بک لینک چیست و چطور لینک بسازیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

آموزش سئو پیشرفته همواره یکی از مهم ترین آموزش ها برای یادگیری تخصصی تر در زمینه ی علم سئو می باشد. برای مثال ؛ شما نمیتوانید لینک سازی های خود را با کلمه ”طراحی سایت“ بهعنوان ادامه مطلب قرار دهید درصورتیکه همین کلمه در کلمات کلیدی در آن مقاله نیز استفادهشده باشد. برای مثال هدر (بالای صفحه)، فوتر (پایین صفحه) و ستونهای کناری اکثر وبسایتها دارای بخشهای ثابتی در همه صفحات است. جهت حذف تک تک بکلینکهای اسپم و نامعتبر ابتدا درخواست حذف برای سایت میزبان ارسال شده و درصورت عدم موافقت، بکلینکها Disavow خواهند شد. روشهای گفتهشده ترفند نیستند بلکه بهعنوان سئو سیاه و جز فاکتورهای اسپم (سئو غیراخلاقی) در بهینه سازی سایت یاد میشود. توجه داشته باشید هر روش غیرمنطقی همانند تطبیق کردن رنگ متن لینک با بکگراند یا مخفی کردن لینک ها به هر شکلی باعث بالا بردن خطر پنالتی شدن سایت در گوگل میشود. امروزه با توجه به پیشرفت دنیای دیجیتالی، پیدایش و گسترده شدن موتورهای جست و جو منابع اطلاعاتی جامع و شامل در اختیار همگان قرار گرفته است. شاید با استفاده از تاکتیک های مشکوک سئو در گذشته وب سایت آن ها مورد مجازات موتورهای جستجو قرار گرفته باشد .یا آنها در تلاش های خود در سئو شکست خورده اند و احساس می کنند کسی فرش را از زیر پای آنها کشیده است.

هنگامیکه شما یک لینک داخلی از این مطلب جدید به صفحه موردنظر میدهید؛ اعتبار آن صفحه شروع به افزایش میکند. شما میتوانید یک قسمت جدید (حال در قالب پست یا صفحه یا هر متنی در هرجایی از سایت) که مرتبط با صفحه موردنظر است را ایجاد نمایید. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید ایجاد یک تجربه کاربری ضعیف است که گمراه کننده است و قصد جستجوی آدرس را ندارد. Team Treehouse یک پلتفرم یادگیری آنلاین، مبتنی بر آموزش ویدئویی است. لینک ها احتیاج دارند که واضح و آشکار باشند و برای کاربران الهامبخش باشند و شما نمیخواهید که لینک ها به متن عادی شما شباهت داشته باشند، چرا که این موضوع میتواند حتی بر روی تجربه کاربری اثری منفی ایجاد کند. تخمین رتبه برای سایتهای با ترافیک بسیار پایین با خطای بیشتر همراه است. هر روز، الکسا آمار ۳ ماه گذشته، میانگین بازدیدکنندگان روزانه و بازدید از هر صفحه وب سایت را تخمین میزند.

آنهایی که حتی از اشتباه دیگران هم درس میگیرند! آیا تابهحال شده بخواهید عکسهای شخصی فردی را مشاهده کنید، اما نگران باشید که نکند به اشتباه عکسهایش را لایک کنید؟ مهم: انکر (anchor) یک متن است که در یک لینک به شکل عنوان استفاده میشود. برای مثال: یک لینک داخلی از یک صفحه با ۱۰۰ بازدید در روز به یک صفحه دیگر با یک یا دو بازدید در ماه باعث افزایش نمایش صفحه دوم میشود. در ارزیابی میزان موفقیت و ناکامی منابع آموزشی و آسیبشناسی، عناصر گوناگونی در نظر گرفته میشود. موتورهای جستجو فقط در صفحات وب سلسله مراتبی کار خزیدن را انجام خواهند داد. اگر خودتان بر مهارتهای سئو مسلط باشید، بسیار راحت تر می توانید تصمیم بگیرید کدام مشاور یا شرکت را استخدام کنید تا در این کار به شما کمک کند. درنتیجه، ترکیب یافتهها با 114 کد و 26 مفهوم در سه دستۀ شایستگیهای انسانیـرفتاری (ویژگیهای شخصیتی، مهارت مذاکره و متقاعدسازی، مهارت ارتباطات و مهارتهای مدیریتی)، شایستگیهای تخصصیـفنی (دانش بازاریابی، دانش استراتژیهای بازاریابی، شناخت ابزارها و حوزههای مختلف بازاریابی دیجیتال، ابعاد تئوریک و علم تجارت الکترونیک، دانش رفتار مصرفکننده، دانش تحقیقات بازار، دانش تبلیغات، دانش و مهارت فروش، مدیریت برند، دانش زنجیرۀ تأمین و دانش زبان انگلیسی) و شایستگیهای تحلیلی (تفکر سیستمی، تفکر تحلیلی، تفکر استراتژیک، تفکر خلاق، تفکر منطقی، هوش تجاری، نگرش بینرشتهای، ذهن پرسشگر، هوش هیجانی و توانایی حل مسئله و مشکل) شکل گرفت.

به فهرست کتابها توجه کنید، ارتباطات بین فصلهای یک کتاب همانند چرخهای طبیعی در آن کتاب است. با وجود الگوریتم های قوی برای شناسایی روش ها غیر طبیعی لینک سازی باز هم بعضی از سئوکاران راه هایی که پیدا می کنند تا لینک سازی غیر طبیعی را طبیعی به گوگل جلوه دهند که یکی از این روش ها لینک سازی pbn است،برای این نوع لینک سازی که بسیار رواج دارد باید بسیار حساس باشیم که در صورت شناسایی توسط گوگل جریمه سنگینی برای سایت ما خواهد داشت،ما به شما توصیه می کنیم برای ایجاد روابط از برخی از این ترفندهای خطرناک خودداری کنید. رعایت چرخه طبیعی و ساخت لینک داخلی مناسب میتواند فردی که در مرور صفحات گیج شده است را برای بازدیدهای بعدی نگه دارد که این موضوع کمک شایانی به بهبود نرخ پرش کاربر میکند. نحوه لینک سازی داخلی که شما در سایتتان در پیش میگیرید باید بر اساس ارزشی که برای خواننده دارد باشند. در بحث بهینه سازی لینکهای داخلی وبسایت که شما انجام میدهید میتواند یک چرخه در سایت از یک صفحه به سایر صفحات باشد. در معرفی چک لیست سئو وردپرس علاوه بر استفاده از Google Search Console، شما میتوانید از یک ابزار سئو مانند Semrush برای ردیابی رتبهبندی کلید واژه استفاده کنید.