• خانه
  • وبلاگ
  • رتبه الکسا چیست و چگونه آن را بهبود ببخشیم؟

رتبه الکسا چیست و چگونه آن را بهبود ببخشیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یکی از بهترین روش های افزایش بازدید سایت برای کسب و کارهای تازه تاسیس همین سئو میباشد. از طرفی اگر کمی واقع بینانه به این موضوع نگاه کنیم، رقیبان ما برای سئو سایت خود از روش های قانونی و کلاه سفید، استفاده نمی کنند. پس با توجه به آنچه گفته شد، می توان به این نتیجه رسید که حتی اگر محتوای سایت شما کامل و بی نقص باشد، اما لینکی از سایت های دیگر به آن داده نشده باشد، گوگل نیز آن را معتبر نمی داند. اما چرا گوگل نسبت به سایر موتورهای جستجو محبوبیت بیشتری پیدا کرد؟ در این مرحله از چرخه توسعه وب سایت، توسعه دهنده داده هایی را ایجاد می کند که می توانند به مشتری فرصت قضاوت درباره ی شکل کلی وب سایت بدهد. امکانات موجود در پلان اولیه طراحی سایت فروشگاهی دارکوب از قرار زیر می باشد. اما نتیجه برای مخاطبانی که آزمون او را هدف قرار داده بودند به اندازه کافی اعتبار داشت (به عنوان مثال، شخصی در حالت سرگرمی نه کاری). در بخش reach هدف جذب مشتریان یا آشنایی اولیه آن­ها با خدمات میباشد.

نکته مهم به واسطه ثبت شدن در موتورهای جستجو یعنی همان ورود به اقیانوس بی انتهای آنهاست که به ما کمک می کند با فراهم شدن فرصت دیده شدن بیشتر به بازدید سایتمان کمک بیشتری کرده باشیم. شما می توانید به سراغ مقالاتی در اینترنت بروید که چندین برند یا سایت را در آن معرفی کرده اند. ممکن است یک کاربر در طول روز چندین بار به وب سایت مراجعه کند، اما ارزش آن برای Alexa معادل یک مراجعهکننده است. بسیاری از وب سایت های خارجی، این امکان را به شما می دهند که یک مقاله با ارزش در سایتشان منتشر کنید و در ازای این کار، به شما لینک می دهند. شما باید بازخورد محتویات ایجاد شده را بررسی کنید. در ادامه راهکارهایی را به شما میگوییم که در ایران هنوز جا نیفتاده و بازدهی بالایی ندارد. در ادامه روش هایی را برای لینک بیلدینگ به شما میگوییم تا در زمان کمتری به نتیجه دلخواه برسید. اما همانطور که دیدید، این روش ها علاوه بر زمان بر بودن، نیاز به صبر زیاد هم دارند. روش های گفته شده، روش هایی هستند که عموم صاحبان سایت آن را انجام می دهند. این ابزار سئو به شما می گوید که آیا گوگل سایت شما را سازگار با موبایل می داند یا خیر.

گوگل طی این سال ها به کاربران خود ثابت کرده است که در مورد هر موضوعی، ارزشمندترین محتوا را نشان خواهد داد. اهمیتی که گوگل به زمان و نیاز کاربران خود می دهد، یکی از دلایل اصلی موفقیت و محبوبیت گوگل است. صبح از ساعت 11 تا 1 و شب ها از ساعت 8 تا 11 زمان مناسبی برای پست گذاشتن است. با استفاده از عکس زیر شما میتوانید مکان مناسبی برای قرار دادن دستگاه وای فای پیدا کنید . گاهی اوقات این لینک ها از بین رفته اند و شما می توانید با صاحب سایت صحبت کنید و از او بخواهید که به جای لینک از بین رفته، سایت شما را معرفی کند. به این شکل کاربران سایت شما به صورت خودکار، محتوای تان را به دیگران پیشنهاد می کنند. در واقع گوگل این طور تحلیل می کند که اگر محتوای شما خوب باشد، کاربران دیگر آن را منتشر می کنند تا دیگران هم بتوانند از آن بهره ببرند. اما به یاد داشته باشید استفاده ی بیش از حد از انکر تکست ها می تواند به شدت مضر باشد زیرا گوگل متوجه می شود که شما قصد دارید رتبه بندی ها را در یک کلمه خاص از به نفع خود بهبود دهید.

هر صفحه از سایت شما که محتوای مفیدی داشته باشد باعث میشود که سیگنال های خوبی برای الگوریتمهای جست و جو ارسال شده و همین امر باعث بهبود و کاهش رتبه الکسا شود. Clear row: درصورتیکه از نسخه های قدیمی ووکامرس استفاده می کنید، این گزینه باعث می شود، فیلد بعدی در زیر فیلد جاری نمایش داده شود. این کار می تواند در بیشتر مواقع، برایتان درآمد هم داشته باشد؛ چرا که کاربران تازه وارد به سایت شما، خدمات سایت را مشاهده می کنند و از شما خرید خواهند کرد. در این دسته از سوشیال ها شما میتوانید در لایک و اشتراک گذاری محتوا و مطالب خود بپردازید و هم محتوای متنی خود را مانند وبلاگ ها با لینک سازی برای سایت خود منتشر کنید. تقریبا تمامی استارت آپها و کسب و کارها به این نتیجه رسیدهاند که با انتشار محتوای متنی باکیفیت، پستهای وبلاگ و حتی ویدیو به صورت منظم، میتوانند از رقبای خود پیشی بگیرند. البته برای استفاده از این ابزارها باید یک حساب تجاری در آنها ایجاد کنید. البته برای این کار باید از سایت های معتبر و خوب استفاده کنید. سعی کنید به طور طبیعی و در صفحات مرتبط با موضوع سایتتان این کار را انجام دهید تا طبیعی تر جلوه کند.