لینک بیلدینگ چیست و چگونه کار می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
لینک بیلدینگ چیست و چگونه کار می کند؟


سئو (بهینه سازی موتور جستجو) ترکیبی از تکنیک های بازاریابی دیجیتال برای افزایش دید (آنلاین) یک وب سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو است. برای اکثر کسب و کارها، این به معنای قرار گرفتن در صفحه اول یا حتی رتبه اول در نتایج جستجوی گوگل است. یک استراتژی سئو موفق از 3 رکن اصلی تشکیل شده است: سئوی فنی (بهینه سازی کد و ساختار وب سایت شما)، سئو داخلی (هر چیزی که شامل محتوای وب سایت شما می شود) و سئو خارج از صفحه. در این مقاله، ما بر روی یکی از جنبه های مهم سئوی خارج از صفحه تمرکز خواهیم کرد، که توضیح می دهیم لینک بیلدینگ چیست و چگونه کار می کند.

رابطه چیست؟

به زبان ساده، لینک یا هایپرلینک ارتباط بین دو صفحه در اینترنت است. با یک پیوند، می‌توانید افراد را به یک صفحه، پست وبلاگ، فایل پی‌دی‌اف یا شی‌های مختلف در وب هدایت کنید. بنابراین با یک پیوند می توانید از یک مکان وب به مکان دیگر سفر کنید. برای درک اهمیت لینک سازی، درک اینکه لینک چیست، چگونه ایجاد می شود و موتورهای جستجو چگونه آنها را تشخیص و تفسیر می کنند بسیار مهم است.

در HTML، هایپرلینک به شکل زیر است:

بهینه سازی موتور جستجو

یک رابطه از 4 قسمت مختلف تشکیل شده است و همه این عناصر با هم کار می کنند تا یک واحد را تشکیل دهند. هر بخش یک عملکرد خاص در رابطه دارد. در قسمت بعدی قسمت های مختلف لینک را مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد.

1. آغاز رابطه:

اولین قسمت پیوند، تگ لنگر (“a”) نامیده می شود. این تگ پیوند را باز می کند و به موتور جستجو اطلاع می دهد که پیوندی به صفحه یا شی دیگری در شرف دنبال کردن است.

2. محل پیوند پیشنهادی:
“Href” مخفف “hyperlink reference” است، متن در علامت نقل قول نشان دهنده URL است که پیوند به آن اشاره دارد. در این مورد URL صفحه بهینه سازی موتور جستجو (https://griddigitalmarketing.com/search-engine optimization/) است.
این نباید یک صفحه وب باشد، می‌تواند یک تصویر، PDF یا فایل قابل دانلود دیگری باشد.

3. متن پیوند قابل مشاهده/متن کر:
Anchor text بخشی از متن است که کاربران وب سایت می توانند ببینند. کاربران اگر می خواهند لینک را باز کنند باید روی این قسمت از متن کلیک کنند. متن معمولا آبی است و برجسته می شود تا به کاربران بگوید که پیوند قابل کلیک است. به این قسمت از متن «انکر تکست» می گویند. Anchor text دو هدف دارد: باید توضیح دهد که صفحه پیوند داده شده درباره چه چیزی است، و باید افراد را به کلیک دعوت کند. اگر یک لینک دارای متن لنگر مناسب باشد، این دو مزیت دارد:

1) افراد بیشتری روی آن کلیک می کنند و در نتیجه ترافیک مستقیم ایجاد می شود.
2) این به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند صفحه شما در مورد چیست، که احتمالاً منجر به ترافیک بیشتر موتورهای جستجو می شود.

بدیهی است که شما نمی توانید کنترل کنید که دیگران از چه متنی برای لینک دادن به سایت شما استفاده می کنند، اما می توانید از متن لنگر مناسب برای لینک های وب سایت داخلی خود استفاده کنید. همچنین، هنگام درخواست پیوندهای وابسته، ارزش آن را دارد که انکر تکست شما چه چیزی باشد و آن را در درخواست خود بگنجانید.

4. بستن برچسب:
این قسمت انتهای تگ لینک را به موتورهای جستجو نشان می دهد.

