جایی برای نمایش نداشتند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یکی از مهم ترین معیارهایی که گوگل الگوریتم های آن به ویژه الگوریتم پاندا روی آن تمرکز و توجه دارد، تولید محتوای بهینه یا به اصطلاح سئو محتوا است. همچنین حتما برای تمامی تصاویر خود از alt tag استفاده کنید تا گوگل با افزایش مولفه Image’s SERP باعث نمایش بیشتر عکسهای شما شده و در نتیجه عکسهای شما را بهبود ببخشد. در مطالب بعدی ما را دنبال کنید تا اطلاعات جامع تری از دنیای سئو دریافت کنید. در بازاریابی محتوا با اطلاعات زیاد، اگر محتوایی که وب سایت ایجاد می کنید نوآورانه و جذاب نباشد، نه تنها مخاطب را دفع می کنید، بلکه از موتورهای جستجو نیز نظرات منفی دریافت خواهید کرد. عکس ضمن آنکه محتوای شما را از یکنواختی برای مخاطب خارج می کند، موجب بهبود آن از نظر موتورهای جستجو می شود. کراولرهای گوگل با بررسی محتوای یک صفحه و کلمات کلیدی به کار رفته در آن مرتبط بودن یک صفحه را میسنجند.

کراولرها با بررسی صفحات وب و لینکهای موجود در یک صفحه URLهای مختلف را پیدا و آنها را ایندکس میکنند. امکان لینک سازی بهتر و بیشتر: زمانی که در تولید محتوا با پرداختن به زیر شاخه و زیر مجموعه های مختلف بپردازید این امکان فراهم می شود که در طول این محتوای بلند بتوانید چندین لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی داشته باشید و همچنان کاربر در سایت بماند و از صفحات دیگر سایت دیدن کند. البته در بعضی از انجمنها امکان درج لینک در متن تاپیک نیز وجود دارد اما باید دقت کنید که چگونه و به چه کلماتی لینک میدهید و آنقدر تاپیک را لینک گذاری نکنید که به عنوان تبلیغات تاپیک شما را حذف کنند. به همین دلیل است که یکی از مهم ترین سرمایه گذاری های همه وب سایت های حرفه ای تولید محتوای تخصصی است. تهیه هاست و فضای مناسب برای وب سایت باعث میگردد که دسترسی کاربر به اطلاعات شما سریعتر اتفاق افتاده و مطالب شما همیشه در دسترس کاربران و خزنده های گوگل باشد.

در واقع با اینکه موتور جستجوی گوگل این روش ها را ممنوع نکرده ولی نمی توانیم از نتیجه ی ان به شکل دقیق مطمئن باشیم. سئوی کلاه خاکستری علاوه بر روش های سئوی کلاه سیاه و کلاه سفید، از روش هایی شبهه دار نیز استفاده می کند که نه گوگل آن را ممنوع کرده است و نه توصیه کرده است. و احتمالا با این تکنیک های سئو کلاه خاکستری بعد از ورود به برنامه نه تنها پاسخی برای سوال خود نمی یابید بلکه در یک سایت بی سر و ته گم خواهید شد. مثلا برنامه ای برای آنکه بفهمید چه کسی پروفایل شما را چک کرده است؟ Bounce Rate یعنی چه و Bounce Rate در الکسا چیست؟ بنابراین اگر در سئو داخلی و خارجی مهارت ندارید، ممکن است نیاز به استخدام شرکتهای سئو داشته باشید. به طور متوسط تعداد کاراکترهایی که در بخش توضیحات نمایش داده میشود 168 کاراکتر است ولی با توجه به عبارت جستجو شده و محتوای صفحه ممکن است گوگل متنی کوتاه تر و یا حتی بلندتر را به کاربران نمایش دهد. اگر کاربری محتوای یک سایت را مفید بدانند زمان بیشتری در سایت سپری میکنند و حتی ممکن است از سایر صفحههای سایت نیز بازدید کنند در نتیجه بانس ریت Bounce Rate یا نرخ پرش سایت پایین میآید.

مثلا یک ارایشگر محلی به صورت رایگان مو های سربازان را اصلاح می کند. تعداد بازدیدکنندگانی که از طریق ابزارهایی با صفحهنمایش کوچک نظیر موبایل و تبلت برای دیدن وب سایت می آیند هر روز درحال افزایش است و حتی در برخی کشورها در حال پیشیگرفتن از بازدیدکنندگان کامپیوتر و لپتاپ است. مسلما کاربری که به دنبال وسایل مورد نیاز کمپینگ است علاقهای به دیدن صفحات مرتبط با دستور پخت قرمه سبزی ندارد. لینکهای داخلی باعث میشوند که کاربر مدت زیادی در سایت شما بماند واز صفحات بیشتری درآن بازدید کند. از تکنیک های سئوی کلاه خاکستری می توان به صفحات تبلیغاتی با عنوان « تبریک شما برنده شده اید» اشاره کرد که همه ما را یک بار گول زده و به داخل سایتشان کشانده اند. در این مقاله قصد داریم انواع سئو که با نام های سئو کلاه سفید ، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری خوانده می شوند را با هم مرور کنیم تا بتوانید بهترین روش ها را برای بهبود سئو سایت خود انتخاب کنید.