منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش راهاندازی و بهینه سازی روتر وای فای

آموزش راهاندازی و بهینه سازی روتر وای فای

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سئو کلاه سفید با ایجاد محتوای با کیفیت و تجربه کاربری مناسب، روشی درست برای انجام سئو است. اگر تازه وارد فضای سئو شده اید و علاقه مند به این حوضه هستید ، توصیه می شود با خواندن این متن و سایر مطالب آگاهی خود را بالا ببرید و شروع به کار کنید چرا که رمز موفقیت در سئو و بهینه سازی سایت ترکیب دانش و تجربه است. طراحی سایت حرفه ای حتما نیاز به دانش کافی و همچنین به سال ها تجربه در این زمینه نیاز دارد. دقت داشته باشید که این فایل حتما باید در دایرکتوری اصلی وبسایت قرار بگیرد و نه ساب فولدر تا با یک عمق، در دسترس باشد. برای مثال در بیشتر وبسایتها، اطلاعات و پروفایل کاربری افراد نیاز نیست در جستجوهای گوگل جایگاه بگیرد بنابراین بهتر است این صفحات از دید رباتهای گوگل دور بمانند تا فرصت بیشتری برای بررسی صفحات مهمتر داشته باشد. درنتیجه این بودجه بهتر است برای صفحات جدیدتر و مهمتر صرف شود.

با انجام چنین محدودیتی میتوانید از نرخ خزش برای ایندکس و بررسی صفحات مهمتر خود بهره ببرید. در بررسی سرعت سایت میتوانید از ابزار Page Speed Insights استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی جدید، کلمه کلیدی اصلی را که میخواهید برای آن رتبه بندی کنید، رد نمیکنند. 1. در امر سئو ، ما نمی توانیم نسخه ای یکسان برای همه سایت ها بپیچیم و باید با توجه به میزان جستجو یا رقابت کلمات کلیدی آن در اینترنت به انتخاب ، تغییر یا بهبود ساختار محتوای سایت و صفحات لندینگ آن بپردازیم . این امر باعث میشود تمام ارزش و اعتبار صفحه قبل به صفحه جدید منتقل شود. CLS: میزان تغییرات چیدمان که پس از لود صفحه مشاهده میشود که مخفف عبارت Cumulative Layout Shift است. هنگامی که وب سایت خود را طراحی می کنید، باید مدام به این فکر کنید که کاربران اگر وارد فلان صفحه من بشوند، چه رفتاری دارند و تمایل دارند چه چیزی را مشاهده کنند.

از آنجایی که این کدها را کاربر مشاهده نمیکند و در زیرساخت سایت قرار میگیرد، آن را در دسته سئو تکنیکال قرار دادهاند. فرض کنید یک فروشگاه فیزیکی را افتتاح کردهاید. این کار را علاوه بر صفحه اصلی سعی کنید برای انواع مختلف صفحات همچون دستهبندی، محصول، بلاگ و سایر صفحات انجام دهید. ریدایرکتها کاربر و ربات گوگل را از وضعیت صفحه مطلع و در صورت نیاز آنها را به صفحه دیگری منتقل خواهند کرد. در توضیح این مورد باید ابتدا به این نکته اشاره کرد که وقتی میخواهید یک مودم بخرید برخی از فروشندهها به شما میگوید که با تعداد بیشتر آنتن شما میتوانید دستگاههای بیشتری را تحت پوشش اینترنت مودمتان قرار دهید. ابزارهای دیگری همچون GTmetrix وجود دارد که میتواند میزان سرعت و بهینه بودن سایت را بسنجد و مشکلات آن را گزارش دهد اما معیار اصلی برای ما، ابزار گوگل است! اما می توانید به مطالب مفید دیگری در دیگر پست ها و صفحات سایت دست پیدا کنید. ریدایرکت 302: زمانی که قصد دارید به صورت موقت از آدرس دیگری برای صفحهای خاص استفاده کنید باید از این نوع انتقال بهره ببرید.

اگر صفحهای را از سایت خود حذف کردهاید و محتوای آن به صفحه دیگری منتقل شده است، باید آدرس صفحه قبل را به صفحه جدید ریدایرکت 301 کنید تا به رباتهای گوگل نشان دهید آدرس صفحه قبل، تغییر کرده است. ریدایرکت 410 نشان میدهد که صفحه به صورت دائم از سایت حذف شده است. این ارور بیانگر آن است که صفحه درخواست شده پیدا نشده است. ریدایرکت 410: در صورتی که صفحه مورد نظر حذف شده است و در آدرس دیگری هم قصد معرفی محتوای آن را ندارید باید از این نوع ریدایرکت استفاده کنید. حال ممکن است صفحه مورد نظر از ابتدا وجود نداشته باشد و یا بوجود آمده و پس از مدتی حذف شده است. راههای مختلفی برای کمک به درک ربات گوگل از محتوای صفحه وجود دارد که یکی از آنها استفاده از Structured data یا استانداردهای Schema است. برای تست این کدهای نشانه گذاری میتوانید از ابزار structured data testing tool استفاده کنید.