آموزش تکنیک های سئو ( سئو کلاه سفید )

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

برای اینکه شما بتوانید بیشترین فایده را از این دوره ببرید باید با سئو آشنایی اولیه داشته باشید. شما می توانید از کلمه “سایت ” استفاده کنید و همچنین بررسی کنید که آیا تعداد سایت های فهرست بندی شده شما توسط سایت “Index Status” Google Search Console کاهش یافته است یا خیر. ردیاب رتبه بندی شما ممکن است به درستی مکان نداشته باشد یا در یکی از آزمایش های رتبه بندی یا شخصی سازی Google قرار داشته باشد. رتبه سایت خودتان را با رقبا مقایسه کنید ببینید آیا رتبه وب سایت رقبا شما نیز افت کرده است؟ ممکن است سایت شما دچار مشکلات فنی باشد. تطبیق دقیق (exact match): در این حالت، شما فقط کلمه کلیدی مورد نظر خود را هدف قرار میدهید. آیا در روز های گذشته تجزیه و تحلیل وب سایت خود را برای یافتن این که ترافیک وب سایت شما افت کرده است بررسی کرده اید ؟ کنسول جستجو گوگل و ردیاب های رتبه بندی در حال تلاش برای نگاه کردن به آنچه که گوگل انجام می دهند؛ هستند؛ ابزار تجزیه و تحلیل وب شما فقط ردیابی تعداد کاربر است. یکی دیگر از این روشها برای داشتن ایده تولید محتوا آن است که، یک مطلب پرطرفدار که قبلا نوشته شده است را انتخاب و شما دنبالهای برای آنها بنویسید.

یکی از چالش­های اساسی رویاروی نهادها و یا اشخاص ناظر و مسئول پیشگیری از بزه، صیانت از حقوق بینادین بشری کاربران از یک­سو و تأمین فضایی سایبری امن از سوی دیگر است. بررسی کنید که آیا در اثر مسائل مربوط به دسترسی کاربران و یا ربات های گوگل به وب سایت شما ضرر رسیده است؟ شما باید از ریدایرکت های یواشکی اجتناب کنید چون آنها دستورالعمل های موتورهای جستجو همانند گوگل و یاندکس (Yandex) را نقض می کنند. اگر خطای دیگری برای کنسول جستجو گوگل بود آن را برای گوشی های هوشمند نیز بررسی کنید. سئو فقط در مورد بهبود دید سایت شما نیست، بلکه برای بهتر ارتباط برقرار کردن مشتریان با برند شما نیز مفید است بدون یک تجربه مشتری خوب نمی­توانید امیدی به وفادارسازی مشتریان داشته باشید. البته باید توجه داشته باشید که پیوند بیش از حد نیز می­تواند اعتبار یا خوانایی سایت شما را کاهش دهد. روشهایی که هرکدام در اندازه خودشان میتوانند به مشهورتر شدن وبسایت شما و افزایش ترافیک آن کمک کنند. ﻫﺮ ﯾﮏ از اﻋﻀﺎی ﺗﯿﻢ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان بخشی از این کار می توانند ایده خودشان را اراﺋﻪ دﻫﻨﺪ و روﻧﺪ ﮐﺎر را ﺑﻬﺒﻮد ﺑﺨﺸند. گزارش های مربوط به سرور خود را برای بررسی زمان ، منطقه و دستگاه های افت وب سایت خود را چک کنید .

شما می توانید از DevTools Chrome برای شبیه سازی دستگاه های مختلف استفاده کنید و صفحات HTTP را چک کنید یا از این برنامه ها Chrome Extension Trace Redirect Trace یا Chrome DevTools استفاده کنید. آنها همچنین زیر لینک­هایی هستند که در موتور جستجو، زیر لینک اصلی سایت شما ظاهر می­شوند و به این طریق به لینک­ سایت کمک می­کنند. در حقیقت سئولب سبکی متفاوت را نه تنها در سئو بلکه در زندگی به شما می آموزد و فرصتی را در اختیار شما قرار می دهد که سئو را در سطوح مقدماتی و همچنین حرفه ای آموزش ببینید. این مرحله ۲۰% وقت و انرژی شما را خواهد گرفت. هرچه سایت شما وبلاگ فعال تری داشته باشد ، به ازای صفحات و عبارات بیشتری در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می شود و طیف وسیعی از مخاطبان را جذب می نماید. این نوار ابزار راهی برای پیوند به سایت الکسا و آمازون و کاربرانی که با سایت شما در ارتباط اند، می شود. صفحات مهم را باید در فهرست صفحات وبسایت خود پیدا کنید و از یک صفحه به صفحه دیگر پیوند دهید. یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های ادیت ویدیو برای اندروید برنامه InShot است.

یکی دیگر از اشتباهات رایج در لینک بیلدینگ، محتوای طولانی و پشت سرهم است. ابتدا باید از اینجا شروع کنید قبل از اینکه فکر کنید که تغییراتی در رتبه بندی رخ داده است و به دنبال راه حل باشید اول مطمئن افت رتبه شوید. این یک فرصت بزرگ برای شما محسوب می شود که با ارسال درخواست همکاری با آنها و یا خرید وب سایت آنها با صاحبان آنها وارد مذاکره شده و یا با خرید وب سایت و یا به عنوان نویسنده با آنها همکاری داشته باشید و بتوانید به صورت ماهانه و یا هفتگی یک مطلب با بک لینک هایی به سایت خود در سایت مرجع قرار دهید. یا اینکه شما مناطق، صفحات یا ویژگی های جدید مانند AMP یا یک برنامه را راه اندازی کرده اید. تجزیه تحلیل رقبا به شما درک روشنی از اینکه چه معیار­هایی مهم هستند و چه استراتژی­هایی (برای شما و رقبای شما) موثر واقع می­شوند، می­دهد و به شما این امکان را می­دهد تا روند صنعت را شناسایی و پیش بینی کنید و تصمیمات آگاهانه برای کسب و کار خود بگیرید. در نهایت این تجزیه تحلیل به طور مثبت بر موقعیت شما در بازار تاثیر می­گذارد. با کمی سرچ در مورد کلید واژه­ ها متوجه می­شوید که مخاطبان شما چه چیزی را و چگونه سرچ می­کنند.