منو سایت

درباره مرکز توسعه وب – مرکز توسعه وب

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

البته این موضوع به این معنی نیست که رقبای شما جزو دشمنانتان هستند، اما بالاخره رقابت است و شما بهتر است بدانید که آنها برای سئو و بازاریابی شان در حال انجام چه کاری هستند. به این ترتیب استراتژی بازاریابی خود را به گونهای تنظیم کنید که از همه ظرفیت کانالهای پر طرفدارتان به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. این ابزار آمار و اطلاعات سایت شما را خیلی ساده و مرتب به شما نمایش میدهد. کنسول جستجوی گوگل یکی از بهترین و دقیقترین روشها برای پیگیری لینکهایی است که به سایت شما داده شدهاند. بگذارید یک مثال خیلی کوچک از این دریای داده بزرگ بزنیم. » از جمله پرسشهایی هستند که باید به آنها در این وهله پاسخ داده شود. قسمت search result یعنی همین صفحهای که عکس آن را در بالا دیدید، یکی از بخشهای پرکاربرد سرچ کنسول است که میتوانید عملکرد سایت خود را در گوگل بررسی کنید.

این ابزار یکی از راهحلهای تجاری، کاربر پسند و رایگان است که همه معیارهای کسبوکار را در کنار یکدیگر قرار میدهد. تمامی مولفان میتوانند کتابها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند. محدودیتی که نسخه رایگان این ابزار دارد این است که شما میتوانید فقط 5 مورد را با هم مقایسه کنید، ولی با همین 5 مورد هم تمام اطلاعات لازم دستتان خواهد آمد. اینها فقط کلیاتی از ابزار گوگل آنالیتیکس گوگل است که هرکدام زیرمجموعههای کاملی از دادهها را در اختیار شما میگذارند. در ضمن تمام دادهها و آمارها با فرمتهای قابل خواندن به شما ارائه می شوند. همانطور که در شکل بالا میبینید، مجموع کلیکها، impressionها، میانگین نرخ کلیک سایت و میانگین جایگاه در گوگل صفحات سایت شما در هر بازه زمانی که انتخاب کنید قابل مشاهده است. حدود 1209 نفز از طریق شبکههای اجتماعی و 1166 نفر به طور مستقیم وارد سایت میشوند (به این معنی که آدرس سایت را مستقیم در مرورگر خود تایپ میکنند).

آن طور که مشخص است در آپدیتهای جدید گوگل و بروزرسانی الگورتم Rank Barin گوگل تلاش می کند رفتار کاربران را در جستجو تحلیل و مطابق با خواسته کاربران نتایج را تنظیم و لیست کند ، مثلا ممکن است یک سایت از رتبه پایین تری در جستجو برخوردار باشد اما در نتایج کاربران توجه بیشتری به آن می کنند ، خوب این اتفاق معمولا باعث می شود وبسایت مربوط رتبه بهتری را تجربه کند. در مثال بالا، این سایت بیشتر ترافیک خود را از سرچ طبیعی کاربران در گوگل به دست میآورد. کار خود را با رقبای اصلی خود آغاز کنید. به صفحه اصلی SpyFu بروید و آدرس هر سایتی را که میخواهید، وارد کنید. یک موضوع خاص را انتخاب کنید. بدین واسطه شما می توانید نام خود را نام خود را به عنوان یک نام تجاری معتبر در یک زمینه خاص معرفی کنید. 4- تیتر باید منحصر بفرد و خاص باشد. خب بعد از اینکه حوزه کاری خودتون رو مشخص کردید باید ابزارهای زیر رو برای تولید محتوا محیا کنید. شما باید رقبای خود را از نظر محتوا تحلیل کرده و نسبت به آنها محتوای بهتری تولید نمایید. اگر پیشنهادات و توصیههای ارائه شده توسط این ابزار را دنبال کنید میتوانید از شر مشکلات موجود رها شوید و در موتورهای جستجو رتبه بهتری کسب نمایید.

تنها مدتی به آن زمان بدهید تا دادههای موجود را جمعآوری کند، سپس فرآیند بررسی را آغاز کنید. از facebook و twitter و youtube گرفته تا Instagram و LinkedIn . با استفاده از این اطلاعات میتوانید بفهمید ترافیک موجود از چه طریقی وارد سایتتان میشود. سرعت اینترنتی که شما از شرکت ارائه دهنده اینترنت دریافت میکنید حد معینی دارد و همین سرعت محدود نیز میان کاربران متصل به شبکه اینترنت خانه و تمامی دستگاههای آنان پخش میشود. یکی از ابزارهای رایگانی که توسط گوگل ارائه میشود کنسول جستجوی گوگل یا همان وبمستر تولز سابق است. بارها شده است که از وبمسترها پرسیده ام آیا از ابزار گوگل سرچ کنسول استفاده میکنند یا خیر. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که اگر از روش های کلاه سیاه استفاده می کنید، باید بسیار محتاطانه عمل کنید. نکته حرفهای: فراموش نکنید بررسی سئو سایت تنها مرحله ابتدایی کار است.