منو سایت

شماره ۱۹: سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

موضوع قرارداد سئو به طور خلاصه سئو و بهینه سازی جستجوی سایت … برای پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی، ابزارهای زیادی در اینترنت وجود دارد که خیلی راحت تنها کلمه ی کلیدی مورد نظرتان را در آنها وارد می کنید و سپس سایت، کلمات کلیدی طولانی با محوریت آن کلمه که بیشتر مورد جستجوی کاربران قرار گرفته اند را در اختیار شما قرار می دهد. به یاد داشته باشید لینک بیلدینگ در دستیابی به رتبه های بالا در جستجوی ارگانیک ضروری است. همچنین مزیت دیگر استفاده از ویدئو این است که کابران بیشتر ترجیح میدهند ویدئو ببینند تا متن بخوانند و ممکن است آنرا چندین بار مشاهده کنند که این امر سبب حک شدن تصویر برند شما در ذهن آنها میگردد. در نتیجه پس از ایجاد این لینک برای سایت خود، وقتی خزندهها به سراغ این سایت آمده، لینک را برای سایت شما با استفاده از این کلمه کلیدی مییابند و بنابراین سبب بهبود نتیجه بهتر وبسایت شما در مورد این کلمه کلیدی خواهد شد. یک لینک به سایت خود در کد جاسازی اینفوگرافیک قرار دهید تا مطمئن شوید در زمان ارسال ان به سایتهای دیگر، بک لینک میگیرید. مثلا اگر یکی از رقبای شما در یک سایت، پست مهمان منتشر کرده، میتوانید از ظرفیت همان سایت برای انتشار مقاله و گرفتن بک لینک بهرهمند شوید.

از این طریق، نه تنها مخاطبان بیشتری جذب میکنید بلکه بک لینکهای رایگانی هم از سوی همکاران یا اینفوئنسرها دریافت خواهید کرد. به طور کلی، هر چه تعداد لینکهای شما در وبسایتهایی با اعتبار بالا بیشتر باشد، رتبه وبسایت شما در نتایج جستجو بالاتر خواهد بود. این تعداد کلمه معمولاً برای مقالات با کلمه کلیدی لانگ تیل یا دم دراز(مثل بهترین شغل برای خانم ها) و صفحات محصول (به طور معمول) کاربرد دارد. همانطور که ذکر شد در این راستا عوامل متعددی مانند اعتبار و پیج رنک وبسایتهای بک لینک دهنده، تعداد بک لینکهای یک وبسایت، نوفالو بودن بکلینکها و غیره در فرایند لینک سازی وبسایت شما تأثیر خواهد گذاشت. در این زمان، فقط موتورهای جستجو به محتوای صفحه توجه نمیکنند؛ بلکه تعداد لینکهای اشاره شده به سایت و کیفیت این لینکها برایشان اهمیت دارد. با استفاده از ابزارهایی همچون Ahrefs و Moz ، بک لینکهای رقبای خود را ارزیابی کنید. استفاده از تصاویر به خوانندگان انگیزه میدهد تا مطالبتان را بخوانند و این امر باعث می شود محتوای شما لینک پذیرتر شود و نیز میزان اشتراک گذاریهای اجتماعی را افزایش میدهد.. چه بک لینک ها را خودتان خریده باشید چه برای تان ساخته باشند، باید آنها را DISAVOW کنید.

به طور کلی اگر همه بک لینکها به صفحه اصلی سایت داده شوند و به صفحات داخلی در سایت لینک داده نشوند این امر سبب می شود بک لینکها در نظر گوگل تقلبی به نظر برسند. لینک سازی موجب میشود که بتوانید با وبسایتها و وبلاگهای مرتبط با حوزه کسب و کار خود ارتباط برقرار کنید. بسیاری از ابزارهای رایگان (مانند Google Ads) برای یافتن کلمات کلیدی مربوط به حوزه های مربوطه بصورت آنلاین در دسترس هستند. به طور کلی بهتر است از وبلاگهای معتبر و مرتبط با حوزه کاری خود لینکهای معتبر و باکیفیت کسب کنید. انجام دادن این کار کاملاً غیر قانونی است. در این شیوه، شما متوجه پتانسیلهای موجود در فضای وب خواهید شد که از آنها غافل بودهاید. خون به پا خواهد شد There Will Be Blood: دنیل متوجه می شود که دریایی از نفت در بوستون کشف شده است. علاوه بر ارسال وبینار (که حاوی لینک سایت یا صفحات سایتتان است) از سوی شرکت کنندگان، میتوانید از اینفلوئنسرها یا همکاران خود نیز نام ببرید. البته دریافت لینک با کیفیت نیازمند صرف زمان زیادی است و یک فرایند بلند مدت است. اینفوگرافیک: اینفوگرافیک جزو محبوبترین روشهای تولید محتوا برای کسب بک لینک است.

اگر بتوانید یک ویدئو عالی و تأثیرگذار تولید کنید، دیگران آنرا به اشتراک میگذارند. سئو کلاهسیاه، تقلبی بیش نیست و اگر بتوانید با این تکنیکهای فریب انگیز گوگل را گول بزنید و بتوانید دورش بزنید، صرفاً برای مدت کوتاه یا نهایتاً چند ماه میتوانید در نتایج گوگل بالا باشید و بعدازاین که گوگل بفهمد باید از صحنه رقابت خداحافظی کنید و برای مدت طولانی تلاش کنید تا با راهکارهای درست و گوگل پسند به صحنه برگردید. باید با دقت بیشتری تدوین شود. یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر کسب جایگاه در نتایج گوگل رعایت استانداردهای لینک سازی داخلی و البته تدوین استراتژی برای لینک سازی خارجی است. تبدیل کردن پرفایل به یک اثر هنری است. سئو کلاه سفید چگونه می تواند بر وب سایت و نیز کسب و کار شما اثر بگذارد ؟ وقتی گوگل به سایت شما وارد می شود با توجه به لینک هایی که دریافت کرده اید و ساختار داخلی سایت شما مطالب و محتواهای شما را مورد بررسی قرار می دهد و متوجه زمینه کاری شما نیز می شود. البته شما میتوانید از وامهای دانشجویی نیز استفاده کنید.