روزنامه ابتکار – باز باران با ترافیک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

طراحان وب که امروزه در حال طراحی قالب برای سایتها هستند، بهصورت کامل با اصول سئو و بهینهسازی آشنایی دارند و تقریبا اغلب سایتها رسپانسیو طراحی میشوند. کلیه افرادی می خواهند در زمینه طراحی و توسعه صفحات وب فعالیت کنند. وی با بیان اینکه در دوران کرونا استفاده از ظرفیت حمل و نقل عمومی نیز کاهش یافت، این امر را در افزایش ترافیک کلانشهر تهران دخیل ارزیابی و اضافه کرد: استفاده از این وسایل به یک سوم مدت مشابه قبل از شیوع کرونا رسیده است و دو سوم دیگر به دلیل ترس از فضای بسته مترو و اتوبوس از خودروهای شخصی برای تردد استفاده میکنند. ولرند و همکاران،2000) در مطالعه­ای قابلیت اعتماد این خرده مقیاس­ها را با روش آلفای کرونباخ به ترتیب 84/0، 85/0، 86/0، 62/0، 84/0، 85/0 و 85/0 گزارش داده­اند(بحرانی، 1388). در ایران باقری، شهرآرای و فرزاد (1382)، پس از ترجمه­ مقیاس، آن را بر روی 838 نفر آزمودنی اجرا کردند، و با استفاده از تکنیک تحلیل عاملی دریافتند که پنج عامل از ساختار 7 عاملی مقیاس تکرار میشود. همچنین سایتهایی که از این گواهینامه استفاده میکنند، سایتشان بهجای http با https نمایش داده میشود. همچنین نشانگر قفل سیز و عبارت «امن» یا Secure هم پیش از آدرس سایت آنها نمایش داده خواهد شد.

رسپانسیو کردن سایت عاملی نیست که بخواهیم برای آن کد و یا پلاگینی را معرفی کنیم. تنها کافی است که کد را در این فایل وارد کرده تا بر روی ذخیره کلیک کنید. اما در صورتی که قصد کار با این پلاگین را ندارید، میتوانید کد زیر را در فایل htaccess سایت خود که در کنترل پنل هاست شما قرار دارد، وارد کنید. در اصل این فایل برای محدود کردن دسترسی موتورهای جستجو به صفحات مهم سایت شما است. گواهینامه SSL خود حالتها و مدلهای مختلفی دارد که میتوانید به اطلاعات همه آنها در سایتهای خدمات میزبانی وب دسترسی داشته باشید. حال زمانی که کاربری به سایت شما میآید، برای بار دوم لازم نیست همه تصاویر و کدهای سایت مجدد لود شوند، بلکه مرورگر از حافظه کش برای لود کردن سایت استفاده میکند. اما لازم نیست که حتما با رباتها آشنایی داشته باشید میتوانید دستور زیر را برای شناساندن پیام به همه رباتها در همه موتورهای جستجو ارسال کنید. به محض اینکه شما با ما تماس بگیرید تا آنلاین ثبت سفارش کنید، همکاران ما سایت شما را از تمام جهات مورد بررسی قرار میدهند. الکسا محصولی از شرکت آمازون و آمازون هم همان فروشگاه اینترنتی محبوبی است که توسط جف بزوس، یکی از ۱۰ افراد ثروتمند در دنیا راهاندازی شده است.

در طراحی رسپانسیو قالب، باید از همان ابتدا بر روی طرح سایت بر روی فتوشاپ، ستونهای ویژهای کشیده شود و المانهای درون سایت درون ستونهای مشخص قرار گیرند و سپس با کدهای مروبطه، میزان تغییرات آنها در صفحهنمایشهای مختلف را تعیین کرد. در این مدل طراحان برای موبایل، یک طرح نو از ابتدا طراحی میکنند. قالب سایت شما باید از اول رسپانسیو طراحی شود. یک تکنیکی که در مجموعه مدیر سرور از آن استفاده میکنیم آپدیت محتواهای قدیمی سایت با اضافه کردن فقط بخش کوچکی از محتوا به آنهاست. امروزه تولید محتوا به یکی از قطب های کسب و کار تبدیل شده است. با استفاده از فرم هوشمند سفارش، تمامی مشتریان از حداکثر تخفیف های ممکن و بالاترین سطح کیفی دریافت خدمات بهره خواهند برد. چیزی که گوگل در اولین مرحله آن را تشخیص میشود، استفاده و یا عدم استفاده از گواهینامه امنیتی SSL بر روی سایت شما است. من نمی توانم به کاربران و خواننده های سایت پیشنهاد کنم هرچه سریع تر یک مودم vdsl برای خودشان بخرند یا دست نگه دارند تا در آینده مدل های متنوع وارد بازار می شود و با دست بازتر انتخاب کنند. در سال های ابتدایی ظهور دیجیتال مارکتینگ، میزان ترافیک سایت را به عنوان شاخصی برای اندازه گیری موفقیت سایت در نظر می گرفتند.

وقتی میخواهید سایتی را در موتوهای جستجو در نتایج بالا ببینید اول باید مطمئن شوید که اصلا موتورهای جستجو میتواند به سایت و محتوای شما دسترسی داشته باشند یا خیر. زمانی که شما وبینار آفلاین و از قبل ضبط شده در ایوند قرار می دهید افراد زیادی مشتاق می شوند تا به فایل وبینار ضبط شده شما که رایگان هم است دسترسی داشته باشند. و سعی کنید برای هر کلمه کلیدی یک ویدیو منحصر به فرد بسازید و آن را منتشر کنید. یکی دیگر از امکانات اساسی افزونه سئوی وردپرس Yoast پرمیوم تحلیل چند کلمه کلیدی و کلمات هم خانواده است. در این قسمت، مدیر سایت تعداد زیادی کلمه کلیدی را تایپ کرده است و رنگ آن ها را همرنگ پس زمینه سایت قرار داده است. حتما برای تصاویر خود و یا ارجاع به هر لینک یا فایلی از src و href به تناسب استفاده کنید و آن ها را خالی رها نکنید. این صفحه از سایت گوگل، صفحه وارد شده را بررسی کرده و به شما میگوید که سایت برای موبایل بهینه شده است یا خیر. اما این موارد، چیزهایی نیست که گوگل و یا سایر موتورهای جستجو بتوانند متوجه آن شوند.