توسعه دهنده وب کیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

لینک ها به عنوان یکی از فاکتورهای مهم سئو و رتبه بندی سایت، همان عواملی هستند که به گوگل اجازه دادند بازار موتورهای جستجوگر را در دهۀ 90 احاطه کند. این پیچیدگیِ الگوریتمِ گوگل سبب می شود متخصصان سئو بیش از پیش بر روی کیفیت لینک ها و روش به دست آوردنشان تمرکز کنند. این روش اندازه گیری به عنوان یکی از ابزارها در الگوریتم رتبه بندی کلی استفاده می شد و توانست محبوبیت بسیار زیادی کسب کند زیرا روش خیلی خوبی برای تعیین کیفیت یک سایت بود. مطمئن باشید در صورت انتشار یک محتوای خوب و تاثیر گذار کاربران بعد از مشاهده ی ویدئو، نشانی سایت شما کلیک کرده و حتما به آن سر میزند. مطمئن باشید قانون داشتن لینک های با کیفیت به این زودی ها تغییر نخواهد کرد. عوامل بسیاری مانند اعتبار و پیج رنک سایت مبدا، تعداد لینک های موجود در آن سایت، عبارت لینک شده به سایت شما، تعداد لینک های ورودی به سایت، صفحه لینک شده از سایت شما و نوفالو بودن لینک ها بر فرآیند لینک بیلدینگ تاثیرگذار هستند. بسیاری از ابزارهای سئو و آنالیزی هستند که آمار بک لینک های خریده شده را به شما نشان می دهند.

روش های بسیاری برای لینک بیلدینگ وجود دارد که سختی و آسانی آنها متفاوت است. در لینک بیلدینگ ویژگی هایی وجود دارد که می توان گاهی آن ها را برای لینک ها اعمال نمود. دو قسمت از چارت زیر مربوط به لینک بیلدینگ برای وب سایت می شود. برای آنکه اهمیت لینک بیلدینگ را درک کنیم، مهم است بدانیم یک لینک چگونه ساخته می شود، موتورهای جستجوگر چگونه آن لینک را می بینند و از آن لینک چه برداشتی دارند. امروزه افرادی که زمان کمتری برای مطالعه دارند از پادکست استفاده میکنند. اگر شما یک عاشق ریاضی هستید، حتی میتوانید اشیای مجازی سه بعدی تعاملی (در مرورگرهای دسکتاپی که از WebGL پشتیبانی میکنند) را ایجاد کنید؛ کافی است تا معادلهای را بسازید که از x و y به عنوان متغیرهای آزاد استفاده میکند؛ یا اگر زمان زیادی است که هندسه دبیرستان خود را فراموش کردهاید، میتوانید sin (y) و tan (x) را در جستجوی گوگل بگیرید و ببینید که چقدر سرگرم کننده است!

سئو با بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو (گوگل) با هدف ارتقا رتبه سایت در گوگل معرفی می شود. همچنین الگوهای مختلف مدیریت یکپارچه شهری ازنظر هدف، راهبردها و نتایج مشابه نیستند و در حقیقت میتوان گفت که درست بودن هر الگویی را میبایست با توجه به هدف فرد استفادهکننده آن مورد تحلیل قرارداد. شاید تا به حال شنیده باشید که می گویند هدف گوگل، ارائه بهترین نتیجه به کاربران است! پیوندهای شکسته برای بازدیدکنندگان وبسایت و وبمسترها آزار دهنده است. ما با الگوریتمی که گوگل برای رتبه بندی نتایج جستجوی خود استفاده می کند، کاملاً آشنایی نداریم (این نکته از اسرار گوگل به شمار می آید). در نتیجه، لینک های nofollow تاثیری در رنکینگ گوگل ندارند. چرا ساخت لینک برای سئو مهم است؟ ترافیک هدفمند به عنوان یک زیر شاخه از ترافیک وب سایت نیست، چرا که آنها دو موجودیت جداگانه هستند. علی رغم اینها، مشخص نیست که داشتن لینک های با کیفیت در رتبه بندی و بالا رفتن ترافیک وب سایت به شما کمک می کنند (در فصل دوم این مقاله دربارۀ لینک بیلدینگ خوب و لینک بیلدینگ بد برایتان توضیح خواهیم داد). شما می توانید به سه روش و با سه آپشن مختلف برای سایت خود ترافیک ارسال کنید .

برای مثال روش ثبت آدرس وب سایت در فهرست های راهنما و دریافت لینک به ازای آن، یکی از روش هایی بود که در برهۀ زمانی خاصی توسط گوگل پیشنهاد می شد، اما از آنجاییکه متخصصان سئو از این روش سوء استفاده کردند، گوگل تصمیم گرفت که مانند سابق به این روش لینک دهی اهمیت ندهد. اما بین حجم زیادی از اطلاعات درست و نادرست ، نمی دانند کدام روشها برای رشد بازدید گوگل کارآمد هست. وقتی بخواهید محتوای خلاقانه تولید کنید، حجم وسیعی از اطلاعات دارید که میتوانید به کار ببندید. این سایت از انجمن ساز ویبولیتن استفاده میکند که لینک سازی در آن بسیار راحت و با ثبتنام در این سایت و درج لینک در بخش پروفایل و امضا میتوانید برای سایت خود لینک سازی کنید. قرار گیری بک لینک شما در همه صفحات یک سایت میتواند عاملی برای تشخیص خریداری آن لینک توسط ربات های گوگل باشد و ممکن است با تکرار زیاد این اتفاق الگوریتم پیگوئن سایت شما را جریمه کند.