایگان در لینکسازی این است که در سایت خود لینکهای داخلی ایجاد کنید. ایجاد حس قرار گرفتن در یک موقعیت اضطراری برای کاربر یکی از بهترین روش های فروش آنلاین است. به صورت ساده میتوان گفت که لینک سازی فرآیند گرفتن لینک از سایتهای دیگر به سایت خودمان است. نرم افزار جت سئو یک نرم افزار موبایلی تحت سیستم عامل اندروید است که به صورت خودکار رتبه سایت شما رصد میکند و به صورت روزانه به شما گزارش تغییر رتبهها را ارائه میدهد. به همین دلیل است که ما به ابزاری نیاز داریم تا این تغییرات را رصد کند و اتفاقات ناگهانی را به ما اطلاع دهد. همانطور که گفتیم در این روش کنترل کاملی بر روی عملیات لینک سازی داریم. در قسمت قبل گفتیم که Keywordplanner زمانی برای شما رایگان و قابل دسترس است که از تبلیغات گوگل استفاده کرده باشید.