منو سایت

آموزش سئو کاربردی از مبتدی تا پیشرفته

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگر از فریمورک وردپرس برای تولید محتوا و نشر آن در وب سایت استفاده میکنید باید بدانید که افزونهای مانند یوست (Yoast) با بررسی خودکار معیارهای گوگل روی محتوای شما در صورت سئو بودن محتوا چراغ سبز سئو و در صورت خوانایی کافی چراغ سبز خوانایی را به شما نمایش خواهد داد. وجود این عوامل به جنگی تمام عیار تبدیل شد که تا امروز نیز ادامه داشته و طرفین این جدال ( یعنی موتورهای جستجوگر به ویژه گوگل و افرادی که در پی میانبری آسان برای رسیدن به صدر نتایج نمایش داده شده هستند ) کماکان درگیر آن می باشند ؛ چالشی که روز به روز به نفع عوامل غیر انسانی و هوش مصنوعی پیشروی کرده و عرصه فعالیت را برای افرادی که در چارچوب آن فعالیت نکرده و قصد دارند بی نوبت به جلوی این صف برسند ، تنگ تر می کند . اگر چه که تعداد افرادی که از این تکنیک استفاده میکنند، کاهش پیدا کرده است، اما هنوز هم دسته ای افراد هستند که این خدمات را پیشنهاد میدهند. هستند افراد بسیاری که به طور مستمر اینباکس ایمیلشان را چک میکنند. یکی از بهترین راهکارها برای این افراد این است که روی ایدههای قدیمی خود کار کنند و آنها را تا حد امکان تکمیل کنند.

پاسخ به این سوال در یک سطر یا یک پاراگراف امکان پذیر نیست و نیاز به مقالات متعدد دارد. سئوی کلاه سیاه به شیوههای غیر اخلاقی یا گول زدن موتورهای جستجو برای یافتن جایگاه بالاتر در صفحات جستجو گفته میشود که شیوه پایداری نیست و تنها ممکن است به شکل گذرا موقعیت سایت شما را بهبود دهد ولی با پیشرفت الگوریتمهای گوگل این راهکار به ضرر وبسایتها تمام میشود و باعث جریمه شدن سایت نیز میشود. تافلر، 1375: 173) اگرچه این سلاح ها از این جهت که برای «زنده نگه داشتن انسان ها و نه کشتن ایشان طراحی شده اند» ممکن است مغایر حقوق بشردوستانه تلقی نشوند، اما به نظر نمی رسد که تولید و توسعه آنها را نیز بتوان با نگاه بشردوستانه ترغیب کرد. خب، در این مقاله قصد دارم 10 افزونه وردپرس را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن ها می توانید وضعیت سئوی وب سایت خود را بهبود بخشید.

این دستبندی به شما کمک میکند تا گروههایی با سلایق مختلف داشته باشید و برای هرکدام محتوایی متناسب تولید کنید تا بیشترین اقبال را از مخاطب ببینید و محتوای شما در نهایت منجر به خرید یا انجام عملی مشابه شود. این دو پارامتر مهم محتوای شما را از نظر سئو بودن و میزان خوانایی برای مخاطب چک کرده و نتیجه را اعلام میکنند. وی معتقد است که چنین استفادهای میزان فهم زبانآموزان را افزایش خواهد داد. اگر به صفحه فروش لینک این سایت مراجعه کنید، متوجه میشوید که قیمت اغلب بک لینک های موجود نسبتا ارزان است و پکیج گرانقیمت خاصی در این سایت مشاهده نمیکنید. اما اگر بخواهم کوتاه به این سوال پاسخ بدهم باید گفت: “هر محتوایی که با شناخت کامل از مخاطب و با در نظر گرفتن نیازهای وی نگارش شده باشد ارزشمند خواهد بود” خوب این جمله دنیایی از مفاهیم بازاریابی را در خود جای داده است. » آن روز گذشت و یک هفته بعد مدیر سایت آن شرکت تماس گرفت و گفت من با مسئولیت خود هزینههای سئو را پرداخت میکنم و می دونم چیزی که شما گفتید امکان پذیر است. محتوای متنی زیرشاخههای بسیاری دارد و شاید بتوان گفت که هرنوع متنی که در شبکههای اجتماعی یا به صورت کلی در فضای وب منتشر میشود، به نوعی یک تولید محتوای متنی است.

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که خوب چه محتوایی تولید کنیم تا بیشترین بهره را از آن ببریم؟ دو وب سایت یوتیوب و آپارات از این دست وب سایتها هستند. درج محتوا در این نوع وب سایتها مانند یوتیوب آنقدر تخصصی شده است که یکسری تولیدکنندگان محتوا به نام یوتیوبر به صورت تخصصی شروع به تولید محتوای ویدئویی در این پلتفرمها کرده و از این طریق درآمدهای ارزی هنگفتی بدست آوردهاند. اما نکته مهم در این نوع مارکتینگ ارسال ایمیلهای مفید و آگاه کننده است تا مخاطب را سر ذوق آورد. این نوع افزونهها کمک میکنند که در کوتاهترین زمان آنالیز سئو را روی محتوا انجام دهید. اگر محتوای شما با لحن مناسبی نگارش شده باشد و سئوی محتوا را با الگوریتم های گوگل به درستی انجام داده باشید میتوانید امیدوار باشید تا در کمترین زمان تاثیر آن را ببنید. زمان انتشار محتوا در وب سایت میتوانید به کمک یکسری ابزارهای رایگان یا پولی ساختار محتوا را از نظر سئو و خوانایی چک کنید.