ربات‌های موتور جستجو برای کشف صفحات جدید در اینترنت، پیوندها را دنبال می‌کنند. به این می گویند “خزنده”. پس از اینکه یک موتور جستجو در یک صفحه وب می خزد، محتوا را بازیابی کرده و به فهرست خود اضافه می کند. در طول این فرآیند، تصمیم می‌گیرد که آیا یک صفحه وب از کیفیت کافی برای رتبه‌بندی مناسب برای کلمات کلیدی مرتبط برخوردار است یا خیر (Google ایجاد کرد ویدیوی کوتاه برای این فرآیند). وقتی موتورهای جستجو در این مورد تصمیم می گیرند، نه تنها به محتوای صفحه، بلکه به تعداد لینک هایی که از وب سایت های خارجی به آن صفحه اشاره می کنند و کیفیت آن وب سایت های خارجی نیز نگاه می کنند. بنابراین، هر چه وب‌سایت‌های باکیفیت‌تر به وب‌سایت شما پیوند داشته باشند، احتمال اینکه وب‌سایت شما در نتایج جستجو رتبه خوبی پیدا کند، بیشتر می‌شود. و اینجاست که لینک بیلدینگ وارد می شود.

لینک بیلدینگ چیست و چرا اهمیت دارد؟

لینک بیلدینگ فرآیند به دست آوردن لینک از وب سایت های دیگر به وب سایت شما است. لینک بیلدینگ مهم است زیرا عامل مهمی در رتبه بندی صفحات وب توسط موتورهای جستجو مانند گوگل است. اگر تعداد زیادی لینک با کیفیت بالا به یک صفحه وب یا سایت خاص منتهی شود، موتورهای جستجو آن را مرتبط می دانند و بنابراین رتبه وب سایت را بالاتر می برند. برای درک آسان تر، می توانید پیوند را به عنوان یک رأی مثبت ببینید و هر چه تعداد رای (پیوندها) بیشتری به وب سایت خود داشته باشید، رتبه بهتری خواهید داشت. با این حال، مهم است که این رای ها (پیوندها) از سایر وب سایت های معتبر باشد. الگوریتم گوگل این را در نظر می گیرد تا اطمینان حاصل کند که افراد تنها با ارسال هرزنامه لینک های وب سایت با کیفیت پایین به رتبه های برتر دست پیدا نمی کنند. در واقع، روش‌های ضعیف لینک‌سازی در واقع می‌تواند منجر به جریمه موتور جستجوی گوگل و در نتیجه رتبه‌بندی پایین‌تر گوگل شود، بنابراین مطمئن شوید که آن را درست انجام داده‌اید!

برای دریافت لینک چه کاری باید انجام دهید؟

یک راه درست و یک راه اشتباه برای دریافت لینک به سایت شما وجود دارد. اگر به نتیجه بلند مدت سایت و کسب و کار خود اهمیت می دهید، به شما توصیه می کنیم از تاکتیک های مبهم مانند خرید لینک دوری کنید. اگر می خواهید این کار را به روش صحیح انجام دهید، برخی از این استراتژی ها را امتحان کنید:

  • محتوای ارزشمندی ایجاد کنید که ممکن است برای افراد جالب یا مفید باشد. چگونه این کار را انجام می دهید دریابید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند، به چه نوع محتوایی نیاز دارند و به آن علاقه دارند و از آنجا شروع به نوشتن و به اشتراک گذاری محتوا کنید.
  • سعی کنید از شرکای مرتبط، به عنوان مثال، یک تامین کننده، تولید کننده یا توزیع کننده محصول(های) خود و سایر مشاغلی که به آنها پیوند دارید، پیوند دریافت کنید.
  • یک بیانیه مطبوعاتی بنویسید و منتشر کنید.
  • یک متخصص سئو را استخدام کنید که می تواند به ساخت و اجرای استراتژی لینک سازی (موفق) کمک کند.

امیدواریم این مقاله بینش بیشتری در مورد اینکه لینک بیلدینگ چیست و چرا اهمیت دارد به شما داده باشد. لینک سازی می تواند موضوع گیج کننده ای باشد، اما اگر به درستی انجام شود، می تواند نتایج شگفت انگیزی برای ترافیک وب سایت شما و رتبه بندی گوگل داشته باشد. آیا در مورد این مقاله سوالی دارید یا لینک بیلدینگ به طور کلی؟ برای دریافت راهنمایی یا مشاوره سئوی بیشتر با ما تماس بگیرید. ما می توانیم به شما در رسیدن به رتبه های برتر به روشی مقرون به صرفه و مثبت در بلند مدت کمک کنیم.