منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • این ایده بدی است که از تلاش های بازاریابی در دوران رکود صرف نظر کنید

این ایده بدی است که از تلاش های بازاریابی در دوران رکود صرف نظر کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
این ایده بدی است که از تلاش های بازاریابی در دوران رکود صرف نظر کنید


اکثر اقتصاددانان اکنون می گویند که احتمال 100 درصدی وجود دارد که ایالات متحده در سال آینده وارد رکود شود. زمان آماده شدن برای بدتر شدن اقتصاد است. ارزیابی مجدد هزینه های کسب و کار شما منطقی است. ممکن است از خود بپرسید که کجا می توانید بودجه را کاهش دهید یا کاهش دهید.

وقتی زندگی و تجارت ما وارونه می شود، یک واکنش طبیعی این است که به حالت “پایین” برویم. ما نگران این هستیم که آیا کسب‌وکارمان از هرج و مرج جان سالم به در می‌برد، بنابراین قابل درک است که بخواهیم همه هزینه‌ها را کاهش دهیم و برای بدترین‌ها آماده شویم. ما نباید نسبت به این واکنش های بسیار معتبر (و گاهی عملی) احساس بدی داشته باشیم.

درست است – ما نمی دانیم آینده چه خواهد شد. در حال حاضر خیلی چیزها خارج از کنترل ما هستند. با این حال، من می خواهم این بحث را ارائه دهم که بازاریابی و بهبود وب سایت چیزهایی نیستند که باید در حال حاضر متوقف شوند. در واقع، دلایل زیادی وجود دارد که چرا این زمان مناسب برای ادامه پلتفرم‌های دیجیتالی شما یا حتی دریافت منابع بیشتر است.

چرا توقف بازاریابی در دوران رکود اقتصادی ایده بدی است؟

این مطالعه را بررسی کنید که نشان دهنده افزایش شدید استفاده از رسانه های اجتماعی در حال حاضر است. اگر به آن فکر کنید این منطقی است: تقریباً همه کسانی که اکنون می توانند از خانه کار کنند، و در حالی که از خانه کار می کنند، رویدادهای جاری در رسانه های اجتماعی را نیز دنبال می کنند و از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با همکاران و عزیزان خود استفاده می کنند. .

اگر برند شما کمپین های رسانه های اجتماعی را اجرا می کند، اکنون زمان خوبی برای افزایش تلاش های بازاریابی رسانه های اجتماعی خود است. توجه زیاد است و رقابت می تواند متوقف شود و به شما فرصتی بی نظیر برای جلب توجه می دهد.

به طور خاص، پلتفرم‌های پیشرو مانند فیس‌بوک و اینستاگرام، پلتفرم‌های بسیار با ارزشی برای به اشتراک‌گذاری پیام‌های شما خواهند بود، زیرا مردم داستان‌های شکسته و بحث‌های سیاسی را در فیس‌بوک دنبال می‌کنند و الهام‌بخش و داستان‌های زندگی را در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند.

ایجاد یک لیست در حال حاضر می تواند آسان تر از همیشه باشد

در میان این همه عدم قطعیت، مردم به دنبال راه حل و الهام از هر کجا که می توانند آن را پیدا کنند. ما در مجموع مشتاقانه منتظر روزی هستیم که بتوانیم دوباره با هم ارتباط برقرار کنیم و شاهد بازگشت زندگی به حالت عادی باشیم. اکنون زمان عالی برای ایجاد محتوایی است که الهام بخش است و به مخاطبان شما کمک می کند منتظر روزهای آینده باشند.

چه B2B یا B2C یا هر دو، اصول کلاسیک بازاریابی درونگرا تغییر نکرده است: ارائه ارزش. حتی در عصر فاصله گذاری اجتماعی، شما می توانید انواع ارزش ها را برای مشتریان و مشتریان احتمالی خود فراهم کنید. به همه افرادی فکر کنید که می توانند در هنگام کار از خانه در معرض برند شما قرار بگیرند.

اکنون ممکن است زمان راه‌اندازی آن پیشنهاد شگفت‌انگیز، دوره، پادکست، دانلود، مجموعه ویدیویی، وبینار یا صفحه فرود باشد که به مخاطبان شما کمک می‌کند تا چالش‌های خود را طی کنند. چه فرصتی عالی برای راه‌اندازی محتوایی که می‌تواند فهرست ایمیل شما، مخاطبان رسانه‌های اجتماعی سفارشی شما، مشترکین پادکست، فالوورهای ویدیوی شما و هر کانالی را که در اطراف آن جامعه بسازید ایجاد کند.

افراد در هر دو صنعت B2B و B2C در حال حاضر به دنبال امید و راهنمایی هستند. شما در اینجا در موقعیت منحصر به فردی هستید: می توانید بخشی از راه حل باشید و کمکی را که به دنبال آن هستند به آنها ارائه دهید. وقتی همه اینها را پشت سر گذاشتیم، همانطور که همه از این بحران بیرون می آیند و با تمام قوا به سمت کسب و کار خود حرکت می کنند، شما بخشی از راه حل خواهید بود. این به شما ارز اجتماعی و تجاری می دهد تا آن وفاداری را به درآمد تبدیل کنید.

