آموزش سئو سایت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

با رشدانا همراه باشید تا به شما بگوییم سئو تکنیکال چیست. شما می توانید با استفاده از این ابزار بیش از 60 المان تکنیکال در صفحه شامل سرعت سایت، را چک کنید. برخلاف سئو داخلی و خارجی، بیشتر اقداماتی که در سئو تکنیکال انجام میشود، مربوط به موتورهای جستجو، مسائل فنی سایت، رباتها، کدهای برنامه نویسی ومواردی در این زمینه است. اگر میخواهید بدون هیچ مانعی رتبه صفحه اول گوگل را ازآن خود کنید، بهتر از سئو فنی غافل نشوید. در واقع این نوع از سئو را میتوان به عنوان پل ارتباطی بین رضایت کاربر و رضایت موتورهای جستجو در نظر گرفت که با کمک آن میتوانید سایت خود را برای خزندههای گوگل بهینهسازی نمایید. در واقع هدف اصلی طراحی تجربه کاربری این است که وقتی کاربر احساس خوبی از کار با سایت داشته باشد. با استفاده از این ابزار بیش از 20 المان با توانایی خزیدن ، نسخه های https و نسخه های hreflang مرتبط می شوند. هرچند که از نظر متخصصین حوزه سئو، رضایت کاربر باید در درجه اول موردتوجه قرار گیرد، اما این بدان معنی نیست که موتورهای جستجو را از یاد ببرید! آموزش سئو منجر به ارتقا جایگاه سایت شما در گوگل میشود، جایگاه بهتر در صفحات جستجوی گوگل یعنی مخاطب بیشتری سایت شما را میبیند و ورود به صفحات اول گوگل شما را به سادگی چندین قدم در کسبوکاری که دارید پیش میراند.

اما خب همیشه کسانی هم هستند که شیرین بودن را در راحتی میبینند که دومین روش ساخت سایت به شدت باب میل آنها است. یک کد خطای 503 یک خطای ” به طور موقت خارج از دسترس ” است که به عنکبوتها و کاربران اعلام میکند که بعدا به این صفحه برگردند. حتی، به طور جالبی زمانیکه شما روی یک SERP گوگل هستید، صفحه و اعتبار دامنه و لینک و شمارش دامنه لینک شده را اضافه می کند. یک کد خطای 500 به طور مشخص به خطای سرور بر می گردد. یک کد 200 به معنای آنست که همه چیز خوب است – صفحه همانگونه که فرض شده است کار می کند و عنکبوت باید صفحه را خزیده ( crawl ) و ایندکس کند و یک مرورگر صفحه مورد نظر را نمایش خواهد داد. دقت داشته باشید که برخی از نکات و فرایندهایی که برای بهبود رتبه سئو لازم است، بهتر است در زمان طراحی سایت در نظر گرفته شوند. از دیگر دلایلی که سئو کاران سعی در بهینه سازی سایت در این زمینهها دارند، این است که رعایت اصول فنی سئو در سایت، سبب ایجاد تجربه کاربری بهتری میشود و کاربر از حضور در آن سایت لذت خواهد برد.

این از حیث تجربه کاربری UX بسیار عالی است. این مبحث بیشتر بر روی استاندارد بودن قالب طراحی شده برای سایت و راحت ایندکس شدن صفحات توسط موتورهای جستجو، تمرکز دارد. با وجود همه این نکات مثبت، اگر رباتهای خزنده موتورهای جستجو، به هر دلیلی نتوانند آن سایت را ایندکس کنند، شما به هدف خود نخواهید رسید. هدف از اجرای این بخش از سئو، آماده سازی سایت برای ایندکس شدن توسط موتورهای جستجو است. یک کد 404 به این معناست که صفحه مورد نظر وجود ندارد. عنکبوتها در نهایت یک صفحه را در ایندکس کردن از قلم می اندازند و یک مرورگر یک صفحه ” 404 یافت نشد ” را نمایش می دهد. در این حالت هیچ چیزی برای عنکبوتها یا مرورگرها قابل مشاهده نیست. به دلیل پیشرفت تکنولوژی و نیاز مبرهنی که برای تولید محتوا وجود دارد، با کسب این مهارت، کار شما تضمین شده است. بیش از هر چیزی، شاید بخواهید با SCREAMING FROG آشنا شوید.

ابتدا باید از نصب بودن گیت (Git) اطمینان حاصل شود. باید تلاش کنید به جز کلمات کلیدی اصلی کسب و کار خود، آن دسته از کلمات کلیدی که ارتباط موضوعی درجه دو و سه با شما دارند و یا به صورت کلمات کلیدی دنبالهدار هستند را پیدا کرده و برای آنها محتوای سئو شده تولید کنید. انطباق Compliance : یک مزاحم تلفنی با رستورانی تماس میگیرد و او را در جریان یک دزدی قرار میدهد. در واقع سئوکاران کلاه سفید با استفاده از روش های صحیح و قانونی سئو سایت خود را در موتور جستجو گوگل افزایش داده و از مجازات های گوگل مصون هست. در واقع یکی از مشکلات رایجی که وب سایت ها برای سئو داخلی خود دارند، همین قضیه است. در صورتی که سایت شما مورد هجوم هکرها واقع شود، گوگل این موضوع را در سطح وب بازگو میکند و رتبه سایت را تا حد زیادی کاهش میدهد. SEMRUSH نیز دارای یک ابزار قدرتمند در این زمینه برای بررسی سایت است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با ترفندهای کامنت مارکتینگ اینستاگرام آشنا شده و اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید. این یکی از مهمترین ابزارها در زمینه ابزار های سئو است، بنابراین آن را دانلود کنید و با ان آشنا شوید.