رتبه بندی الکسا چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

این شیوه که یک کانال بازاریابی است دارای دسترسی جهانی است وموجب گسترش بازار فرش میشود. با اینکه صاحبان وبسایتها دیگر به این معیار دسترسی ندارند اما گوگل هنوز این مفهوم را در الگوریتمهای خود بررسی میکند. پاسخ سوال بالا مثبت است و گوگل هنوز از رتبه صفحه استفاده میکند. صرف وقت بر روی بهبود رتبه سایت احتمالا بهترین کاری که میتوانید برای سایت خود انجام دهید نیست اما ساختن بکلینکهای قوی مرتبط با محتوا برای وبسایتتان یک استراتژی سئویی است که نمیتوان تاثیر آن را انکار کرد. ساختن بکلینک یکی از بهترین راهها برای رشد وبسایت شماست اما باید بهدرستی انجام شود. در وردپرس یکی از بهترین افزونه ها، افزونه یواست سئو است. بهترین روش یادگیری سئو از نظر سئو هاب چیست؟ رتبه صفحه در گوگل چیست؟ استفاده از این تکنیک تاثیر زیادی بر رتبه صفحه و ترافیک سایت شما خواهد گذاشت. سئو یک کار زمان بر است. زمان تزریق بودجه برای پروژه سئو هدف گذاری باید بر اساس کسب رتبه بهتر در نتایج گوگل، افزایش ترافیک سایت و در نتیجه افزایش فروش اینترنتی باشد. در میان بیش از ۲۰۰ فاکتور مهم در رتبهبندی گوگل، دادهای از میزان اولویت هیچکدام از این عوامل فراهم نشده است. اما منابع لاتین زیادی در این حوزه وجود دارند که هنوز به فارسی ترجمه نشده اند، از میان آنها می توان به، تولید محتوا به سبک حرفه ای ها از مهرداد کمالی ، یا منابع ترجمه شده ای همچون کتاب بازاریابی محتوا اثر ربکا لیب اشاره کرد.

با اینفلوئنسرها و اعضای انجمنهایی که در حوزه کسبوکارتان وجود دارد ارتباط برقرار کنید. اما نکتهای که واضح است، نقش مهمی است که بکلینکها در موفقیت سئو بازی میکنند. رتبه صفحه در سئو معیار مهمی محسوب میشد که همه سعی در بهبود و ارتقای آن داشتند. در گذشته نوار ابزاری وجود داشت که رتبه هر صفحهای از وب که میخواستید را به شما نشان میداد. در حالی که شما روی محصولات، سرویس ها و مشخصات آن ها تأکید می کنید، به کاربران نشان دهید که چه مزایایی در این محصولات و خدمات برای آن ها وجود دارد. سپس این محتوا را در وب سایت آن ها نشر داده و این طریق، لینک های ورودی را گسترش می دهید. کار دیگری که باید انجام دهید حذف بکلینکهای بد است. معیار اطمینان به سایت چیزیه به اسم دامین آتوریتی یا Domain Authority یعنی این سایت خودش اینقد اعتبار داره که بتونه به جای دیگه بک لینک بده. این کتاب ۱۲۶ صفحه ای کلیه مفاهیم و تکنیک های سئو را با بیانی ساده به شما آموزش میدهد. این فرمول با استفاده از مقیاس لگاریتمی در دامنه مقادیر ۰ تا ۱۰، به سایت نمره میدهد. محتواهای خود را در شبکههای اجتماعی منتشر کرده و افراد مرتبط با محتوا را روی آن تگ کنید تا آنها هم بتوانند محتوای شما را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارند.

این که شما بهترین و جذابترین مطالب را در سایت انتشار دهید، بدون آن که حتی یک نفر هم آن را نبیند، چه حسی را به شما منتقل می کند؟ در انجمنها و فرومهایی که به کسبوکارتان مرتبط است شرکت کنید. از هر ابزار خلاقانهای که میتواند صاحبان وبسایتها را به اشتراک لینک با محتوای شما تشویق کند استفاده کنید. بنابراین میتوان مطمئن بود که رتبه صفحه هنوز نقشی در رتبهبندی صفحات وبسایت دارد. رتبه صفحه در گوگل (Google PageRank) مفهوم بسیار پیچیدهای دارد اما در این مطلب سعی کردهایم جزییات آن را بهصورت قابل فهمی شرح دهیم. برخی از آنها را در ادامه معرفی کردهایم. هر لینک دیگر در صفحهای که لینک شما در آن وجود دارد، از ارزش لینک شما میکاهد بنابراین اگرچه وجود لینک در مدل دایرکتوری ممکن است در برخی شیوهها ارزشمند باشد، اما کمک چندانی به بهبود رتبه صفحهتان نمیکند. بهبود رتبه صفحات سایت که معمولا با کمک بکلینکها اتفاق میافتد، به معنای بالاتر رفتن جایگاه قرارگیری شما در نتایج موتورهای جستجو و در نتیجه جذب ترافیک بیشتر است.

آیا گوگل هنوز از رتبه صفحه استفاده میکند؟ رتبه صفحه در حقیقت برای ارزشگذاری صفحات بر پایه کیفیت و کمیت لینکهایی که به آنها داده شده از فرمولهای ریاضی استفاده میکند. فرمول رتبهبندی صفحه برای تشخیص قدرت سایت شما، تعداد لینکهای داخلی و خارجی و رتبه صفحات آن لینکها را بررسی میکند. هرچه رتبه صفحه بالاتر باشد، قدرت و اعتبار آن صفحه بیشتر است. به عنوان نمونه، همیشه صفحه نخست (هومپیج) سایت شما رتبه صفحه بالاتری دارد زیرا تعداد وبسایتهایی که به آن لینک دادهاند بیشتر است. اهمیت رتبه صفحه چقدر است؟ نوار ابزار رتبه صفحه چیست؟ میدانید استراتژی سئو چیست و چگونه می توانید بهترین استراتژی سئو را برای بهبود رتبه کلمات مهم سایتتان بچینید می توانید مقاله جامع استراتژی سئو ی ما را بخوانید و مطابق با اصول گفته شده بهترین پلن برای کلمات پر درآمد و پر بازده خود بچینید. بخش ضروری هر استراتژی سئو اینست که بدانید چه چیزی کار کرده و چه چیزی کار نمی کند. هنگامی که میخواهید فیلم یا کلیپهای خود را ویرایش کنید یا افکتها و فیلترهای خاصی روی آنها بگذارید، این مطلب میتواند برای شما بسیار مفید باشد. به طور کلی رتبهبندی کردن وبسایتهایی با کمتر از هزار کاربر در ماه برای الکسا سخت است و صحت کمتری دارند.