شما فقط در حال ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا یا ساختن یک لیست مخاطب نیستید. شما با مشتریان ارتباط برقرار می کنید.

بازاریابی دکمه مکث ندارد. این یک موتور است

در مواقع آشفتگی، وسوسه انگیز است که بازاریابی را به عنوان کلیدی در نظر بگیرید که می توان آن را روشن و خاموش کرد – یا یک دکمه مکث، چیزی که می توانیم نگه داریم، سپس زمانی که اوضاع پایدارتر شد، درست از جایی که آن را متوقف کردیم، ادامه دهیم. اما فقط به این شکل کار نمی کند.

بازاریابی موتوری است که به آرامی روشن می‌شود و با چرخاندن آن شتاب بیشتری می‌گیرد (هر کسی را چرخانده؟). هرچه سوخت بیشتری اضافه کنید و شتاب بیشتری به دست آورید، سریعتر و کارآمدتر خواهد بود.

اما آنچه واقعاً برندگان بزرگ را متمایز می کند، توانایی آنها برای تبدیل موفقیت اولیه به حرکت پایدار است، حتی اگر پشت سر پیشگامان شروع کرده باشند.

جیم کالینز

نویسنده کتاب چرخاندن فلایویل: یک مونوگراف برای همراهی خوب تا عالی

اما آنچه واقعاً برندگان بزرگ را متمایز می کند، توانایی آنها برای تبدیل موفقیت اولیه به حرکت پایدار است، حتی اگر پشت سر پیشگامان شروع کرده باشند.

جیم کالینزنویسنده کتاب چرخاندن فلایویل: یک مونوگراف برای همراهی خوب تا عالی

نکته کلیدی در اینجا ایده است نگهداری تلاش شما برای دستیابی به موفقیت بلند مدت

اگر ناگهان همه چیز را متوقف کردید، باید از نو شروع کنید و از ابتدا شتاب ایجاد کنید. اگر مدتی است که از شما چیزی نشنیده اند، ممکن است لازم باشد تلاش خود را برای به دست آوردن مجدد وفاداری مخاطبان خود مضاعف کنید. و اگر رقابت شما در این زمان های عجیب ادامه پیدا کند، ممکن است نیاز به کسب رتبه های سئو مجدد داشته باشید. شما جای خود را گم کرده اید. تمام کارهایی که برای تثبیت موقعیت خود در بازار انجام داده اید.

به جای اینکه تلاش های بازاریابی خود را متوقف کنید، احتمالاً بهتر است تلاش های خود را حفظ کنید یا حتی آن ها را افزایش دهید تا زمانی که طوفان از بین می رود قوی باشید. در حال حاضر، بازاریابی شما بهترین سرمایه گذاری است که می توانید روی برند خود انجام دهید.

آیا سیستم مدیریت محتوای شما آماده است؟

چیزی که باید هنگام رشد حضور در رسانه های اجتماعی و تلاش های بازاریابی خود در نظر داشته باشید: آیا سیستم مدیریت محتوای شما (CMS) آماده استقبال از مشتریان جدید است؟ این ممکن است زمان آن باشد که یک صفحه فرود جدید اضافه کنید و روند خود را ساده کنید.

اگر برای هجوم سرنخ های جدید آمادگی ندارید، تلاش های بازاریابی خود را افزایش دهید، فایده ای ندارد. این مانند ریختن آب بیش از حد در وان حمام است – ممکن است ریخته شود و آشفتگی بزرگی ایجاد کند.

آیا آماده بازاریابی برای مخاطبین جدیدی هستید که برند شما را کشف می کنند؟ یک برنامه CMS مانند HubSpot می تواند به شما در ردیابی بازدیدکنندگان جدید و شروع کمپین بازاریابی ایمیل بعدی خود کمک کند.

کسب و کار در حال اختراع خود است – از سر ضرورت

در حالی که متاسفانه برخی از کسب و کارها در حال حاضر با مشکل مواجه هستند، برخی دیگر این زمان را صرف اختراع مجدد خود می کنند. از رستوران‌ها گرفته تا آبجوسازی‌ها و فروشگاه‌های خرده‌فروشی، بسیاری از کسب‌وکارهای B2C اقدامات خود را در واکنش به ویروس کرونا به روش‌های خلاقانه بی‌شماری هدایت می‌کنند.

شرکت‌های B2B کمتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند و از برخی جهات در حال پیشرفت هستند (برای مثال زوم را در نظر بگیرید). بسیاری از صنایع، به ویژه فناوری، تقاضای بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کنند، زیرا کارگران تمام تلاش خود را می‌کنند تا از راه دور کار کنند و با تیم‌های خود در ارتباط باشند.

