سئو چیست و چه اهمیتی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگر این موضوع که چه طور سئو را در سال 2019 یاد بگیرید، ذهنتان را درگیر کرده، ما یک جواب ساده برایتان داریم: شما نیاز به مطالعه و تمرین زیاد دارید. به عنوان مثال اگر یک سایت دانلود دارید، اگر کاربر بر روی دانلود کلیک کند و به جای لینک دانلود، صفحه دیگری را ببیند این لینک دهی غیر منطقی است و ممکن است زیر ذره بین گوگل قرار بگیرید. وب سایت شما میبایست به وسیله موتورهای جستجو ایندکس شود، در غیر این صورت شما بازنده خواهید بود. تکنیک های زیاد با اهداف متفاوت وجود دارند، با این حال، نکته اصلی این است که در میان بالاترین نتایج در جستجوی ارگانیک باقی بمانید. پس خیلی مهم است که در پایین هر مطلب دکمه اشتراک گذاری انواع شبکه ها قرار دهید. اهمیتی ندارد شما در کجا محصولتان را میفروشید، سرویستان را اراده میکنید، بلاگ مینویسید یا هر چیز دیگر. سئوی هوشمندانه، رتبه شما را در صفحه نتایج جستجوی گوگل ارتقا میدهد. همیشه یک تنش دشمنانهای بین گوگل و ناشران وجود خواهد داشت. Churn and Burn یک استراتژی ضعیف نیست. اگر محتوای شما قرار است واقعاً به درد کاربران بخورد، نیازی به پنهان کردن محتوا نیست و باید آن را به صورت آشکار نمایش دهید.

چگونه میتوانم سئو را یاد بگیرم؟ همین نکته به معنای افزایش رتبه سئو سایت شما در بلندمدت است. همه کسب و کارها به دنبال افزایش بازدید سایت در موتور جستجوگر گوگل هستند و یک رقابت تنگاتنگ بین وبمستران در این موضوع وجود دارد. مفهوم کلاه سفید و کلاه سیاه یک فاکتور بازاریابی است، نه یک فاکتور اخلاقی. بخشی از این ماجرا که استراتژیهای کلاه سیاه بیمعنی هستند حقیقت دارد، اما نه همه آن. این مدل تجارت ممکن است دستورالعملهای گوگل را نقض کند اما هیچ قانونی را نقض نمیکند. تنها تفاوت این است که سئو کلاه سیاه رقابت سنگینتری با گوگل دارد. توضیح بهتر آن میشود سئویی که با دستورالعملهای گوگل مطابقت دارد. یکی از معتمدترین منابع اطلاعاتی کاربران، موتور جستجوگر گوگل است که معیارهای متعددی برای رتبهدهی به بهترین سایتها را طراحی کرده است. لینک های ورودی به موتورهای جستجو می گویند که وب سایت شما محتوای خوبی را ارائه می دهد، زیرا وب سایت های دیگری را ترغیب کرده اید که به شما لینک دهند.

امکانات سایت الکسا چیست؟ این ابزار بسیار کم حجم است بنابراین حتما آن را از سایت رسمی الکسا دانلود کنید. در واقع رتبه الکسا بیان کننده ی میزان محبوبیت سایت شما نسبت به سایت های رقبا می باشد . در حقیقت و در یک جمله میتوانیم بیان نماییم دریافت بک لینک با کیفیت برای بهبود رتبه سایت و سئوی سایت لازم است ولی کافی نیست. با توجه به عمر سایت صفحات سایت را به صورت متناسب افزایش دهید. این غیر اخلاقی است که چون مشتری شما ایدهای درباره این دستورالعملهای گوگل ندارد شما نیز آنها را نقض کنید. یعنی آن بخش نهایی که سوپ سئوی شما را کامل میکند. ادبیات خودتان را حفظ کنید و متناسب با موضوع بنویسید. سئویی مناسبتر است که از تکنیک کلاه سیاه و کلاه سفید با هم استفاده میکند. نسخه جدید این افزونه دارای پنل کامل و پیشرفته ایست که بسیاری از نیازهای افزایش سرعت یک سایت وردپرسی را تامین می کند. قبل از هر کاری یک آنالیز دقیق و جامع از سایت خود تهیه کنید، نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید و مشکلات را یک به یک از سر راه بردارید. استفاده از سئو کلاه سیاه از طریق یک مشتری که اطلاعات کافی ندارد یک کار غیراخلاقی در سئو است.

ما همیشه فکر می کنیم باید هرروز مقالات جدیدی داخل سایتمون منتشر کنیم و کاری به کار مقالات قدیمی در سایتمون نداشته باشیم این طرز دیدگاه کاملا اشتباه است و شما همیشه باید علاوه بر منتشر کردن محتوای جدید در سایت محتواهای قدیمی رو هم به صورت مستمر آپدیت و بروزرسانی کنید این کار از نظر گوگل اهمیت بسیار زیادی داره و علاوه بر افزایش رتبه الکسا باعث میشه صفحه محتوای شما در نتایج گوگل بیشتر رشد کنه، دقت کنید اگر آپدیت محتوارو کنار بگذارید کم کم صفحات قدیمی شما در نتایج گوگل پسرفت می کنند و تبدیل به صفحات زامبی و بی ارزش می شوند. حتی ابتدایی ترین تغییرات میتوانند تفاوت بزرگی در چطور دیده شدن سایت شما توسط موتورهای جستجو ایجاد کنند. اما بر اساس دستورالعمل هایی که توسط برخی سازمان ها ارائه شدن بین همه متخصصای سئو اتفاق نظر وجود داره که یه هیئت حاکمه هست و اون موتور جستجو هست. امروزه با افزایش شرکت هایی که در بستر وب و فضای آنلاین کار میکنند، شناخت جایگاه خود و رقبا اهمیت ویژه ای دارد.