• خانه
  • وبلاگ
  • آموزش تولید محتوا [رایگان] که در صفحه نخست گوگل بیاید!

آموزش تولید محتوا [رایگان] که در صفحه نخست گوگل بیاید!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در این مقاله آیتمهای مختلف و مهم چک لیست سئو تکنیکال را به شما معرفی خواهیم کرد. بنابراین تکنیکال سئو نقش بسیار مهمی را در پروسه شناسایی و درک یک وب سایت توسط موتورهای جستجو ایفا میکند و به همین دلیل کارشناسان سئو به پیاده سازی آیتمهای مختلف چک لیست سئو تکنیکال در یک سایت توجه ویژهای دارند. بنابراین قبل از تولید محتوای متنی، باید ابتدا با جستجوی کلمات کلیدی یا عبارات، یک استراتژی هوشمندانه ای را پیاده سازی کنید. بنابراین اگر میخواهید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید و جایگاه مطلوب آن را حفظ نمایید حتما باید صفحه خود را بر اساس چک لیست سئو تکنیکال از نظر فنی بهینه سازی کنید. اگر در زمینه طراحی وب سایت و یا امور مشابه آن فعالیت میکنید حتما با سئو تکنیکال (Technical SEO) یا سئو فنی آشنایی دارید و میدانید که پیاده سازی آن برای بهبود رتبه بندی یک سایت تا چه اندازه مهم است. به طور کلی هدف اصلی تکنیکال سئو طراحی و راه اندازی وب سایتی است که به راحتی توسط موتورهای جستجو شناخته شود و سرعت بارگذاری صفحات و لینکهای داخلی آن نیز بالا باشد تا کاربران بتوانند به راحتی از آن بازدید کنند.

زمانی که رباتهای موتورهای جستجو و خزندگان وب بتوانند صفحه شما را شناسایی کنند، آنگاه رتبه و جایگاه بهتری در صفحه نتایج جستجوی بدست میآورید و این امر به افزایش میزان بازدید از سایت شما کمک بسیاری خواهد کرد. اِعمال اصول چک لیست سئو تکنیکال در یک وب سایت به رباتهای موتور جستجو کمک میکند تا بتوانند صفحه مورد نظر را شناسایی کرده و آن را رتبه بندی کند. در این مرحله این بکلینکها به گوگل معرفی میشوند تا هرچه سریعتر از تاثیر منفی آنها بر سئوی سایت جلوگیری شود. بنابراین سئوی فنی به جنبههای بصری، محتوایی و یا تبلیغات صفحه مربوط نمیشود و تنها بر بهبود ساختار فنی یک وب سایت بر اساس ضوابط و استاندارهای تعریف شده در چک لیست سئو تکنیکال تمرکز دارد. فراموش نکنید که در منو admin، تیک های مربوط به هر هدفتان را روشن کرده و توضیحات آن را تکمیل کنید. منظور از بولت همان لیستهای گلوله شکل و تیک مانند است.

در دوره آموزش سئو می آموزید که این عبارات را به بهترین شکل ممکن انتخاب کرده و برای هر کدام از آن ها، رنک 1 گوگل را کسب کنید. کلمات کلیدی مهمتر محتوای خودتون رو شناسایی کنید و از توجه و تاکید روی آنها غافل نشید. این را همه می دانند که هر کاربری قاعدتاً روی مطالب و تگ هایی کلیک می کند که متقاعد کننده و جذاب باشند. بدون پیاده سازی اصول چک لیست سئو تکنیکال شاید ظاهر وب سایت شما جذاب و چشم نواز باشد اما سرعت بارگیری اطلاعات و صفحات آن بسیار پایین است و همین امر موجب میشود تا کاربران به سرعت صفحه شما را ترک کنند. بنابراین یک وب سایت در کنار طراحی بصری جذاب باید دارای ساختار فنی حرفهای باشد تا بتواند در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو قرار گیرد. سئو تکنیکال به بهینه سازی فنی یک وب سایت اشاره دارد که به موتورهای جستجو کمک میکند تا صفحه شما را راحتتر و سریعتر پیدا کرده و آن را رتبه بندی کنند. بسیاری از طراحان و صاحبان وب سایت میزان اهمیت پیاده سازی سئو داخلی و تولید محتوا تخصصی را به خوبی درک کردهاند اما معمولا از بکارگیری اصول سئو تکنیکال غافل میشوند و آن را نادیده میگیرند؛ زیرا پیاده سازی آن به نظر پیچیده میآید.

به یاد داشته باشید ، استفاده از داده های ساختار یافته می تواند به فعال شدن یک قطعه غنی کمک کند ، اما آن را تضمین نمی کند. برای داشتن سئو تکنیکال مناسب باید برنامه نویسی و طراح سایت حرفه ای باشید و با مفاهیم مرتبط با لود شدن یک سایت از ابتدا که کاربر درخواست می کند تا موقعه ای که پاسخ به صورت یک صفحه سایت روی مرور گر مخاطب لود می شود. این بهینه سازی فنی شامل افزایش سرعت بارگذاری صفحه و لینکهای داخلی آن است که به خزندگان وب (web crawler) کمک میکند تا درک بهتری از وب سایت شما داشته باشند و به راحتی آن را ایندکس کنند. برای دستیابی به این هدف نیز باید از قوانین سئو تکنیکال کمک بگیرید و با پیاده سازی آنها وب سایت خود را راه اندازی کنید. در نتیجه میزان بازدید از سایت به شدت پایین میآید و جایگاه آن نیز در صفحه نتایج موتورهای جستجو تغییر پیدا خواهد کرد. این به این دلیل است که موتور های جستجو برای خدمت به جستجوگران وجود دارند.