کسب و کار شما از چه راه های منحصر به فردی می تواند در محیط فعلی به جامعه خدمت کند – و چگونه می توانید ارزش افزوده ایجاد کنید؟ چه کاری می توانید انجام دهید تا پیام خود را در عصر فاصله گذاری اجتماعی هدف قرار داده و تطبیق دهید و همچنان در ذهن مشتریان خود باشید؟

این زمان عالی برای بازگشت به پیشنهاد ارزش منحصر به فرد خود است. در حال حاضر چه چیزی می توانید ارائه دهید که هیچ کس دیگری نمی تواند؟ این چیزی است که باعث موفقیت برند شما قبل از همه گیری شد. چگونه می توانید این ارزش منحصر به فرد را در نظر بگیرید و در طول فاصله گذاری اجتماعی ایمن و قابل دسترس کنید؟ چه روش های خلاقانه ای می توانید به مشتریان خود کمک کنید؟ (و اگر می‌خواهید قدمی فراتر بردارید، چگونه می‌توانید این تلاش‌ها را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و مشتریان بیشتری جذب کنید؟) وقتی خدمات، محصول یا روش جدیدی برای انجام کسب‌وکار ارائه می‌دهید، باید این کار را انجام دهید. بازار یابی. دیگر چگونه کاربر متوجه خواهد شد؟

بله، اخبار منفی وجود دارد، بدون شک. اما اگر برای کاوش وقت بگذارید، گزینه های شگفت انگیزی نیز وجود دارد.

رکود زمان افزایش سهم بازار است

هیچ کس دوست ندارد این کلمه را با صدای بلند بیان کند، اما تقریباً مسلم است که در طول و بعد از این همه گیری شاهد رکود خواهیم بود. ما نمی دانیم چه مدت (یا کوتاه) خواهد بود، اما احتمال دارد.

وقتی این اتفاق بیفتد، احتمالاً رقابت شما کاهش می یابد. این شانس شما برای به دست آوردن زمین است. باز هم، شما می خواهید آن چرخ طیار را حفظ کنید و شتاب خود را حفظ کنید.

افزایش هزینه های بازاریابی و تبلیغات در دوران رکود می تواند نتیجه دهد. از فوربس:

«…تعدادی از مطالعات با قدمت نزدیک به یک قرن پیش وجود دارد که به مزایای حفظ یا حتی افزایش بودجه تبلیغات در یک اقتصاد ضعیف‌تر اشاره می‌کنند. تبلیغ‌کنندگانی که هزینه‌های تبلیغاتی خود را حفظ یا افزایش دادند، فروش و سهم بازار خود را در دوران رکود اقتصادی و پس از آن افزایش دادند.»

مقاله ادامه می دهد:

دلایل مختلفی برای تبلیغ در زمان تاخیر وجود دارد.

  • «سطح نویز» در دسته محصولات یک برند ممکن است با کاهش هزینه های تبلیغاتی رقبا کاهش یابد. همچنین به تبلیغ کنندگان این امکان را می دهد که یک نام تجاری را تغییر دهند یا یک محصول جدید معرفی کنند.
  • برندها می توانند تصویری از ثبات شرکت در زمان های چالش برانگیز به مشتریان ارائه دهند.
  • هزینه های تبلیغات در دوران رکود کاهش می یابد. نرخ های پایین تر یک “بازار خریدار” برای برندها ایجاد می کند. مطالعات نشان می دهد که تبلیغات پستی مستقیم، که می تواند رشد فروش کوتاه مدت بیشتری را فراهم کند، در دوران رکود افزایش می یابد.
  • هنگامی که بازاریابان هزینه تبلیغات خود را کاهش می دهند، نام تجاری «سهم ذهنی» خود را با مصرف کنندگان از دست می دهد، با پتانسیل از دست دادن فروش فعلی – و احتمالاً آینده. افزایش «سهم صدا» معمولاً منجر به افزایش «سهم بازار» می شود. افزایش سهم بازار منجر به افزایش سود می شود.

بسیاری از شرکت‌های معروف مانند Kellog’s و Amazon با افزایش بازاریابی در دوران رکود به رهبران بلامنازع فضای خود تبدیل شده‌اند. و آنها اساساً اکنون غیرقابل توقف هستند.

تصمیم شماست

پس برند شما در این مواقع عجیب چه باید بکند؟ این چیزی است که فقط شما می توانید پاسخ دهید. ملاحظات بسیار واقعی برای کار وجود دارد، از جمله جریان نقدی و موقعیت های مالی، که بر جایی که می توانید یا نمی توانید پول خرج کنید، تأثیر می گذارد.

با این حال، اگر در حال حاضر ادامه بازاریابی – یا حتی افزایش آن – امکان پذیر و واقع بینانه باشد، می تواند در ماه ها و سال های آینده به طور تصاعدی نتیجه دهد.