آموزش اصول تولید محتوای متنی از 0 تا 100 (رایگان) – ایران فاندر

آیا به نظر شما گوگل از دور زدن موتور جستجو و یا استفاده از روش های سئو کلاه سیاه لذت می برد؟ خسته کردن کاربران با استفاده از تبلیغات پاپ آپ مکرر مخصوصا در دستگاه های موبایل موجب افت تجربه کاربری و همچنین کاهش رتبه سایت شما در نتایج گوگل خواهد شد. البته این اصول در همین خلاصه نمی شود و در عمل بسیار متفاوت است، بسیاری سایت ها پس از لینک سازی به جای بهبود رتبه با کاهش مواجه می شوند. همانطور که گفتیم لینک سازی مانند لبه چاقو است، بسیاری از اشخاص با رعایت نکردن قوانین لینک سازی اقدام به ساخت بک لینک برای سایت خود می کنند، من به شما پیشنهاد می کنم تا از دسته افراد نباشید. لینک سازی یکی از حساس ترین فرایندها در سئو کلاه سفید است. پتانسیل قابل توجهی در اینجا وجود داره و فقط یکم از جدید ترین ورژن پاندای گوگل کم ارزش تره. مهم ترین شاخص اندازه گیری ارزش لینک، کیفیت سایت لینک دهنده به سایت شماست. به عقیده بنده در بیشتر مواقع لینک سازی مهم ترین فاکتور در دیده شدن سئو است. لینک سازی باعث ارسال سیگنال از یک سایتی به سایتی دیگر می شود و موتورهای جستجو پس از مشاهده این سیگنال ها ارزشی را از صفحه لینک دهنده می گیرد به صفحه لینک گیرنده انتقال می دهند.

مطمئنا در سایتهای بسیار زیادی دیدهاید که در انتهای هر مقاله، چند مورد از مقالات دیگر قرار داده شده است. و هزاران آیای دیگر … به طور مثال بعضا ارزش یک لینک نوفالو از سایت ویکی پدیا چندین برابر دریافت ده ها لینک از وب سایت های معمولیست. محتوای کلی وب سایت: اینکه آیا به سایت و Anchor Text شما مربوط است یا نه به طور مثال اگر می خواهید در کلمه طراحی سایت رتبه کسب کنید، ارزش لینک دریافتی از یک سایت مرتبط با برنامه نویسی از یک سایت آشپزشی برای سایت شما به مراتب بیشتر است. گاهی اوقات مدیریت سایت ها لینک های شما رو حذف می کنن یا از قابل دنبال کردن به غیرقابل دنبال کردن تغییرشون میده که در اینصورت شما باید در جریانش باشید. بعد از یه مدت که روی پیج کار کردین افراد شما رو میبینن و به سمت شما میان؛ هم برای سفارش هم مثلا آموزش.

البته اینها همه مستلزم این است که شما آموزش تولید محتوای خلاقانهای فرا گیرید. البته برای سئو خوب نیستن اما برای ترافیک و follower بیشتر در رسانه های اجتماعی خیلی مفیدن. هنگامی که کسب و کار شما نسبتاً کوچک است، آنها قادر به ایجاد وبلاگ، مدیریت رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و به روز رسانی محصولات هستند. لینک سازی همانند بالا رفتن از کوه اورست است، بسیار سخت، زمانبر و پر از اتفاق های غیر قابل پیش بینیست و در صورت نبود تجهیزات لازم امکان یخ زدن و مردن در آن وجود دارد! راه های بسیار زیادی برای افزایش بازدید سایت وجود دارد. بنابراین ترافیک لینک های پاک شده را که از دست نمی دهید بلکه بازدید کنندگان خطایی نیز دریافت نخواهند کرد. با توجه به اینکه هر کامنت و لینکی در توضیحات این سایت با برچسب no follow قرار می گیره اما YouTube به شما یک لینک در پروفایلتون میده که شامل این ویژگی نیست.

نوشتن مقالات در مورد موضوعات انتخابی خود، با لینک های سفارشی و متن های لنگر از جمله ویژگی های این سایت است. این ویژگی در دستگاههای تلفن همراه بسیار کارآمدتر است، جایی که گزینه «OK، Google» بیشتر قابل حس است. پیج شخصی همانطور که از نام آن مشخص است، برای فعالیت های محدود و شخصی کاربران عادی مناسب است. بسیاری از سایتها با اهداف مشخصی همچون افزایش تعامل با کاربران، بستری را فراهم کردهاند که کاربران در زیر مطالب مختلف و حتی محصولات سایتشان، کامنت، دیدگاه و تجربیات خود را همراه با درج لینک سایت بنویسند. همانطور که بارها و بارها ذکر کردیم، تمام هدف گوگل کسب رضایت کاربران است. ارسال یک ایمیل یادآوری دوستانه درباره محصول یا خدمت جدید میتونه به افزایش ترافیک سایتتان هم کمک کند و همزمان با جلب رضایت شما را از تبلیغ دهان به دهان (Words Of Mouth Marketing) هم بهره مند کنه. برای افزایش ترافیک سایت روشهای گوناگونی وجود دارد که خیلی از این روشها به نتیجه دلخواهی که مورد نظرتان است نمیرسد و برایتان ترافیک فیک یا غیر واقعی جذب میکند که طبیعتا بازخورد ترافیک واقعی را نخواهد داشت.