بک لینک و اهمیت آن در سئو و سئوی خارجی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اصلا هرکس بخواهد کار سئو سایت خود را انجام دهد، مگر می تواند به این موارد اهمیتی ندهد؟ ولی توجه به این مطلب بسیار حائز اهمیت است که در نهایت این دو پارامتر در کنار همدیگر می تواند نتیجه مطلوب را ایجاد نماید. همین مسئله نشان می دهد که شما نباید انتظار داشته باشید که برای عبارت های کلیدی ای که ماهیت تجاری دارند، رنک بالایی بگیرید؛ مگر اینکه در کنار فروش محصول، داده و اطلاعات با ارزشی نیز ارائه کنید. حالا اگر شما هم تعداد بسیار زیادی location pages در وب سایت خود دارید که مربوط به یک موضوع واحد می باشند، باید سریعا آن را با یکدیگر ادغام کنید؛ چراکه این صفحات، به صورت doorway شناخته می شوند و موجب جریمه کلی سایتتان خواهند شد؛ گوگل به شدت روی این موضوع حساسیت دارد! در حقیقت و در یک جمله میتوانیم بیان نماییم دریافت بک لینک با کیفیت برای بهبود رتبه سایت و سئوی سایت لازم است ولی کافی نیست. در نتیجه، اولین قدم برای اینکه یک صفحه از سایت را درک کنید، این است که هدف آن صفحه را شناسایی کنید (این متنی بود که گوگل در سال 2019 منتشر کرد).

شاید با خود بگویید که صفحات سایت من هیچکدام از این مشکلات را ندارند اما باز هم در بین رتبه های برتر گوگل قرار نگرفته اند؛ نکته بسیار مهمی که می خواهیم در این آموزش سئو رایگان به شما بگوییم این است که اگر صفحه ای هیچکدام از این مشکلات را نداشته باشد، اما در عین حال چیز خاصی هم برای ارائه نداشته باشد، نمی تواند در جایگاه یک نتایج جستجو قرار بگیرد و شما را در میان همان صفحات سوم تا چهارم، می چرخاند. مهم این است که هدف خود را خوب بشناسید، چون هر قدم دیگری که قرار است بردارید به همین نقطه برمیگردد. مثلا فرض کنید فردی که می خواهد تحقیق کلمات کلیدی سایتش را انجام دهد، مجبور است که هدف سایت را بشناسد و در زمینه ای که قرار است محتوا تولید شود، متخصص باشد تا بداند که کاربران هدفش به چه مسائلی اهمیت می دهند و مشکل اصلی آن ها چیست. پس، ممکن است که صفحاتی وجود داشته باشند که نه کیفیت بالا باشند نه از کیفیت پایینی برخوردار باشند. چرا که همه چیز راجع به بازاریابی آنلاین و فروش اینترنتی حول محتوا میچرخد؛ قادر به تولید محتوای کاربردی و خلاق هستید؟

نکته مهم در انواع محتوای فروشگاهی تبدیل کاربر به مشتری با ارائه مطالب مناسب و مفید است. تمامی مشکلاتی که در بالاتر بیان شد را مرتفع کنید و سعی کنید که خاص باشید؛ در این صورت است که گوگل عملکرد شما را باکیفیت تلقی کرده و صفحات سایتتان را در بین رتبه های برترش جای می دهد. نکته مهمی که باید بدانید این است که اگر شما نیز صفحاتی مثل صفحات YMYL در وب سایت خود دارید، گوگل آن ها را شناسایی کرده و به طرز متفاوتی با آن ها برخورد خواهد کرد. علاوه بر این رقابت در آن کمتر، و رتبه گرفتن در گوگل برای شما را راحتتر است. همچنین این کار ایجاد تغییرات در سایت را برای شما راحتتر میکند. بعضی دیگر از صفحات تنها برای کسب درآمد و مواردی فقط برای آسیب رساندن به کاربران ایجاد شده اند. دقت داشته باشید که شما هیچ وقت نمی توانید گوگل و کاربران را فریب دهید؛ به همین دلیل، سعی نکنید که صفحاتی ایجاد کنید که ظاهر هدفشان با آن چیزی که در اصل وجود دارد، تفاوت داشته باشد. شاید یکی اصلی بروز رسانی هایی که در الگوریتم گوگل ایجاد می شود، همین باشد؛ گوگل نمی خواهد سایت هایی در رتبه های برتر نتایج جستجو باشند که بر اهداف صحیحی پشت آن ها نیست.

هدف صفحه همان دلیلی است که شما آن صفحه را در سایتتان ایجاد کرده اید. اگر صفحه تنها برای پول درآوردن فعالیت داشته باشد، آن صفحه اسپم است. در خرید این قبیل سایت ها معمولا دو موضوع مدنظر قرار می گیرد؛ ارتباط موضوعی سایت با موضوع فعالیت مورد نظر و دوم بررسی عدم سوء پیشینه ی آن ، یعنی پنالتی گوگل! بررسی کلمات کلیدی، تعیین مکانهای جغرافیایی که سایت در آنها پر استفاده است، شاخصهای عملکردی سایت مانند نرخ پرش (Bounce Rate)، میزان بازدید هر صفحه از جمله اطلاعاتی هستند که الکسا در اختیارتان قرار میدهد اما معمولا در رتبه دهی استفاده نمیشوند. تخصص، اعتبار و مورداعتماد بودن سه شاخصی هستند که در رتبه بندی وب سایت ها اثر زیادی دارند. صفحات doorway یا همان درگاه از نظر الگوریتم رتبه بندی گوگل، اسپم شناخته می شوند. پاندا الگوریتمی است که به طور کلی در سایت ها اعمال می شود و امروزه به یکی از عامل های اصلی و تاثیرگذار برای رتبه بندی سایت ها تبدیل شده است. به زبان ساده تر، گوگل برای رتبه بندی این گونه صفحات، سخت گیری بیشتری از خود نشان می دهد. به یاد داشته باشید که یکی از اولین قدم هایی که در زمینه رتبه بندی صفحات از نظر کیفیت اهمیت دارد، این است که هدف آن صفحه مشخص باشد.