• خانه
  • وبلاگ
  • كپي كردن متن از PDF همراه با آموزش ویدیویی

كپي كردن متن از PDF همراه با آموزش ویدیویی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

فکر میکنید که سئو از بین رفته است؟ در نتیجه، نتایج غنیشده یا rich results شکل میگیرند که تصویر آن را مشاهده میکنید. آنچه در بخش پیش گفتیم، بر خوانایی صفحات متمرکز بود، اما اقداماتی هم هستند که بخشی از سئوی تکنیکال به حساب میآیند اما دانش فنی و تخصصی بیشتری نیاز دارند. یکی از کارهای بسیار مهم در زمینه سئوی تکنیکال، داشتن ساختار url صحیح است. اما ما در لولسا نگاهی حرفهای داریم. با نیم نگاهی به انسان های نخستین متوجه خواهید شد، افراد از ابتدای بشریت تا به امروز محتواهای گوناگونی را برای ارتباط گرفتن با یکدیگر تولید می کردند. 2012) بدین نتیجه رسید که استفاده از رسانههای اجتماعی، محیط مناسبی برای انجام بهتر خدمات کتابخانهها و ارتباط بهتر کتابداران و کاربران ایجاد کرد. هنگامی که به صورت لایو با کاربران در ارتباط هستید ( لایو استریم )، سابسکرایبرهای شما می توانند با پرداخت هزینه ای، استیکر یا چتشان را با رنگی خاص و تا مدت زمان مشخصی بالای صفحه پین کنند. که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند.

موتورهای جستجوی اصلی، زبان مشترکی دارند که به آن اسکیما گفته میشود. اگر اسکیما زبانی برای ارائه محتویات صفحه باشد، دادههای ساختاریافته، اطلاعاتی هستند که میخواهید آن را به نمایش درآورید. جیتیمتریکس یک سایت تحلیلی قوی است که با آنالیز سایت، راهکارهایی را برای بهبود آن ارائه میدهد. حتی اگر شما در باکس های ویژه مانند نمایش نقشه یا نمایش تصاویر حضور داشته باشید یک impression برای شما لحاظ میشود. علاوه بر دو تگ عنوان یا و یا بدنه که مشخص میکنند بخش قابل نمایش و غیرقابل نمایش صفحه کجاست، مجموعهای از تگها هستند که به خزندگان و الگوریتمهای گوگل نشان میدهند در بخش قابل نمایش صفحه چه میگذرد. بنابراین هیچ کس از اینکه بتواند به سرعت معروف شود و از دیگرانی که سعی میکنند به پای او برسند، در زمان کوتاهی پیشی بگیرد، اما به چه قیمتی؟ در اینجا من الگوریتمهای مهم گوگل تا سال 2019 را به شما معرفی میکنم. مشکلی که اینجا پیش میآید این است که رباتهای خزنده متوجه این تفاوت نخواهند شد. در اینجا مبحثی تحت عنوان سئو داخلی نمایان می شود. ایندکس کردن یعنی دانلود صفحه وب سایت در سرور موتور جستجو و قرار گرفتن آن در ایندکس این جستجوگران. بعد از اینکه رباتهای خزنده، سایت را خواندند، به مرحله ایندکس کردن میرسیم.

برای اینکه صفحه شما ایندکس شود، رباتهای گوگل باید به آن رجوع کرده و محتویات صفحه را خوانده باشند. دادههای ساختاری اطلاعات بیشتری از صفحۀ شما ارائه میدهند و به موتورهای جستجو کمک میکنند درک بهتری از محتویات صفحات شما داشته باشند. دادههای ساختاری، محتویات صفحه را مشخص میکنند و کاربری اطلاعات را به مخاطب نشان میدهند. «ولیزاده، شریفآبادی و دولانی» (1396) به دید سنتی کتابداران به رسانۀ اجتماعی تلگرام ناشی از استفادۀ کم و ناآگاهی اشاره و بیان میکنند به همین دلیل است که در کتابخانهها به کاربران اجازه استفاده خدمات مرجع بیرون از کتابخانه داده نمیشود و کتابداران و مدیران با این دید خدمات مرجع را قابل توسعه در تلگرام نمیدانند. بیش از 53 درصد از کاربرانی که از گوشی موبایل برای جستجوهای اینترنتی استفاده میکنند، سایتهایی را که بیش از 3 ثانیه برای بارگذاری احتیاج دارند، ترک میکنند. یکی دیگر از بخشهای سئو تکنیکال استفاده از دادههای ساختاری است.

وقتی با استفاده از اسکیما، دادههای ساختاریافتهای را به موتور جستجو میدهید، موتور جستجو متوجه هدف صفحه میشود و میتواند آن را به شکلی کاربردیتر در اختیار کاربر قرار دهد. حال می خواهیم بررسی دقیق نسبت به این موضوع که چگونه در اینستاگرام پست قرار دهیم که پیروز و برنده باشد داشته باشیم. در واقع زمانی که شما میخواهید کلمه کلیدی کانونی را انتخاب کنید، می بایست خود را به جای کاربر گذاشته و فکر کنید که کاربر با چه جست و جویی در گوگل می تواند به محتوای شما برسد و همان کلمات را در بخش کلمه کلیدی کانونی می بایست قرار دهید. این اتفاق زمانی میافتد که صفحۀ شما به صفحه یا صفحات دیگری متصل باشد. در بخش قبل خواندید که با کمک کدهای HTML5 میتوانیم صفحات را برای رباتها خواناتر کنیم. یعنی باید تمام اقداماتی که در بخش قبل گفته شد انجام دهید تا مطمئن شوید سایت خوانایی لازم را دارد.