تکنیک ها و ترفند های سرچ در گوگل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

همانطور که می دانید سئو یک استراتژی بسیار مهم است که سزاوار مقدار قابل توجهی از وقت و توجه شما است؛ اما سئو فقط بهبود تبلیغات و نمایان بودن وب سایت شما نیست. یکی از دلایلی که معمولا باعث کند شدن سرعت اینترنت میشود، روشن بودن فیلترشکنها یا VPN است؛ از آنجا که برای دسترسی به بسیاری از اپلیکیشنها و سایتها نیاز به فیلترشکنهاست، معمولا لازم است تا همیشه این اپها فعال باشند و همین موضوع یکی از دلایل کند شدن سرعت اینترنت است. برای این کار میتوانید در متن خود ارجاعاتی به صفحاتی از مطالب سایت خود و یا سایتهای دیگر در آن حوزه داشتهباشید. شما حتی میتوانید سوالات عجیب و غریب از گوگل بپرسید، مثلا اینکه 17.5 میلیمتر در سالهای نور چقدر میشود و گوگل به شما جواب میدهد: 1.849751E-18 سال نوری؛ و همان ماشین حساب تعاملی را ارائه میدهد. این دستور باعث میشود گوگل یک کارت با تعریف و تلفظ واژه را به شما نشان دهد و اگر ریشهشناسی آن هم در دسترس باشد، آن را هم نمایش خواهد داد. یعنی اگر شما سایتی را از طریق مرورگر کروم بازدید کنید، URL آن سایت برای گوگل ارسال میشود. بازدید مستقیم که ما از آن در اینجا صحبت میکنیم، در بر گیرنده تمام روش های بازدید از سایت است بجز روش ورود به سایت از طریق سرچ گوگل.

شهرها باید زنده و پویا و دارای ریشه پایدار باشند؛ برخی نظریهپردازان یادآور شدهاند که شهرها با ساکنانشان صحبت میکنند و با شهروندان ارتباط کلامی برقرار میکنند (Nava bakhsh and Motlaq, 2009: 891). اکنون بیش از نیمی از جمعیت جهان در شهرها زندگی میکنند و آمار آن نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته است (Chourabi, 2012: 228) و پیشبینی میشود که به احتمال زیاد در سال 2060 کره زمین کاملاً شهری شود (یعنی بیش از 80 درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی خواهند کرد) (Cities alliance, 2008: 5). فناوری اطلاعات از ابزارهای تأثیرگذار بر تمام فرایندهای اقتصادی و اجتماعی و وسیلهای حیاتی برای رسیدن به توسعه پایدار بهویژه برای کشورهای در حال توسعه است. در این بخش از موتور جستجوی گوگل که بیشتر از سوی کاربران حرفهای مورد استفاده قرار میگیرد میتوانید ببینید کاربران در ایران یا تهران یا دیگر نقاط جهان بیشتر در مورد چه چیزهایی در گوگل جستجو میکنند. اگر میخواهید با نحوه سرچ سایر کاربران در گوگل آشنا شوید و ببینید مردم بیشتر از همه در مورد چه موضوعاتی جستجو میکنند میتوانید به گوگل ترندز بروید. علاوه بر این، شما میتوانید نرخ تبدیل نرخ ارز را با تنها چند کلیک ساده انجام دهید (این عملکرد نیز معمولا یک ماشین حساب تعاملی ارائه میدهد).

گوگل با جمعآوری این دادهها میزان بازدید سایت را تشخیص میدهد. اولین سوال مهم: آیا گوگل اصلا میتواند بازدید مستقیم سایت شما را متوجه شود؟ گوگل یک کارت حاوی اطلاعات درخواست شده با قابلیت تعامل که محتوی اطلاعات هواشناسی از کانال آب و هوا است را به شما ارائه میدهد؛ کافی است شما واژه «weather» را جستجو کنید. با یادگیری قابلیت های ابزار گوگل سرچ کنسول میتوانید از دسترسی ربات های گوگل به سایت تان مطمئن شوید. چرا ابزار گوگل سرچ کنسول برای سایت شما مفید است؟ در نتیجه اگر برای چند روز کوتاه ترافیک زیادی را به وب سایت خودتان روانه کردید انتظار نداشته باشید که رتبه وب سایت شما به سرعت کاهش پیدا کند. ارائه شده است. این نتایج نشان میدهند باند فرکانسی ISM، با توجه به رشد روزافزون فناوریهای ارتباطی که بهصورت همزمان در باند فرکانسی آزاد ISM فعالیت میکنند، در برخی زیرباندها و زمانها تداخل زیادی دارد که به معنای احتمال بالای تصادم بستهها در این زیرباندها است. یعنی ممکن است یک دامنه اعتبار خیلی زیادی داشته باشد اما یک صفحه از آن، اعتبار بسیار پایینی داشته باشد. سلام فاطمه جان.اینکه خیلی خوبه. سلام آیلین جانچه عالی 🙂 چه هنری کار میکنی؟ اما سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که گوگل از چه طریقی به آمار بازدید مستقیم از سایت ها دسترسی دارد؟

بعد از اینکه شخصی اقدام به جستجو در گوگل میکند، چه اتفاقی میافتد؟ به عنوان مثال اگر سایتی مانند وبمسترفا دارای محتوایی در زمینه وبمستری است، اگر این کلمات را در موتورهای جستجو جستجو کنید سایت های رقیب را مشاهده خواهید کرد. برای پیدا کردن ارزانترین پروازهای آنلاین، Google Flights را چک کنید. آیا به دنبال پیشرفت سایت خود هستید و قصد دارید گوگل را تشویق به بیشتر دیدن سایت خود کنید؟ همچنین باید سعی کنید که از روی کامنتها متوجه شوید که کاربران کدام پستها را بیشتر دوست داشتهاند و پس از آن، چنین پستهایی تولید کنید تا بتوانید تعامل کاربران صفحه خود را افزایش دهید. حتی گاهی کافی است تا به سادگی علامت سوال را پس از واژه یا عبارت موردنظرتان تایپ کنید یا کلمه meaning را به پایان آن اضافه کنید، باز هم گوگل تعریف واژه و وبسایتهای دیکشنری را به شما نشان خواهد داد. درست فهمیدید، کافی است تا «askew» یا «tilt» را تایپ کنید تا صفحه مرورگرتان کج شود و اگر خواستید صفحه به حالت اول برگردد یا دوباره آن را بارگذاری کنید، تایپ کنید: «unaskew» یا «untilt».