• خانه
  • وبلاگ
  • آموزش سئو، آموزش جامع تکنیک های سئو حرفه ای

آموزش سئو، آموزش جامع تکنیک های سئو حرفه ای

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

نقش سئو سایت در افزایش مواجهه شرکت شما با مشتریان بالقوه در موتورهای جستجواست. با رشد روزافزون دنیای الکترونیک و دیجیتال، کتاب و متون نوشتاری هم دستخوش این تحولات قرار گرفتن و کتاب های الکترونیک و ایبوک ها روبه رشد هستند، مخصوصا اینکه با وجود گوشی های هوشمند مطالعه ایبوک ها راحت تر صورت میگیرد. جهت پاسخ به این سوالات ابتدا باید این نوع پستهای خود را که در صفحه کاوش قرار گرفتهاند، با دقت بررسی کنید. با توجه به اینکه تقاضا برای محتوای ویدئویی طی سالهای گذشته افزایش یافته است، لذا شما نیز باید خود را با این روند همسو نمایید. این کار را میتوان با پرسیدن سوالات خاصی از آنها، افزودن هشتگهای پربازدید و تبلیغات فروش انجام داد. جهت این کار سوالات خاصی را در زیرنویسهای خود بگنجانید تا کاربران شما بتوانند در نظرات به آنها پاسخ دهند و در نتیجه مکالمهای را با شما آغاز کنند. یکی از بهترین روشها برای اطمینان از این امر، تشویق مستقیم مخاطبان به تعامل با پستهای شما از طریق call to action ویا CTA میباشد.

یکی از بهترین نکاتی که در اینستاگرام خواهید شنید ارسال پست در زمان فعال بودن دنبالکنندگان است. حتماً میدانید که آنچه برای گوگل بیشترین اهمیت را دارد پاسخ به سلیقه و خواست کاربر است یعنی اگر تعداد زیادی از کاربران، کلمه یا عبارت کلیدی خاصی را گوگل کنند و سپس بر روی لینک سایت شما در صفحه نتایج سرچ گوگل کلیک کنند، وارد آن شوند، صفحه را اسکرول کنند و از بخشهای مختلفش بازدید کنند، گوگل به این نتیجه میرسد که سایت شما پاسخگوی نیازهای کاربرانی است که آن کلمه کلیدی خاص را در گوگل جستجو میکنند و در بین این دسته از افراد محبوبیت و کارایی لازم را دارد. نکته­ای که نیز باید به آن توجه شود، این است که تشخیص سن افراد از روی تصاویر به طور دقیق امکانپذیر نبوده است؛ به همین علت، دستهبندیای به ترتیب «کودک و نوجوان» و «جوان و میانسال» و «سالخورده» ایجاد شده است. دومین قدمی که برای افزایش رتبه در لیست گوگلمپ باید بردارید، مرحله تایید یا Claim است. درواقع هدف و مأموریت اصلی گوگل این است همیشه نتایج بهتری به کاربر ارائه دهد. آنها حتی برای کمک به تولیدکنندگان محتوا در استفاده بهتر از این ویژگی، آکادمی IGTV را در لندن راهاندازی کردهاند.

برای ترغیب بیشتر کاربران به استفاده از ویدیوها در اینستاگرام، شبکه رسانههای اجتماعی IGTV و استوری اینستاگرام را به صفحه Explore خود اضافه کرده است. استراتژی هشتگ اینستاگرام باعث میشود پستهای شما توسط افراد بیشتری دیده شود، به این معنی که شما قادر خواهید بود بلافاصله به افرادی دسترسی پیدا کنید که هنوز عضوی از شبکه شما نیستند. مهمترین مزیت آن این است که باعث میشود افراد بیشتری محتوای شما را مشاهده کنند. اگرچه اینستاگرام در ابتدا تنها برای اشتراک تصاویر محبوب بود، اکنون محبوبیت ویدیوها افزایش یافته است. برای ایجاد یک پست موفقیتآمیز، تنها این کافی نیست که زمانی که مخاطبان شما آنلاین هستند پست بگذارید. پس از مشخص شدن مصرف غیر عادی لازم است که منشا این مصرف مشخص گردد. پرسش پنجم پژوهش: کدام مؤلفه­ خلاقیت گیلفورد (سیالی، انعطاف­پذیری، اصالت و بسط) در کتابهای چاپی پر­­تیراژ کودکان در سالهای 95-1390 دارای بالاترین اولویت است؟ بیش از 60% از بازاریابها اعتقاد دارند بهبود سئو و افزایش حضور ارگانیک اصلیترین اولویت بازاریابی در ترافیک سایت است. در واقع یک توصیه عالی این است که در زمانهایی که مخاطبین شما حضور فعالی در اینستا دارند، پستهای خود را ارسال کنید، چرا که الگوریتم اینستا به زمانبندی پستها بسیار اهمیت میدهد و در نتیجه این کار، کلید ورود پیامهای شما به صفحه کاوشگر است.

ولی از زمانی که گوگل اعلام کرد که دیگر از این اتربیوت برای ایندکس کردن و یا نکردن صفحات استفاده نمیکند دیگر گزینه مناسبی برای Pagination نمیباشد و راهکارهای متفاوت تری را باید برای حل شدن این موضوع، یعنی ایندکس نشدن صفحات استفاده کنید. لذا باید پستهای خود را با استفاده از روشهای قید شده، بهینهسازی نمایید. علاوه بر آن شما باید مطمئن شوید که محتوای جالب و مفیدی را ارسال میکنید. علاوه بر آنچه بیان شد یکی از نکات بسیار مهم در طراحی سایت حرفه ای، جذب مخاطبان بیشتر می باشد. در حالت کلی این رتبه به صورت جهانی انجام میگیرد که کاربران را بر اساس آیپی کشورهای مختلف بررسی میکند. اینستاگرام برای تهیه محتوای مرتبط در Explore، الگوریتم خود را بهروزرسانی میکند تا از طریق پستهایی که کاربران با آنها درگیر میشوند و حسابهایی که دنبال میکنند، علایق هر کاربر را درک کند. یک فراخوان جذاب برای CTA در کپشن شما راهی مطمئن برای جذب کاربران و تعامل با محتوای شما است. راه حلی که برای افزایش نرخ تبدیل CTR میتوان ارائه داد این است که حتما سعی کنید عنوان مطلب (تایتل) و همچنین متای توضیحات (meta description) جذاب و کلیک خوری را انتخاب کرده و حتما از کلمات کلیدی خود در عنوان و متا استفاده نمایید.