اگر به آموزش سئو علاقه دارید کلیک کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ورژن جدید سرچ کنسول گوگل تفاوتهای عمدهای با ورژن قدیم آن که گوگل وبمستر تولز نامیده میشد، پیدا کرده است و از نظر کاربرد و عملکرد پیشرفتهای زیادی کرده است به حدیکه تبدیل به یکی از ابزارهای اصلی سئو برای وب مسترها شده است. در نتیجه شما هم به عنوان کسی که می خواهد در مقابل گوگل حرفه ایی تر به نظر برسد و پیشرفت کند، احتیاج به کسی دارید که بر روی تمام این موارد از روی تجربه و دانش آگاهی داشته باشد. مطالبی که در این کارگاه ارائه میشود نیاز به دانش کدنویسی ندارد ولی اگر به دستورات HTML مسلط باشید درک بهتری از آموزشها خواهید داشت. مشکل اینجاست که درک این آموزشها و استفاده از این ابزارها کار سادهای نیست. آنچه در این کارگاه میآموزیم مخصوص وردپرس یا زبان برنامه نویسی PHP نیست بلکه در هر سایت اینترنتی قابل اجرا خواهد بود. رعایت استانداردهای سئو در زمان طراحی سایت نقش بسیار مهمی در موفقیت یک پروژه دارد ولی به این معنی نیست که همه کدنویسیها توسط متخصص سئو انجام شود. محتوای این دوره برای همه افرادی که به صورت تخصصی در حوزه سئو یا راهاندازی یک کسب و کار اینترنتی فعالیت میکنند مفید است.

پیادهسازی استانداردهای سئو در کدنویسی و طراحی سایت، برای هر کسب و کار اینترنتی لازم است. اولین و مهمترین اقدام در راه اندازی کسب و کار اینترنتی طراحی سایت می باشد، وب سایتی استاندارد، حرفه ای و زیبا که پایگاه و مرکز اصلی خدمات اینترنتی می باشد و مهمتر اینکه وب سایت تنها بستری است که توسط آن می توانید ترافیک بسیار بالایی را از جستجوهای کاربران در اینترنت برای خود جذب کنید. این ابزار یکی از مهمترین مواردی است که باید برای افزایش سئوی رایگان خود از آن استفاده کنید. در بخش Client Side با بهینهسازی مهمترین منابع یک صفحه شامل تصاویر، فونتها و فایلهای CSS و JS آشنا میشویم. این تکنیک از سئوی کلاه سیاه، یک روش بسیار پر ریسک و پر خطر است. اینستاگرام، به طور خاص برخی از مزیت های متفاوت را برای اینکه یک برند را رشد بدهد، داراست. همچنین تکنیکهای بهینهسازی سرعت و تجربه کاربری که در فصل قبل آموختیم را بر روی یک پروژه واقعی اجرا کرده و تفاوت پیادهسازی دستی در مقایسه با استفاده از افزونههای وردپرسی مانند WP-Rocket را مشاهده میکنیم. تصویر زیر فضای ابزار قدرتمند Screaming Frog را نشان میدهد که در طول این فصل سایتهای متعددی را به وسیله آن تحلیل کرده و مشکلات تکنیکال را در آنها شناسایی میکنیم.

این مثال ها تنها و تنها به یک دلیل عنوان شد ، اهمیت شروع قدرتمند یک اثر ! بنا بر اظهارات سایت yoast ، به عنوان معروف ترین ابزار بررسی و بهینه سازی سئو در وردپرس، SEO technical به معنی ارتقاء جنبه های فنی یک وب سایت به منظور افزایش رتبه های آن در موتورهای جستجو میباشد. استانداردهایی مانند استفاده صحیح از تگ های HTML، بهینهسازی سرعت سایت و نشانهگذاری تاثیر زیادی بر سئو سایت شما دارد. به عنوان حسن ختام همه مفاهیم و تکنیکهایی که آموختهایم را به صورت عملی و بر روی پروژههای واقعی اجرا میکنیم. در این فرآیند از ابزارهای جذاب و کاربردی شامل Google Search Console، Page Speed Insights، Screaming Frog و Web Page Test به صورت عملی استفاده کرده و تاثیر فعالیتهای خود را به صورت زنده بر روی یک پروژه واقعی مشاهده میکنیم. در پایان دوره آنچه آموختهایم را به صورت عملی و زنده بر روی پروژههای واقعی اجرا میکنیم تا شما درک بهتری از فرآیند تصمیمگیری و نحوه اجرای کار داشته باشید.

به عنوان مثال ورود محتوای الکترونیکی به فضای ریاضیات، موجب شده است تا دانش آموزان بهتر با فرمول ها و مسئله ها ارتباط برقرار کنند و با درک درست تری به دنبال راه حل بگردند. اصول اساسی بهینه سازی فنی و تکنیکال سایت ها ، بر این میباشد که سایت را سریعتر کرده و کراول شدن آن را توسط خرنده های موتورهای جستجو آسان تر کنیم و کمک کنیم تا موتور جستجو سایت ما را راحت تر درک کند. ما قبلاً به او توضیح داده بودیم که رتبه گرفتن سایتش در نتایج جستجوی گوگل طول میکشد، آگاه شدن مردم از وجود این برند و محصولاتش نیاز به زمان دارد و خلاصه گفتیم که دنبال ترفندهای یک شبه نباشد. در پایان فراموش نکنید که برای عمیقشدن درحوزه تکنیکال نیازمند انجام پروژههای متعدد و مواجه شدن با چالشهای مختلف داریم. ابهامات و چالشهای پرتکرار در پروژههای سئو را با هم بررسی میکنیم و استراتژیهای اثربخش را از میان آنها انتخاب میکنیم. در طول اجرای این پروژه با چالشهای مختلفی روبرو میشویم که احتمال تکرار آن در پروژه یا سایت شما نیز بسیار زیاد است.