اصول تولید محتوای متنی+101 نکته دربارۀ آموزش استراتژی و بازاریابی محتوایی – شاهین کلانتری

تحقیقات سئو در تولید محتوا – تحقیقات کلمات کلیدی a.k.a – حجم جستجوی یک عبارت خاص از کلمات کلیدی را به شما نشان میدهد و آیا ارزش ایجاد سرمایه گذاری در ایجاد بخشی از مطالب پیرامون آن را دارد یا خیر. سعی شده است موثر و دردسترسترین روشها انتخاب شود که منجر به هدف نهایی شما یعنی کسب درآمد، شود. این جنس از ترافیک همانطور که از نام آن مشخص است جنبه واقعی ندارد و بنابراین منجر به یک خرید اینترنتی یا کسب درآمد نخواهد شد. این یک اشتباه بزرگ در سئو است. فضای کسب و کار تغییر کرده، کافی است لیست افراد ثروتمند در ده سال گذشته را مشاهده کنید، با اسامی افرادی مواجه خواهید شد که کسب و کارشان دنیای دیجیتال است. در این حالت نیز مانند ایجاد و ساخت ویدئو در ابتدا ببینید که با توجه به حوزه سایتتان با چه کسانی میتوانید مصاحبه نمایید و چه نکاتی را می توانید در قالب فایل صوتی یا همان پادکست بیان نمایید.

شما می توانید از ابزار های آنلاینی مانند Canva استفاده کنید. مثلاً شما برای تحلیل کلمات کلیدی و یا آنالیز رقبا وارد صفحاتی مانند SEMrush و یا Google keyword planner شوید، برای استفاده از این صفحات همگی مستلزم شما باید آبونمان ماهیانه پرداخت نمایید که فعلاً مقرونبهصرفه نیست، برای همین ما راهکارهایی را ارئه کردهایم که نیاز به پرداخت پول ندارد و اگر پولی پرداخت باید بشود در ایران امکانپذیر است. همانگونه که ما از تسویهحسابهای به موقع خوشحال میشویم، نیاز مشتریانمان در تحویل به موقع پروژههایشان را نیز درک میکنیم. قبل از آنکه وارد این مبحث طولانی شویم، ذکر یک نکته ضروری است؛ در بسیاری از سایتها برای افزایش ترافیک سایت راهکارهایی را ارائه دادهاند که باید برای آن هزینه شود. برای بهبود یک عملکرد ابتدا باید بدانیم ماهیت آن عملکرد چیست؟ تاریخچه اینکه چه کسی و چگونه آن را ایجاد کرد و چه افرادی از آن استفاده کرده اند و نتیجه خوبی گرفته اند و همچنین بنویسید که کدام دسته از افراد نتیجه خوبی از آن نگرفته اند. در حقیقت با نوشتن یک اسنیپت خوب شما دست کاربر را گرفتهاید و با خشرویی به سایت خود دعوتش کردهاید، پس از این اگر با محتوای خوب از او پذیرایی کنید که او را ماندگار خواهید کرد و در غیر اینصورت او بار و بندیلش را میبندد و میرود.

پس این نکته را بهخاطر بسپارید که نتیجهی شما منحصر به شما است و شما باید خود بهترین راهکار برای افزایش سایت را پیدا کنید. آخرین راه برای بهبود ترافیک سایت استفاده مستقیم از خود محصول و خدمات است. ششمین راه از راه های افزایش ترافیک سایت بدون سئو استفاده از پادکست می باشد. شما با افزایش بازدید سایت باعث بهبود رتبه گوگل خود می شوید. برای مثال اگر کاربری بعد از مراجعه به سایت شما سریعا به گوگل برگردد (pogosticking) یکی از نشانه هایی است که به گوگل اعلام می کند سایت شما از کیفیت مناسب و یا محتوای مناسب برخوردار نیست. اینها همه مربوط به تجربهی کاربری است که گوگل روی آن متمرکز است و سبب افزایش ترافیک سایت بهصورت رایگان شود. وقتی می خواهیم خبرهای خوب مشتری خود را اعلام کنیم ، آن را به وبلاگ ها و نشریات صنعتی ارسال می کنیم که مخاطبان آنها می خوانند.

سعی کنید مسابقه ایی ایجاد نمایید که ویروسی باشید و کاربران به صورت خودکار مسابقه و لینک را برای یکدیگر ارسال کنند. نتایج نشان داده است که درصد ارسال اینفوگرافیک کاربان به یکدیگر بیشتر از ارسال محتوای متنی است. علاوه بر اینکه برای سایت و محتوای سایت خود عکس ایجاد می کنید بهتر است تا اینفوگرافیک هم ایجاد نمایید. شما می توانید برای ساخت اینفوگرافیک از طراحان گرافیکی استفاده نماید. خدمات مشاوره سئو ما، راه حل هایی کاملی برای سئو کسب و کار شما ارائه میدهد. اما در انتها و به عنوان سخن پایانی لازم است بگویم که قبل از پیاده سازی و استفاده از این راهکارها بهتر است تا اصول اولیه سئو را به روی سایت خود اجرا نمایید و سایت را از نظر فنی بهینه نمایید و سپس از این راه ها و تکنیک ها استفاده نماید و از نکات اصلی سئو دوری نکنید. بنابراین اگر شما بهعنوان صاحب کسب و کار و یا کارآفرین نوپا مشغول خواندن این مقاله هستید، حتماً بهتر از ما میدانید که افزایش ترافیک سایت چه منافعی برای شما به همراه خواهد داشت. اگر این رباتها نتوانند بهدرستی اطلاعات سایت شما را بخوانند رتبهبندی سایت شما در serp موتورهای جستجو امتیاز پایینی خواهد داشت.